آرشیو روزنامه شماره ۴۳۷۶ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۳۷۶

 • کارنامه غیرقابل دفاع صادرات خوزستان

  محمد علاف‌پور
  دنیای‌اقتصاد – اهواز: معاون امور اقتصادی استاندار خوزستان گفت: در خوزستان به‌رغم تولید ثروت در بخش صادرات توفیق جدی نداشتیم و صادرات غیرنفتی متناسب با ظرفیت‌های استان نبوده است که باید عارضه یابی شود و مشوق‌ها را به سمت صادرات هدایت کنیم و شرکت مدیریت صادرات را در کنار صادرکنندگان داشته باشیم.
 • انجام پروازهای حج تمتع اردبیل از فرودگاه تبریز

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد – تبریز : مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: باند فرودگاه اردبیل در مرحله‌ بهسازی است، از این‌رو پروازهای حج تمتع این استان با ۸۵۰ زائر از فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز انجام می‌شود.
 • برنامه‌ای برای جیره‌بندی آب نداریم

  دنیای‌اقتصاد – گرگان: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان گفت: برنامه‌ای برای جیره‌بندی آب نداریم.محمدهادی رحمتی افزود: همکاران ما در آبفا گلستان تمام تلاش خود را می‌کنند تا مشکل کمبود منابع آبی را در تابستان به‌درستی مدیریت کنند.
 • برپایی هشتمین نمایشگاه الکامپ در گلستان‌

  دنیای اقتصاد – گرگان: هشتمین نمایشگاه الکامپ استان گلستان آغاز به کار کرد. در مراسم آغاز به کار این نمایشگاه که با حضور دکتر سراییان، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات کشور برگزار شد، استاندار گلستان از تشکیل کارگروه ویژه برای حمایت از اشتغال و کارآفرینی در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات خبر داد.
 • تکمیل تصفیه‌خانه مسکن‌مهر گلمان ارومیه تا شهریور امسال

  بهاره پورعلی
  دنیای اقتصاد - ارومیه: مدیرعامل شرکت آب‌ و ‌فاضلاب آذربایجان‌غربی گفت: تصفیه‌خانه مسکن مهر گلمان تا شهریور سال جاری به پایان رسیده و مشکل فاضلاب این منطقه به‌زودی حل می‌شود. رسول اکبری با اشاره به آخرین وضعیت آب و فاضلاب مسکن مهر گلمان ارومیه اظهارکرد: تصفیه‌خانه شهرک گلمان ارومیه با تامین اعتبار ۳۵ میلیارد تومان تا دو ماه دیگر به بهره‌برداری می‌رسد.
 • برداشت ۳۰۰ هزار تن لیمو ترش از باغات فارس

  محمد صداقت
  ‌دنیای اقتصاد – شیراز : کارشناس تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از برداشت بیش از ۳۰۰هزار تن لیموترش از ۹ هزار و ۶۵۸هکتار باغات این استان خبر داد. غلامرضا جباری، استان فارس را مهم‌ترین قطب تولید محصول لیموترش در کشور با متوسط تولید ۳۰تن در هکتار دانست و گفت: فارس رتبه اول تولید لیموترش را دارد. وی زمان شروع برداشت لیموترش را برحسب رقم آن در تیر اعلام کرد و گفت: عملیات برداشت تا آخر اردیبهشت سال بعد ادامه دارد.
 • موقعیت استراتژیک پالایشگاه سرخون و قشم در خلیج‌فارس ‏

  دنیای‌اقتصاد – بندرعباس: مدیرعامل شرکت پالایشگاه گاز سرخون و قشم از اقتدار و موقعیت استراتژیک پالایشگاه گاز سرخون در منطقه با توجه به فرآورش تولیدی محصولات آن خبرداد. به گزارش روابط عمومی این پالایشگاه، محمدحسین نوروزی با اشاره به روند تولید پالایشگاه سرخون و ارائه محصولات مرغوب LPG آن در فرآورش‌های صنعتی و استفاده در مراکز پتروشیمی و صادرات اظهار کرد: با تلاش و اجرای برنامه‌های سالانه این پالایشگاه به دست متخصصان و کارشناسان در بخش‌های عملیاتی –مهندسی- بهره‌برداری و ستادی توانسته‌ایم همچون گذشته بر اقتدار و پایداری محصولات خود بیفزاییم. نوروزی به نتایج موفق و موثر تست کاهش فشار و خروجی مخزن سرخون که با همت کارشناسان این شرکت با همکاری ستاد شرکت ملی گاز ایران و شرکت‌های بالادست انجام شد اشاره و اظهار کرد: با انجام این تست عملیاتی فن تسهیل در ادامه تولید به میزان ۳درصد افزایش برداشت از مخزن ایجاد و با انجام پاره‌ای اقدامات همچون نصب کمپرسور در ورودی پالایشگاه، تداوم تولید برای سال‌های متمادی به دست خواهد آمد.
 • افتتاح «مدرسه تابستانی نشاط و تعالی» در منطقه ۲۱‌ تهران

  منیژه بازیار
  دنیای‌اقتصاد – غرب استان تهران : حوزه مقاومت بسیج شهید محمدتقی ارغوانی شهرداری منطقه۲۱ با همکاری معاونت توسعه منابع انسانی این منطقه طبق سال‌های گذشته اقدام به برپایی «مدرسه تابستانی نشاط و تعالی» کرده است.
 • کشف ۱۷۳ میلیارد ریال کالای قاچاق در استان گلستان‏

  دنیای‌اقتصاد – گرگان: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان از کشف بیش از ۱۷۳ میلیارد ریال کالای قاچاق در استان خبر داد.
 • رفع تصرف از ۹۵۹ هکتار اراضی ملی آذربایجان‌شرقی در سال ۹۶‏

  سیما نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز: دادستان عمومی و انقلاب تبریز گفت: از ۹۵۹ هکتار اراضی ملی در آذربایجان‌شرقی در سال ۹۶ رفع تصرف شد.به گزارش روابط عمومی دادگستری آذربایجان‌شرقی، موسی خلیل‌اللهی با بیان اینکه سال گذشته ۹۵۹ هکتار اراضی ملی به ارزش ریالی بیش از ۶۳۳ میلیارد تومان رفع تصرف شده است، گفت: ۳۶۵ هکتار از مزارع و باغات تغییر کاربری داده شده نیز طی سال گذشته به حالت قبلی بازگشت داده شده‌اند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر