آرشیو روزنامه شماره ۴۲۵۰ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۲۵۰

 • ظرفیت‌های اشتغال دراستان خوزستان

  محمد علاف‌پور
  دنیای اقتصاد – اهواز: استاندار خوزستان با بیان اینکه بندرماهشهر از نقاط استراتژیک استان به‌شمار می‌رود، گفت: وجود ۱۱ هزار نفر بیکار در بندر ماهشهر با وجود ظرفیت‌های موجود قابل قبول نیست.غلامرضا شریعتی با تاکید بر توسعه اشتغال‌زایی اظهار کرد: اصلی‌ترین مساله در کشور بین مسوولان موضوع اشتغال به‌ویژه اشتغال جوانان است.وی اظهار کرد: دولت برای تحقق این مساله تمام امکانات خود را به میدان آورده است که بتواند زمینه لازم را فراهم کند و گام‌های موثری برای توسعه صادرات برداشته شود.
 • رشد ۲۰ درصدی صدور کالا از سمنان

  دنیای اقتصاد– سمنان: رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان گفت: پسابرجام فرصتی ارزشمند برای برقراری روابط تجاری با کشورهای اروپایی و منطقه است و باید صنعتگران استان با توجه به این ظرفیت برای کیفیت بخشی و صادرات کالا اقدام کنند.
 • بهره‌مندی ۶۳ درصد روستاهای آذربایجان غربی از گاز تا سال ۹۷

  بهاره پورعلی
  دنیای اقتصاد – ارومیه: مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی گفت: تاپایان سال ۹۷ با اتمام طرح‌های در حال اجرا میزان بهره‌مندی مناطق روستایی استان از نعمت گاز به ۶۳درصد می‌رسد.
 • برگزاری اولین همایش صنعت بازیافت در اصفهان

  گروه بنگاه‌ها: اولین همایش صنعت بازیافت با هدف استیفای حقوق فعالان این بخش و تقویت صنعت مذکور امروز در اصفهان برگزار می‌شود.
 • ۱۷۳ واحد تولیدی در آذربایجان‌غربی احیا شد‌ند

  بهاره پورعلی
  دنیای اقتصاد – ارومیه: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: امسال ۱۷۳ واحد یعنی ۲۷درصد از واحدهای تولیدی استان با تخصیص ۳ هزار و ۹۰میلیارد ریال معادل ۳۴درصد، از بانک‌های عامل تسهیلات دریافت کرده‌اند. جعفرصادق اسکندری با اشاره به گزارش عملکرد کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در زمینه اجرای اهداف اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال در ۱۰ ماه امسال اظهار کرد: هدف‌گذاری ملی رونق تولید، احیای ۲۱ هزار طرح و واحد به مبلغ ۳۰۰ هزار میلیارد ریال است.
 • صادرات ۵/ ۱ میلیارد دلار کالای غیرنفتی از آذربایجان شرقی‏

  سیما نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد– تبریز: مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: در ۹ ماه گذشته انواع کالاهای غیرنفتی به ارزش ۵/ ۱ میلیارد دلار از این استان به خارج از کشور صادر شد.حسین نجاتی با بیان اینکه این کالاها به ۱۰۱ کشور صادر شد، افزود: این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه پارسال از نظر ارزش حدود ۲۰۰ میلیون دلار افزایش نشان می‌دهد.

بیشتر