آرشیو روزنامه شماره ۴۲۰۶ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۲۰۶

 • خط ۲ متروی اصفهان ۵ ساله اجرایی می‌شود

  دنیای اقتصاد – اصفهان: تفکر ایجاد قطار شهری در اصفهان به زمان احداث ذوب‌آهن در دهه ۱۳۴۰ باز می‌گردد که مطالعه و پیشنهاد نخستین مسیر از طرف مشاور خارجی از فرودگاه بین‌المللی اصفهان به فولاد شهر و ذوب‌آهن مطرح و ارائه شد که هیچ‌گاه این طرح به مرحله اجرا در نیامد.سپس در سال ۱۳۵۵ از سوی مهندسان مشاور سوئدی ولوو مطالعات جامع حمل‌ونقل شهر اصفهان انجام و طرح شبکه قطار شهری سبک و اتوبوس ارائه شد که آن هم بلا استفاده ماند.
 • گیلان؛ نقطه تحقق تصمیم مشترک روسای جمهور ایران و روسیه‏

  مجتبی عابدینی
  دنیای اقتصاد – رشت : تکمیل راه‌آهن قزوین- رشت- انزلی و آستارا و همچنین تکمیل کریدور شمال- جنوب، تصمیم مشترک روسای جمهوری ایران و روسیه است که گیلان، زمینه‌ساز و مجری این تصمیم مهم خواهد بود.این در حالی است که استاندار گیلان به‌عنوان استان همسایه روسیه، توسعه روابط را یک وظیفه و مسوولیت ملی می‌داند.استاندار گیلان با اعلام این مطلب به نشست‌های متعدد روسای جمهور ایران و روسیه در ماه‌های اخیر اشاره کرد و گفت: این نشست‌های مشترک، نشان از رویکرد تقویت روابط دو کشور در سطح ملی دارد.
 • مصرف ۲ میلیارد مترمکعب گاز طبیعی در استان کرمانشاه‏

  الهام اکبری
  دنیای اقتصاد- کرمانشاه: مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه از مصرف بیش از ۲ میلیارد مترمکعب گاز طبیعی در هفت ماه ابتدای سال جاری خبر داد.سیروس شهبازی با اعلام این مطلب اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان مهر ۲ میلیارد و یکصد میلیون مترمکعب گاز طبیعی در بخش‌های مختلف استان به مصرف رسیده است.
 • کمک ۲ میلیارد ریالی کارکنان پالایش نفت بندرعباس به زلزله‌زدگان

  دنیای اقتصاد – بندرعباس: در پی وقوع حادثه دلخراش زلزله غرب کشور، مدیریت و کارکنان شرکت پالایش نفت بندرعباس دوشادوش اقشار مختلف مردم با ارسال کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود با این عزیزان ابراز همدردی کردند.به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت بندرعباس، نخستین محموله کمک‌های ارسالی این شرکت به مناطق زلزله‌زده غرب کشور شامل چادر مسافرتی، حصیر زیرانداز، پتو، پوشاک، انواع مواد شوینده و همچنین انواع مواد غذایی در قالب ۳ دستگاه کامیون، با هماهنگی هلال احمر هرمزگان به مناطق زلزله‌زده ارسال شد.رئیس منابع انسانی شرکت پالایش نفت بندرعباس ارزش محموله ارسالی و کمک‌های نقدی کارکنان این شرکت را ۲میلیارد ریال اعلام کرد.
 • کاهش ۲۲ درصدی حجم سهام معامله شده در بورس فارس

  محمد صداقت
  دنياي اقتصاد -‌ شيراز : مقایسه تعداد سهام و اوراق مشارکت معامله شده امسال بورس منطقه‌ای فارس نسبت به آمار مشابه سال گذشته نشان می‌دهد حجم سهام معامله شده ۲۲ درصد کاهش و ارزش ریالی معاملات ۸۱ درصد افزایش داشته است.کرشمه ترابیان، مدیر بورس منطقه‌ای فارس با اعلام این خبر افزود: در آبان امسال و طی ۲۱ روز فعالیت ۲۵۱ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۱۷۶۹ میلیارد ریال در بورس منطقه‌ای فارس مورد معامله قرار گرفته است که متوسط ارزش روزانه خرید و فروش سهام طی این مدت ۸۴۲۴۵ میلیون ریال بوده است. به گفته وی، بررسی ترکیب معاملات انجام شده حاکی از آن است که ۷۶ درصد ارزش معاملات مربوط به خرید سهام و ۲۴درصد به فروش سهام اختصاص داشته است. در این مدت ۶۳۲کد سهامداری جدید ایجاد شده است.
 • برگزاری نوزدهمین نمایشگاه ناشران جهان اسلام در مشهد ‏

  زهرا صفدری
  دنیای اقتصاد – مشهد : نوزدهمین نمایشگاه ناشران جهان اسلام با حضور ۸۳۵ ناشر داخلی و خارجی در نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار شد.
 • کره‌ای‌ها در تبریز بیمارستان ۷۲۳ تختخوابی می‌سازند

  رعنا نیک‌رفتار
  ‌دنیای اقتصاد – تبریز : رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از انعقاد قرارداد با کره‌ای‌ها برای احداث بیمارستان ۷۲۳تختخوابی در تبریز خبر داد.
 • افتتاح پیشرفته‌ترین کارخانه فرش ماشینی کشور در چایپاره

  بهاره پورعلی
  دنیای اقتصاد – ارومیه: رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت چایپاره گفت: تا دو ماه آینده پیشرفته‌ترین کارخانه فرش ماشینی کشور در چایپاره افتتاح می‌شود.

بیشتر