آرشیو روزنامه شماره ۴۳۴۰ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۳۴۰

 • شرط جذب سرمایه‌ در منطقه ویژه خلیج‌فارس

  دنیای اقتصاد – بندرعباس: منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس یکی از منحصر به فردترین مناطق ویژه کشور به ویژه برای صنایع معدنی، فلزی و پتروشیمی به‌شمار می‌رود. در این منطقه تلاش شده تا با تکمیل زیرساخت‌ها و اعمال مشوق‌های گوناگون زمینه جذب هرچه بیشتر سرمایه فراهم شود. تاجایی که این منطقه را می‌توان یکی از قطب‌های صنعتی کشور دانست. بر همین اساس با هدف بررسی امکانات این منطقه برای صاحبان سرمایه حسن خلج‌طهرانی، مدیرعامل منطقه از طرح‌های توسعه این منطقه و تلاش برای آماده شدن این منطقه در چشم‌انداز ۱۴۰۴ می‌گوید.
 • سکونت ۷۳ درصد جمعیت قزوین در حاشیه راه‌آهن ‏

  مهردادنوری
  دنیای اقتصاد – قزوین: مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: سکونت ۷۳ درصد جمعیت قزوین در حاشیه راه آهن فرصتی برای توسعه ریلی استان است.
 • سود بالای تسهیلات انگیزه متقاضیان را از بین برده است‌

  محمد علاف‌پور
  دنیای اقتصاد – اهواز : معاون امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: قراردادی که بانک‌ها با متقاضی به امضا می‌رسانند بر اساس سود ۱۸ درصد است و همین مساله سبب شده متقاضیان انگیزه خود را برای طرح‌های اشتغال‌زایی از دست بدهند.سیدعلی بحرینی با اشاره به ابهاماتی در دستورالعمل اشتغال‌زایی روستایی تصریح کرد: برخی بانک‌ها ابهاماتی در خصوص درصد سود تسهیلات سرمایه در گردش برای طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی، پرداخت سرمایه در گردش و پرداخت تسهیلات ثابت در نواحی روستایی و شهرهای زیر ۱۰هزار نفر جمعیت دارند؛ این در حالی است که در این زمینه بخشنامه‌ای ابلاغ شده است.
 • نصب و راه‌اندازی سومین دستگاه ایکس‌ری مرز رازی خوی ‏

  بهاره پورعلی
  دنیای اقتصاد – ارومیه: نماینده خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی گفت: سومین دستگاه ایکس‌ری چمدانی مرز رازی خوی در آستانه نصب و راه‌اندازی قرار دارد و با نصب این دستگاه تعداد ایکس‌ری‌های چمدانی به سه عدد می‌رسد.
 • پیشرفت ۷۰ درصدی سد حاجیلر چای ورزقان‏

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز : رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: با بهره‌برداری از سد حاجیلرچای ورزقان ۱۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی پایین‌دست آن آبیاری می‌شود. فتحی افزود: با افتتاح این سد از هدررفت سالانه ۷۰ میلیون مترمکعب آب جلوگیری می‌شود و زمینه توسعه کشاورزی ورزقان سرعت می‌گیرد. سد حاجیلرچای با ظرفیت ۵۰ میلیون مترمکعب ذخیره آب در ۱۳۰ کیلومتری شمال شرق تبریز واقع شده و حدود ۷۰ درصد پیشرفت دارد.
 • استمرار بهبود بهره‌وری در ذوب‌آهن اصفهان‌

  دنیای اقتصاد- اصفهان: مدیر انرژی و بهینه‌سازی سوخت شرکت ذوب‌آهن اصفهان به مناسبت سالروز بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف با تاکید بر اهمیت حیاتی استمرار بهره‌وری در ذوب‌آهن اصفهان و اقدامات چشمگیری که در این مجتمع عظیم برای افزایش بهره‌وری به ویژه در حوزه انرژی صورت گرفته است، گفت : اگر سازمانی بخواهد به بهره‌وری مستمر و پایدار دست یابد لازم است این موضوع در اهداف استراتژیک سازمان گنجانده شود و بهبود بهره‌وری به‌عنوان یک فرآیند مدیریتی در نظر گرفته شود. چرا که فرآیند مدیریتی مستمر، پیوسته و پایدار است و برخلاف برنامه که به یک دوره زمانی خاص محدود می‌شود ، به عملکرد سازمانی تبدیل می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر