آرشیو روزنامه شماره ۴۳۳۲ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۳۳۲

 • رفع موانع توسعه گردشگری در خزر

  محدثه بی‌آزار
  دنیای اقتصاد – رشت: ماه آینده جلسه شورای‌عالی تحت هدایت ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه با موضوع فعال‌سازی نوستراک تشکیل می‌شود و همه موارد و مشکلات این کریدور در آن جلسه مورد بررسی قرار می‌گیرد تا راه‌حل آن پیدا شود.
 • لزوم انتقال بار تردد مردم خوزستان از جاده به روی ریل‌ها‏

  محمد علاف‌پور
  دنیای اقتصاد – اهواز : مدیرکل راه‌آهن جنوب با اشاره به کاهش تلفات جاده‌ای و استهلاک جاده‌ها در صورت انتقال بار تردد از جاده به روی ریل‌ها گفت: از نظر هزینه‌ای تردد با قطار حدود یک‌پنجم هزینه تردد جاده‌ای است و مردم می‌توانند با بهترین قطارهایی که برای آنها در نظر گرفته شده است، در استان خوزستان تردد کنند.
 • تمدید مهلت خرید اوراق مشارکت قطارشهری مشهد‌

  دنیـای اقتصاد – مشهد: معاون اقتصادی و رئیس ســازمان ســرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شهرداری مشهد گفت: ۶۰ درصد اوراق مشارکت در هفته اول به فروش رفت. رضا خواجه نائینی با اعلام خبر تمدید مهلت خرید اوراق مشارکت خط ۲ و ۳ قطار شهری مشهد اظهار کرد: ۶۰ درصد این اوراق معادل ۴۰۰ میلیارد تومان در هفته اول به فروش رفت که با توجه به استقبال خوب مردم و بخش خصوصی از خرید این اوراق، با کمک بانک مرکزی به مدت ۴ روز کاری تا اول خرداد مهلت فروش تمدید شده است.
 • لزوم فعال‌سازی معادن کوچک و غیرفعال در کردستان ‏

  اسرین مقصودی
  دنیای اقتصاد – سنندج: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در جلسه فعال‌سازی معادن کوچک و غیرفعال که با حضور تشکل‌های بخش خصوصی و تعدادی از معدن‌داران استان برگزار شد، گفت: با انعقاد تفاهم‌نامه بین شرکت ایمیدرو، شرکت میت‌کو و خانه صنعت و معدن ایران، معادن کوچک و معادن غیرفعال، فعال می‌شوند.
 • اجرای ۸۷۵۰ کیلومترشبکه گاز در گلستان‏

  دنیای اقتصاد – گرگان: مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان از اجرای ۸۷۵۰ کیلومترشبکه گاز تا پایان سال ۹۶ خبر داد. محمد رحیم رحیمی با اعلام این خبر افزود: از این میزان معادل ۳۳۲۴ کیلومتر شبکه در بخش شهری و ۵۴۳۳ کیلومتر نیز در بخش روستایی اجرا شده است.وی ادامه داد: اکنون در استان گلستان تمام ۲۹ شهر و همچنین ۸۴۱ روستا از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند. رحیمی تصریح کرد: ۳۵ طرح گازرسانی روستایی نیز در حال اجراست و تا پایان سال ۹۷ تمام روستاهایی که قابلیت گازرسانی دارند در برنامه گازرسانی قرار خواهند گرفت. مدیرعامل شرکت گاز استان در ادامه درباره بهره‌مندی واحدهای صنعتی استان از گاز طبیعی نیز اظهار کرد: این شرکت تاکنون توانست تعداد ۶۲۱ واحد صنعتی عمده و ۶۴ جایگاه CNG را از نعمت گاز بهره‌مند کند.
 • جابه‌جایی ۵/ ۸ میلیون تن کالا در محورهای استان کرمانشاه ‌

  الهام اکبری
  دنیای اقتصاد – کرمانشاه: مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان کرمانشاه از جابه‌جایی ۵/ ۸ میلیون تن کالا در استان طی سال گذشته خبر داد. بهمن خسروانی گفت: در مجموع ۸ میلیون و ۴۳۱ هزار و ۳۶۰ تن کالا در محورهای استان در سال ۹۶ جابه‌جا شده است. وی افزود: این میزان کالای جابه‌جا شده در قالب ۵۷۱ هزارو ۲۸۵ سفر کامیون صورت گرفته است.
 • نخستین برج فناوری استانی کشور در تبریز افتتاح شد‏

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز: نخستین برج فناوری استانی کشور که توسط صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌جمهوری در تبریز خریداری شده و در اختیار ۲۴ شرکت دانش‌بنیان قرار گرفته است به بهره‌برداری رسید.رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی کشور در مراسم افتتاح این برج گفت: ۸۹ شرکت دانش‌بنیان در آذربایجان شرقی وجود دارد که به نسبت جمعیت استان کم است.بهزاد سلطانی گفت: این شرکت‌ها تاکنون ۴۲۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده‌اند که این رقم باید حداقل به ۸۰۰میلیاردریال می‌رسید. وی افزود: اکنون رتبه استان از نظر تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور پنجم است و بر اساس هدف‌گذاری انجام شده در سه سال آینده باید به رتبه سوم ارتقا یابد.
 • آبفای هرمزگان رتبه اول مدیریت مصرف انرژی را کسب کرد‏

  دنیای اقتصاد – بندرعباس: آبفای هرمزگان در سومین جشنواره و نمایشگاه توانمندی‌های بهره‌برداری و نگهداری در صنعت آب و فاضلاب کشور، موفق به دریافت رتبه اول در بخش اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف انرژی شد. معاون نظارت بر بهره‌برداری آبفای استان با اعلام این خبر گفت: براساس ارزیابی حوزه معاونت راهبری و نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در سال ۹۵، امور انرژی آبفای هرمزگان بین شرکت‌های آب و فاضلاب شهری سراسر کشور، موفق به احراز رتبه اول شد. علا امیریان نژاد افزود: در این زمینه، معاون راهبردی و نظارت بر بهره‌برداری آبفای کشور با اهدای لوح تقدیر از تلاش آبفای هرمزگان برای بهبود راندمان انرژی تاسیسات آب و فاضلاب تحت پوشش قدردانی کرد.

بیشتر