آرشیو روزنامه شماره ۴۱۹۶ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۱۹۶

 • تاسیس دفتر مشترک همکاری ایران و ارمنستان

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز: در دیدار مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با استاندار استان سیونیک جمهوری ارمنستان مقرر شد تا دفتر مشترک همکاری ایران و ارمنستان در «ارس» و «مغری» تاسیس شود.محسن خادم‌عرب‌باغی در این دیدار با اشاره به تصمیم‌های اتخاذ شده در دیدارهای گذشته با مسوولان ارمنستان اظهار کرد: باتوجه به سیاست‌های ایران مبنی بر گسترش همکاری با کشورهای همسایه و به‌ویژه جمهوری ارمنستان، درصدد توسعه همکاری‌های فی‌مابین هستیم.وی تصریح کرد: تجربه‌های موفق ایران در زمینه ایجاد و توسعه مناطق آزاد، می‌تواند زمینه‌ساز همکاری‌های بیشتر با ارمنستان برای ایجاد منطقه آزاد در مرز دو کشور باشد.عرب‌باغی ایجاد منطقه آزاد مغری ارمنستان را مثبت ارزیابی کرد و افزود: یقین داریم که ایجاد و توسعه منطقه آزاد مغری باتوجه به حمایت‌ها و همکاری دو طرف، باعث شکوفایی مناطق آزاد هر دو کشور خواهد شد.
 • طرح انتقال آب به «فرون‌آباد» به زودی اجرا می‌شود

  دنیای اقتصاد - پاکدشت: نماینده پاکدشت در مجلس شورای اسلامی، آبرسانی به شهر پاکدشت، یبر، حصارامیر، خاتون‌آباد و شهرک انقلاب را از اقداماتی دانست که در ۱۵ ماه فعالیت در مجلس پیگیری کرده است. محمد قمی افزود: هدف از احداث سد ماملو تامین آب شرب و کشاورزی شهرستان‌های پاکدشت و ورامین بود که با کم لطفی مسوولان سابق در این شهرستان حق شهروندان پایمال و تمام آب این سد به شهر تهران انتقال داده شد.
 • حفر و تجهیز یک حلقه چاه آب شرب در خان ببین

  ‌دنیای اقتصاد – گرگان: معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان گلستان از حفر و تجهیز یک حلقه چاه آب شرب در شهر خان ببین خبر داد.ابوالفضل رحیمی افزود: این چاه با اعتبار ۳۵۰۰ میلیون ریال از محل منابع داخلی حفر و تجهیز شده است.
 • مناسب‌سازی سالن‌های نمایش جشنواره کودک در همدان

  مجید ملکیان
  ‌دنیای اقتصاد - همدان: مدیرکل بهزیستی استان همدان گفت: برای مناسب‌سازی سالن‌های نمایش برای معلولان در بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان آمادگی کامل داریم.حمیدرضا الوند در جلسه ستاد استانی بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان کودک اظهار کرد: از آنجا که برخی از سالن‌های اجرای نمایش همدان شرایط لازم را برای حضور معلولان ندارد از این رو ستاد مناسب‌سازی ما آمادگی انجام این کار را دارد.
 • تبریز، قابلیت تبدیل شدن به شهر – موزه را دارد

  سیما نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز : عضو شورای شهر تبریز با بیان اینکه تبریز قابلیت تبدیل شدن به شهر- موزه را دارد، گفت: کوچه به کوچه این شهر، به‌دلیل تاریخ غنی خود و همزمان با «تبریز ٢٠١٨» قابلیت تبدیل شدن به موزه را دارد.
 • آغاز اجرای یک تقاطع غیرهمسطح در بندر شهید رجایی

  دنیای اقتصاد– بندرعباس: عملیات ساخت تقاطع غیرهمسطح منتهی به اراضی پشتیبانی بندر شهید رجایی به‌عنوان بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین بندر تجاری ایران با حضور معاون مهندسی و امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی آغاز شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، محمدرضا اللهیار، معاون مهندسی و امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی در مراسم آغاز عملیات اجرایی این طرح اظهار کرد: بر اساس برنامه زمان‌بندی، این پل سه دهانه با طول کل ۱۰۵ متر قرار است طی مدت ۲۲ ماه از سوی پیمانکار بخش خصوصی عملیاتی شود. وی خاطرنشان کرد: در قالب این طرح، علاوه‌بر ساخت تقاطع غیرهمسطح، جاده دسترسی به این پل سه دهانه به طول ۱۰۰۰ متر برای تردد کامیون‌ها و همچنین ۵۵۰ متر خط ریل برای تردد واگن‌های باری نیز احداث شود.

بیشتر