آرشیو روزنامه شماره ۴۲۰۴ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۲۰۴

 • افزایش سرعت ریلی در جنوب

  محمد علاف‌پور
  دنیای اقتصاد – اهواز: مدیرکل راه‌آهن جنوب گفت: ۱۸۰ کیلومتر از خطوط ریلی موجود در راه‌آهن جنوب بهسازی شده است و با این اقدام که ۳۰میلیارد تومان اعتبار برای آن هزینه شده است، توانسته‌ایم سرعت را در خطوط داخلی استان افزایش دهیم به شکلی که در مسیر بندر امام سرعت به ۱۶۰کیلومتر بر ساعت رسیده است.
 • برداشت زرشک سیاه در اسکو

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز : برداشت زرشک سیاه از باغ‌های شهرستان اسکو، قطب تولید این محصول در شمال‌غرب کشور آغاز شد. مدیر جهادکشاورزی اسکو گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۱۵ تن زرشک سیاه از ۱۵ هکتار باغ زرشک در این شهرستان برداشت شود.وی افزود: این محصول نیاز آبی کمی دارد و همچنین با phبالا و شورپسندی نسبت به سایر محصولات مقاوم است.
 • «اتریشی‌ها» در کرمانشاه

  الهام اکبری
  دنیای اقتصاد- کرمانشاه: رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه از رایزنی برای پای کار آمدن سرمایه‌گذاران اتریشی در طرح‌های شاخص استان خبر داد.
 • کشتی‌سازی در مجتمع بندری کاسپین با سرمایه‌گذاری خارجی

  دنیای اقتصاد – رشت: به‌منظور تکمیل زیرساخت‌های بندرکاسپین به‌عنوان بزرگ‌ترین مجتمع بندری ایران در دریای خزر، تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان منطقه آزاد انزلی و کنسرسیوم هلندی متشکل از سرمایه‌گذاران خارجی متخصص در صنعت کشتی‌سازی و تعمیرات کشتی منعقد شد.
 • تقویت دریابانی بندرعباس با راه‌اندازی شناورهای موتور سنگین‏

  دنیای اقتصاد – بندرعباس: فرمانده مرزبانی استان هرمزگان گفت: توان و تاکتیک مرزبانی هرمزگان باید متناسب با تهدیدات به‌روز شود.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی فرماندهی مرزبانی هرمزگان، سرهنگ علی‌اصغر خرم‌روی در مراسم افتتاح شناورهای سبک موتور سنگین در پایگاه دریابانی بندرعباس با بیان اینکه مرزهای هرمزگان دارای جایگاه ملی و بسیار مهم هستند، اظهار کرد: هرمزگان دارای ۱۱۰۰ کیلومتر مرز دریایی است؛ با توجه به وجود ۱۴ جزیره در این استان و بیش از ۲۴۰۰ کیلومتر نوار ساحلی، دریابانی وظیفه دارد از جزایر و سواحل حفاظت کند.
 • ممنوعیت صدور بارنامه برای ناوگان حمل و نقل فرسوده کرمانشاه

  ‌دنیای اقتصاد- کرمانشاه: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از اجرای مرحله اول طرح ممنوعیت صدور بارنامه برای ناوگان فرسوده باری خبر داد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کرمانشاه، بهمن خسروانی اظهار کرد: به‌منظور افزایش بهره‌وری از ناوگان باری، تقویت نوسازی ناوگان و تصویب قانون هوای پاک، مرحله اول طرح ممنوعیت صدور بارنامه برای ناوگان فرسوده باری در استان اجرا می‌شود.
 • کاهش ۴۰ درصدی برداشت انار در استان اصفهان

  دنیای اقتصاد - اصفهان: کارشناس باغبانی سازمان‌جهاد کشاورزی استان اصفهان از کاهش ۴۰ درصدی برداشت انار طی سال‌جاری در باغات این استان خبرداد.
 • صادرات ۲۲۰۰ تن عسل و مربا از سراب

  سیما نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز : فرماندار سراب گفت: سالانه ۶۵۰۰ تن عسل و مربا در واحدهای صنعتی این شهرستان تولید و از این میزان ۲۲۰۰ تن به کشورهای خارجی و همسایه صادر می‌شود.بدر شکوهی اعلام کرد: کشورهای عراق، کویت، روسیه، مالزی، افغانستان، پاکستان، آلمان و جمهوری آذربایجان از مقاصد صادراتی این محصولات هستند.وی با بیان اینکه در این منطقه سالانه ۲۵۰۰ تن عسل طبیعی نیز تولید می‌شود، گفت: این شهرستان با دارا بودن ۶۵ هزار کندوی عسل، رتبه اول استانی در تعداد کلونی زنبورعسل و رتبه دوم تولید عسل را دارد.شکوهی گفت: گسترش تولید عسل از ارزش اقتصادی بالایی برخوردار است و با توجه به کیفیت تولید عسل در این شهرستان می‌توانیم صادرات این محصول را توسعه دهیم.
 • آمادگی تبریز برای تبدیل به شهر هوشمند

  رامین نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد– تبریز: شهردار تبریز معتقد است زمینه برای تبدیل تبریز به شهر هوشمند آماده است.ایرج شهین‌باه در دیدار از پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی، با تاکید بر اینکه تبریز باید در بخش علم و فناوری هم نخستین باشد، خاطرنشان کرد: استفاده از تکنولوژی‌های جدید در سیستم‌های مختلف، تبریز را به‌عنوان «شهر هوشمند» مطرح خواهد کرد.وی با تاکید بر ارتباط بیشتر شهرداری و منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی یادآور شد: شهرداری یکی از مجموعه‌هایی است که می‌تواند خریدار این فناوری‌ها باشد و از آنها برای پیشبرد برنامه‌ها و اهداف خود استفاده کند.
 • عواقب خشکی دریاچه ارومیه ۱۵ میلیون نفر را تهدید می‌کند‏

  بهاره پورعلی
  ‌دنیای اقتصاد – ارومیه: مشاور سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: عواقب خشکی دریاچه ارومیه ۵ میلیون نفر را به‌طور مستقیم و حدود ۱۵ میلیون نفر را به‌طور غیرمستقیم تهدید می‌کند و تحت تاثیر قرار می‌دهد.

بیشتر