• تبدیل منطقه ۲۱ از معبر به مقصد

  دنیای‌اقتصاد- غرب استان تهران: رضا رجب‌زاده شهردار منطقه ۲۱ تهران با بیان مهم‌ترین چالش‌ها و فرصت‌های مدیریت منطقه گفت: در موضوع پروژه‌های منطقه ۲۱ برنامه ما براساس ظرفیت‌های منطقه انتخاب شده است. باید منطقه ۲۱ را از معبر به مقصد تبدیل کنیم. منطقه ۲۱ ورودی غربی تهران است. از سوی دیگر این منطقه همجوار با شهرستان‌های شهر قدس و شهریار است. در این منطقه سه اتوبان وجود دارد که یکی مرز مشترک ماست و دو اتوبان دیگر در منطقه ما قرار دارد. ما این مسیر رفت و آمد را یک قابلیت برای منطقه ۲۱ می‌دانیم.
 • دریافت رمز پویا از طریق سامانه ۲۰۰۰ در گلستان

  دنیای‌اقتصاد- گرگان: مدیر مخابرات منطقه گلستان از امکان دریافت رمز پویا از طریق سامانه ۲۰۰۰ خبر داد. غلامعلی شهمرادی با اعلام اینکه مشتریان از این پس می‌توانند به آسانی نسبت به پرداخت قبض از طریق سامانه ۲۰۰۰ اقدام کنند، گفت: امکان دریافت رمز دوم از طریق پیامک در این سامانه به‌وجود آمده است و مشتریان می‌توانند بدون نگرانی از این مساله از سامانه ۲۰۰۰ برای پرداخت غیرحضوری قبوض خود اقدام کنند.
 • عملیات اصلاح و بازسازی در فولاد خوزستان

  دنیای‌اقتصاد- اهواز- محمد علاف‌پور: طرح‌‌های عمرانی، بازسازی، توسعه ساختمانی و محوطه‌‌های شرکت فولاد خوزستان با همت مدیریت خدمات و امور اجتماعی انجام شد.
 • هوشمند‌سازی ۵ هزار مشترک برق تبریز دارای کنتور

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- سیما نیک‌رفتار: مدیرعامل شرکت توزیع برق تبریز گفت: تاکنون ۵ هزار مشترک برق تبریز به کنتور فرا سامانه هوشمند اندازه‌گیری انرژی، موسوم به «فها» مجهز شدند. عادل کاظمی گفت: سال گذشته تعداد کنتورهای برق هوشمند تبریز ۲ هزار عدد بود که با رشد بیش از ۱۰۰ درصدی به ۵ هزار عدد رسید. وی افزود: در این نوع کنتورها اطلاعات مشترکان بیست‌وپنجم هر ماه به‌صورت مکانیزه و از راه دور قرائت می‌شود و بر این اساس صورتحساب صادر می‌شود.
 • ایجاد مرکز نوآوری معدن در آذربایجان‌شرقی

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- رعنا نیک‌رفتار: مرکز نوآوری معدن در آذربایجان‌شرقی برای حمایت از ایده‌ها و طرح‌های نوآورانه در حوزه معدن به همت پارک علم و فناوری استان با حمایت مجتمع مس سونگون در تبریز راه‌اندازی ‌می‌شود. رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در بازدید مدیرعامل مجتمع مس سونگون از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی با اعلام این خبر گفت: بسترسازی برای پیاده‌سازی ایده‌های نو مبتنی بر دانش، ایجاد زمینه مناسب برای ظهور و حمایت از خلاقیت جوانان به ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و مراکز علمی، پرورش و بقای محصول نوآورانه و هدایت آنها تا مرحله تبدیل شدن به محصولات فناورانه قابل عرضه به بازار از اهداف ایجاد مراکز نوآوری است. عبدالرضا واعظی از راه‌اندازی دومین صندوق پژوهش و فناوری استان در آینده نزدیک خبر داد و افزود: این صندوق با سرمایه اولیه یکصد میلیارد ریال با مشارکت ۴۰ درصدی بخش دولتی و ۶۰ درصدی بخش‌خصوصی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
 • اجرای ۴۰۰ میلیارد تومان طرح ارس توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص)

  دنیای‌اقتصاد- تبریز: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از امضای تفاهم‌نامه ۴۰۰ میلیارد تومانی با قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) برای اجرای طرح‌های عمرانی در این منطقه خبر داد. محسن نریمان افزود: براساس این تفاهم‌نامه انجام مطالعات اولیه و تفصیلی براساس استانداردها و الزامات نظام فنی و اجرایی کشوری بر عهده سازمان منطقه آزاد ارس است و پس از انجام مطالعات، قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) باید طی مدت تعیین شده طرح‌های عمرانی ارس را آماده‌سازی کند و تحویل دهد. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس افزود: اجرای طرح به‌صورت سه عاملی بوده و نظارت بر حسن اجرای طرح برعهده مهندسان مشاور صاحب صلاحیت خواهد بود و به‌منظور تسریع در اجرا و اتخاذ رویه واحد برای افزایش کیفیت و بهره‌وری، نظارت کارگاهی و عالیه توسط مهندس مشاور انجام خواهد شد.
 • اشتغال به‌کار ۱۸۳۰ نفر در زندان‌های آذربایجان‌شرقی

  دنیای‌اقتصاد- تبریز: رئیس‌کل دادگستری آذربایجان‌شرقی گفت: براساس برنامه‌های در نظر گرفته شده برای ۹۰۰ نفر در زندان‌های استان اشتغال پیش‌بینی شده بود که خوشبختانه اکنون هزار و ۸۳۰ نفر در زندان‌های استان مشغول به‌کار هستند. خلیل‌اللهی با اشاره به سیاست‌های تحولی قوه قضائیه در مورد کاهش جمعیت کیفری، گفت: برای کاهش جمعیت کیفری، بخشنامه‌ای صادر شده که براساس آن، برای هر فردی که قرار تامین صادر می‌شود اگر توان معرفی وثیقه ندارد، تا ۱۷ عصر به زندان منتقل نمی‌شود تا بتوانند وثیقه یا ضامن معرفی کند. وی اضافه کرد: در ۶ ماه نخست سال‌جاری ۲۹۸ نفر از متهمانی که برایشان قرار صادر شده بود و توان معرفی وثیقه نداشتند، در زمان قاضی کشیک آزاد شدند.
 • شبکه زیرزمینی برای تبریز هوشمند

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- رعنا نیک‌رفتار: اعضای شورای شهر تبریز بر لزوم مطالعات بیشتر در زمینه همکاری با شرکت‌های خصوصی برای ایجاد فیبر نوری در تبریز تاکید کردند. جلسه شورای اسلامی شهر تبریز به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به‌صورت مجازی برگزار شد و لایحه شهرداری تبریز مبنی بر صدور مجوز حفاری برای ایجاد بستر فیبر نوری در قالب اعتبارات بودجه مصوب سال‌جاری و همچنین اصلاح تبصره ۸۵ از تبصره‌های دائمی بودجه مصوب سال ۹۹ و تجویز انعقاد قرارداد با موسسات عاشورا برای اجرای طرح حفاظت و توسعه پارک بزرگ تبریز از محل قطعات شهرک طلائیه بررسی شد.
 • اظهارنامه مالیاتی؛ تکلیفی برای همه

  دنیای‌اقتصاد- اصفهان: ۹۵ درصد مالیات مصوب استان اصفهان در بودجه سالانه با تادیه مالیات ۱۲۰۰ مالیات‌دهنده حقیقی و ۲۰ هزار مالیات‌دهنده حقوقی محقق می‌شود، این در حالی است که امسال در استان اصفهان حداقل ۲۵۰ هزار اظهارنامه مالیاتی مشاغل اعلام وصول شده و اداره امور مالیاتی استان قصد دارد از میان اظهارنامه‌های وصول شده، ۵۰۰ شرکت را بررسی و مورد سنجش قرار دهد. این آمار در جلسه مشترک اصحاب رسانه و کارشناسان اداره امور مالیاتی اعلام شد، جلسه مشترکی که برگزاری آن با محوریت اظهارنامه مالیاتی رسانه‌ها، نشان‌دهنده عزم جدی دولت در مالیات‌ستانی از هر مالیات‌دهنده‌ای است که در دسترس دولت قرار دارد. سعیدی معاون اداره کل امور مالیاتی استان و کارشناس این اداره در جلسه مذکور عنوان کرد: هر فعال اقتصادی مکلف به ارائه اظهارنامه مالیاتی است وآنچه معافیت مالیاتی مطبوعات خوانده می‌شود، نافی ضرورت ارائه و اظهار فعالیت‌هایشان نیست. او با اشاره به اینکه انتشار آگهی نیز مشمول نرخ صفر و معافیت مالیاتی است، شرط استفاده از این معافیت را ارائه اظهارنامه مالیاتی دانست.
 • مرمت حمام‌های تاریخی شبستر

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- سیما نیک‌رفتار: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی از پیشبرد طرح‌های مرمتی حمام‌های تاریخی شهرستان شبستر در پی انعقاد تفاهم‌نامه چهارجانبه بین اداره‌‌کل استان، فرمانداری، شهرداری و انجمن خیران میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خبر داد. احمد حمزه‌زاده اظهار کرد: این تفاهم‌نامه برای پیشبرد اهداف حفاظتی و مرمتی از ابنیه تاریخی شهرستان شبستر منعقد شده است که مرمت، حفاظت و احیای حمام‌های تاریخی شهرستان در دستور کار قرار می‌گیرد. وی با اشاره به اهداف این تفاهم‌نامه گفت: این تفاهم‌نامه با هدف آسیب‌شناسی، استحکام‌بخشی، تعمیر، مرمت، احیا و بهره‌برداری از حمام‌های تاریخی شهرستان همچون حمام‌های ثبت ملی شده، دوقلو و دانشوری منعقد شده است. حمزه‌زاده گفت: اعتبار این تفاهم‌نامه به مدت سه سال از تاریخ امضا و مبادله آن خواهد بود که در صورت نیاز و تایید طرفین تمدید می‌شود. وی اظهار کرد: پس از حفاظت، مرمت و احیای حمام‌های تاریخی شهرستان شبستر، برای بهره‌برداری مناسب از این ابنیه تاریخی، کاربری فرهنگی و گردشگری زیرنظر میراث فرهنگی استان تعریف و توسط شهرداری شبستر مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
 • وقت واگذاری طرح‌ها در کرمانشاه

  دنیای‌اقتصاد- کرمانشاه- الهام اکبری: رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا پایان سال حداقل چند طرح دولتی در استان به بخش‌خصوصی واگذار شود، گفت: باید تابوی واگذاری‌ طرح‌ها به بخش‌خصوصی شکسته شود. کیوان کاشفی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش‌خصوصی با اشاره به مشکلاتی که پیش روی اجرای ماده ۲۷ قانون الحاق (با موضوع واگذاری طرح‌های نیمه‌تمام و راکد دولتی به بخش‌خصوصی) است، ادامه داد: براساس این ماده مقرر شد شرایط و ضوابطی برای واگذاری طرح‌ها به بخش‌خصوصی در نظر گرفته شود که بتوان هرچه زودتر آنها را به بهره‌برداری رساند و نزدیک به دو سال در تهران درباره چند و چون این واگذاری‌ها و آیین‌نامه‌های مربوط به آن بحث شد. وی با بیان اینکه این ماده هنوز آن‌طور که باید اجرایی نشده، افزود: سرمایه‌گذاری در برخی از این طرح‌ها مورد اقبال بخش‌خصوصی نیست و از سوی دیگر در برخی موارد دولت حاضر نیست بدون انتفاع این طرح‌ها را به بخش‌خصوصی واگذار کند.
 • کمک مجلس به حرکت پرشتاب توسعه در خراسان‌شمالی

  دنیای‌اقتصاد- بجنورد: علی نیکزاد نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: هدف از سفر بنده و هیات همراه به خراسان‌شمالی کمک به حرکت پرشتاب توسعه استان و باز کردن گره‌ای از مشکلات مردم است. به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل استانداری خراسان‌شمالی، نیکزاد در جلسه شورای اداری استان با قدردانی از زحمات استاندار خراسان‌شمالی و نمایندگان استان در مجلس برای پیگیری مطالبات بحق مردم استان در بخش‌های مختلف گفت: دخالتی در کار دولت و دستگاه‌های اجرایی نداریم. به استان آمده‌ایم تا گره‌ای از مشکلات استان باز کنیم. نیکزاد با بیان اینکه به‌دنبال تصمیم‌گیری برای بودجه استان نیستیم بلکه می‌خواهیم بر شتاب توسعه استان بیفزاییم، گفت: مصوبات این جلسات باید قابلیت اجرا داشته باشد و به‌طور قطع این مصوبات تا یک ماه آینده در هیات‌رئیسه مجلس و با دعوت از وزرا، معاونان وزرا، استاندار خراسان‌شمالی و نمایندگان استان بررسی می‌شود. وی عدالت اجتماعی را رمز پایداری هر نظام و حکومت دانست و افزود: عدالت سبب خوش‌بینی مردم نسبت به مدیران و مسوولان می‌شود بنابراین ما ایران را فقط تهران نمی‌دانیم بلکه به همه مناطق کشور باید توجه کرد.
 • هدف‌گذاری شهرداری مشهد برای افتتاح دومین نیروگاه بیوگاز

  دنیای‌اقتصاد- مشهد: سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد گفت: فراخوان طرح ساخت و بهره‌برداری از دومین نیروگاه بیوگاز مشهد واقع در جاده میامی با حجم سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد ریال و ظرفیت ۶۰۰ کیلو وات در ساعت منتشر شد.
 • ارتقای عملکرد زیست‌محیطی در نفت و گاز کارون

  دنیای‌اقتصاد- اهواز- محمد علاف‌پور: مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون از بررسی فنی، شناسایی، تعمیر و نصب دو دستگاه تلمبه پیش‌فشار در سیستم تزریق پساب واحد نمک‌زدایی شماره ۱ اهواز خبر داد. غلامرضا مفیدی افزود: به‌منظور بهبود شرایط کارکرد تلمبه‌های تزریق پساب، بررسی فنی استفاده از تلمبه پیش‌فشار در دستور کار کارشناسان این شرکت قرار گرفت که با شناسایی و تعمیرات اساسی دو دستگاه پمپ مستعمل، ساخت تابلوی کنترل، کابل‌اندازی و احداث فونداسیون، این دو پمپ نصب و راه‌اندازی شدند و در مدار عملیاتی قرار گرفتند که این فعالیت علاوه بر افزایش پایداری سیستم و بهبود میزان تزریق پساب به چاه‌های دفعی، صرفه‌جویی اقتصادی و نیز ارتقای عملکرد زیست‌محیطی شرکت را درپی داشته است. مدیرعامل شرکت نفت و گاز کارون یادآور شد: بهبود شرایط کاری و کاهش آمار خرابی پمپ‌ها، افزایش حدود ۱۰ درصدی میزان پساب تزریقی، تقلیل میزان هدایت پساب به حوضچه‌های تبخیر و آثار مثبت آن از منظر زیست‌محیطی از دیگر مزایای انجام این اصلاحیه است.
 • استفاده از ۵۰ درصد ظرفیت قطارهای مسافری آذربایجان

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- رعنا نیک‌رفتار: سرپرست اداره‌کل راه‌آهن آذربایجان گفت: به‌منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، جابه‌جایی مسافران از طریق این خط با ۵۰ درصد ظرفیت قطارها انجام می‌شود. محمدرضا قربانی با بیان اینکه آمار جابه‌جایی مسافر از طریق راه‌آهن آذربایجان در هشت ماه سال‌جاری ۷۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است، افزود: تعداد مسافر جابه‌جا شده در این مدت از یک میلیون و ۵۷۸ هزار و ۷۶۸ نفر به ۳۴۲ هزار و ۲۸۰ نفر در سال‌جاری کاهش یافته است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر