آرشیو روزنامه شماره ۴۴۱۸ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۴۱۸

 • راه‌اندازی چرخه تولید در بندر امام خمینی‌(ره)

  محمد علاف‌پور
  دنیای اقتصاد – اهواز : وزیر راه و شهرسازی تعریف طرح‌های توسعه‌ای و ایجاد ارزش افزوده را از مهم‌ترین رویکردهای سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد و گفت: باید با کمترین هزینه لجستیکی مواد اولیه را در اداره بنادر و دریانوردی بندرامام خمینی (ره) به محصول نهایی تبدیل کرد.
 • آغاز عملیات اجرایی فاز ۴ پالایشگاه ستاره خلیج فارس

  دنیای اقتصاد – بندرعباس: مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس از آغاز عملیات اجرایی فاز ۴ این پالایشگاه خبر داد.
 • ۴۷۱ هکتار از اراضی پایاب سد سهند آماده بهره‌برداری است‌

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد – تبریز: مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: همزمان با هفته دولت ۴۷۱ هکتار از اراضی شبکه پایاب سد سهند هشترود با هزینه کرد ۱۲۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.
 • افتتاح و کلنگ‌زنی ۶ طرح عمرانی و زیربنایی در بندرامیرآباد

  رقيه سامع
  دنیای‌اقتصاد - ساري: ۶ طرح عمرانی و زیربنایی منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد به مناسبت هفته دولت با حضور استاندار مازندران کلنگ‌زنی و افتتاح شد.
 • نگران هدررفت منابع کشوریم

  دنیای‌اقتصاد – مشهد: پنجاه و چهارمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی با حضور رئیس اتاق بازرگانی ایران، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و استاندار خراسان رضوی در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی مشهد برگزار شد.
 • افتتاح و کلنگ‌زنی ۲۷۲۸ طرح گلستان طی هفته دولت

  دنیای‌اقتصاد- گرگان: استاندار گلستان از افتتاح و کلنگ‌زنی ۲هزار و ۷۲۸ طرح عمرانی و اقتصادی گلستان در هفته دولت با اعتبار ۹۴۰میلیارد تومان خبر داد. سیدمناف هاشمی با بیان اینکه این طرح‌ها برای ۳۷۷۰ نفر در استان اشتغال ایجاد می‌کند، به جزئیات بیشتر اشاره کرد و افزود: از ۲هزار و ۷۲۸ طرح افتتاحی و کلنگ‌زنی، ۴۶۳ میلیارد تومان طرح عمرانی و ۴۷۶ میلیارد تومان طرح اقتصادی است. استاندار گلستان با اشاره به اینکه بیشترین طرح‌های هفته دولت به شهرستان گنبدکاووس اختصاص یافته است، ادامه داد: در این ایام ۵۱۹ طرح در گنبدکاووس و ۲۷۹ طرح در مینودشت به بهره‌برداری رسیده یا کلنگ‌زنی شده است.وی با بیان اینکه کمترین طرح‌های این ایام به بندرترکمن و مراوه تپه اختصاص یافته است، گفت: این دو شهرستان هر کدام ۵۰ طرح افتتاحی و کلنگ‌زنی دارند.
 • پایان جشنواره فیلم کودک و نوجوان در اصفهان

  دنیای اقتصاد- اصفهان: مراسم اختتامیه سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودک و نوجوان اصفهان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسوولان و هنرمندان کشور در تالار کوثر شهر اصفهان برگزار شد. صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم، سینمای کودک و نوجوان را بخش مهمی از سینمای ایران دانست و گفت: ۱۸ میلیون کودک و نوجوان ایرانی داریم که سینما می‌تواند آنها را در هزاران امر کمک کند.
 • ایجاد مرکز تولید نهال مرکبات عاری از ویروس در فارس‏

  محمد صداقت
  دنیای‌اقتصاد – شیراز : کارشناس باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با بیان اینکه مرکبات در سال‌های اخیر یکی از اقتصادی‌ترین محصولات باغی در ایران بوده است، افزود: نبود نهال سالم و استاندارد به‌عنوان پایه و اساس تولید پایدار مرکبات یکی از مشکلات مهم در این حوزه بوده است. غلامرضا جباری در ادامه از ایجاد مرکز تولید نهال مرکبات عاری از ویروس در مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی این استان خبر داد. وی تصریح کرد: برای زمینه‌سازی، حفظ و ایجاد اشتغال از طریق سرمایه‌گذاری مطمئن در بخش باغداری، ایجاد مرکز تولید نهال سالم و استاندارد و عاری از ویروس در فرآیند علمی شدن تولید محصول سالم دارای اهمیت است. جباری اظهار کرد: با تامین اعتبار ۴۰ میلیارد ریال، این طرح در برنامه ششم توسعه با ظرفیت ۵۰۰ هزار اصله نهال تولید و برای نیاز استان فارس و استان‌های مرکبات‌خیز همجوار تولید و عرضه خواهد شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر