آرشیو روزنامه شماره ۴۴۰۹ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۴۰۹

 • آبیاری نوین زمین‌های کشاورزی

  محمد علاف‌پور
  دنیای‌اقتصاد – اهواز : وزیر جهاد کشاورزی گفت: امسال سطح سیستم‌های نوین آبیاری در کشور از مرز ۲ میلیون هکتار عبور کرد که این به بهبود وضعیت راندمان آبیاری کمک می‌کند. محمود حجتی افزود: تلاش می‌شود که سالانه ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار هکتار به سطح سیستم‌های نوین آبیاری در کشور افزوده شود.
 • برپایی دوره آموزشی «بررسی سوانح دریایی» در بندرلنگه‏

  دنیای‌اقتصاد – بندرعباس: مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه از برگزاری دوره آموزشی «بررسی سوانح دریایی» در بنادر و دریانوردی بندرلنگه خبر داد. به گزارش روابط عمومی این اداره، قاسم عسکری‌نسب افزود: دوره آموزشی آشنایی با نحوه بررسی سوانح دریایی به منظور پیاده‌سازی الزامات سازمان جهانی دریانوردی (IMO) و ارتقای سطح ایمنی دریانوردی و لزوم به‌روزرسانی سیستم بررسی سوانح دریایی کشور در بنادر و دریانوردی بندرلنگه برگزار شد.
 • تکمیل ۵۰ درصد اتوبان نقده-پیرانشهر-تمرچین در سال جاری ‏

  بهاره پورعلی
  دنیای‌اقتصاد - ارومیه : نماینده سردشت و پیرانشهر در مجلس گفت: بیش از ۵۰ درصد طرح اتوبان نقده-پیرانشهر-تمرچین امسال تکمیل می‌شود.
 • ارس هاب توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان می‌شود‏

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد – تبریز : رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی در دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد‌ارس گفت: با وجود ظرفیت‌های بالقوه و برنامه‌های جدید تدوین شده می‌توان ارس را به هاب توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان تبدیل کرد.
 • انتقال نمایشگاه‌های کامیون به خارج از شهر کرمانشاه‌

  الهام اکبری
  دنیای‌اقتصاد – کرمانشاه: رئیس اتاق اصناف کرمانشاه گفت: با مساعدت استاندار اقدامات لازم برای انتقال محل نمایشگاه‌های اتومبیل سنگین به خارج از محدوده شهری انجام گرفته است. رضا سلیم‌ساسانی افزود: اقدامات خوبی برای اجرایی کردن ایجاد شهرک‌های صنفی با همکاری مسوولان، به‌ویژه استاندار کرمانشاه انجام گرفته است.
 • افتتاح ۶۷۸ طرح برق‌رسانی در قزوین همزمان با هفته دولت‏

  مهرداد نوری
  دنیای‌اقتصاد - قزوین: همزمان با هفته دولت ۶۷۸طرح شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین به بهره‌برداری می‌رسد. این طرح‌ها با هزینه ۲۴۰ میلیارد و ۶۵۶ میلیون ریال در شهرستان‌های قزوین، آوج، البرز، تاکستان، بوئین‌زهرا، آبیک و محمدیه به بهره‌برداری می‌رسند؛ یک طرح نیروگاهی نیز با ۳هزار میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.این طرح‌ها در قالب توسعه و احداث، نیرورسانی، اصلاح و بهینه‌سازی، روشنایی معابر و رفع ضعف ولتاژ جابه‌جایی شبکه است.از طرح‌های یادشده تعداد ۲۱۰ طرح در قزوین، ۱۳۶ طرح در تاکستان، ۴۸ طرح در آبیک، ۲۹ طرح در آوج ، ۵۲ طرح در البرز، ۱۷۰ طرح در بوئین‌زهرا و ۳۳ طرح در محمدیه به بهره‌برداری می‌رسد. مشخصات کامل طرح‌های یاد شده در سایت اینترنتی این شرکت به نشانی www.qazvin-ed.co.ir در دسترس علاقه‌مندان است.
 • ۵۰ مدرسه در آذربایجان‌شرقی بهره‌برداری می‌شود‏

  سیما نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد – تبریز : معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی گفت: ۵۰مدرسه در این استان همزمان با هفته دولت امسال افتتاح می‌شود. بهروز اصغری اردلان گفت: با بهره‌برداری از این تعداد مدرسه، ۳۰۴ کلاس درس به مجموع فضاهای آموزشی استان اضافه می‌شود.وی اعلام کرد: بیشترین مدارس قابل افتتاح در هفته دولت سال ۹۷ در شهرستان‌های شبستر، ملکان و میانه احداث شده است.

بیشتر