• آزمون کیفی اینترنت آذربایجان شرقی

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- سیما نیک‌رفتار: مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی با اشاره به هزینه‌های بالای ایجاد زیرساخت ارتباطی در این استان گفت: ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی در آذربایجان‌شرقی هزینه‌های کلانی دارد و این استان، واقعا استان گرانی است، چراکه هزینه خرید برق، زمین و تجهیزات بسیار بالا است.
 • انتشار فراخوان شناسایی سرمایه‌گذار کارخانه زباله سوز مشهد

  دنیای‌اقتصاد- مشهد: سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد از انتشار فراخوان شناسایی سرمایه‌گذار طرح احداث و بهره‌برداری کارخانه زباله سوز مشهد خبر داد.
 • ساخت ابزار برای عملیات مانده‌یابی چاه‌های نفت و گاز

  دنیای‌اقتصاد – اهواز – محمد علاف‌پور: ‌متخصصان اداره خدمات لوازم و ابزارآلات شرکت ملی حفاری ایران موفق به طراحی و ساخت ابزار سرب نشانه زن (IMPRESSION BLOCK) با قابلیت کاربست در عملیات مانده‌یابی چاه‌های نفت و گاز شدند.
 • نجات منابع آب زیرزمینی ضامن توسعه پایدار در قزوین

  دنیای‌اقتصاد – قزوین: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین، عملکرد عملیات احیا و تعادل‌بخشی منابع آب زیرزمینی را نشان از عزم جدی دولت برای نجات آبخوان‌ها دانست.
 • پیشرفت ۶۵ درصدی گازرسانی روستایی در آذربایجان‌شرقی

  دنیای‌اقتصاد – تبریز – رامین نیک‌رفتار: مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی گفت: بر اساس اهداف و برنامه سالانه شرکت، گازرسانی به ۳۲۶ روستا در حال اجرا بوده که اتمام گازرسانی به ۱۵۴ روستا برای سال جاری و بقیه برای سال آینده برنامه‌ریزی شده است.
 • ارزش صادراتی پوره سیب

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- رعنا نیک‌رفتار: آذربایجان‌شرقی به‌عنوان دومین تولیدکننده سیب ایران، ظرفیت‌های بالایی برای صادرات پوره سیب با نام تجاری «اسپتیک» Aseptic دارد که قیمت هر بشکه از آن (آب میوه) با قیمت‌های روز حداقل ۶ برابر یک بشکه نفت است. هر بشکه پوره سیب، موسوم به «اسپتیک»، در بازارهای جهانی حداقل ۲۵۰ دلار قیمت دارد و در روزگاری که قیمت هر بشکه نفت حدود ۴۰ دلار است، اندک توجه و تسهیل سرمایه‌گذاری برای توسعه بیشتر صنایع تبدیلی کشاورزی می‌تواند بستر خوبی برای عبور از محدودیت‌های نفتی و گام برداشتن در مسیر اقتصاد بدون نفت باشد.
 • افتتاح ۹ طرح برقی در آذربایجان شرقی

  دنیای‌اقتصاد- تبریز: بهره‌برداری از ۹ طرح تامین برق با اعتبار ۷۳۲ میلیارد تومان در آذربایجان شرقی با حضور معاون برق و انرژی وزیر نیرو در قالب بیست و نهمین هفته پویش آغاز شد. این طرح‌ها شامل پست ۲۰/ ۱۳۲/ ۲۳۰ کیلوولت GIS مرکزی تبریز، نیروگاه مقیاس کوچک تبریز به ظرفیت ۲۵مگاوات، ۴ طرح افزایش ظرفیت (پست‌های سعیدآباد، خسروشهر، آخولا و ماشین‌سازی) و سه طرح انتقال برق، تامین روشنایی و احداث فیدر بودند که به‌طور همزمان بهره‌برداری شدند. این طرح‌ها با هدف تقویت شبکه انتقال، پایداری تامین برق بخش مرکزی تبریز، تامین بار مشترکان توزیع، کاهش تلفات، بهبود کیفیت برق، افزایش ظرفیت پست و تامین بار متقاضیان و افزایش ظرفیت ترانسفورماتورها با توجه به صنعتی بودن منطقه اجرا شده است.
 • افزایش ۸۱ درصدی سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد ارس

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- سیما نیک‌رفتار: عضو هیات‌مدیره و معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد ارس گفت: در ۶ ماه امسال میزان سرمایه‌گذاری تحقق یافته در این منطقه آزاد تجاری صنعتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۱ درصد افزایش دارد. صفر شاسفند گفت: آخرین بررسی داده‌ها نشان می‌دهد منطقه آزاد ارس در جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی رشد خوبی داشته است و این روند ادامه دارد.
 • تبریز؛ دومین شهر آلوده کشور

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- سیما نیک‌رفتار: استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در گذشته‌هایی نه چندان دور، شهر تبریز به باغ شهری مشهور بوده است، گفت: غفلت و بی‌توجهی‌ها باعث شده که تبریز فعلی، دومین شهر آلوده کشور باشد.
 • مرمت ۱۴ باب حجره در مجموعه تاریخی حسن پادشاه تبریز

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- رعنا نیک‌رفتار: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی از ساماندهی و مرمت ۱۴ باب حجره در ضلع شمالی و جنوبی مجموعه تاریخی حسن پادشاه تبریز خبر داد.
 • استفاده از دانش هسته‌ای برای ارتقای کیفیت محصولات کشاورزی

  دنیای‌اقتصاد- شیراز - محمد صداقت: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با بیان اینکه استفاده از دانش هسته‌ای برای ارتقای کمی و کیفی تولیدات محصولات کشاورزی یک انتخاب لوکس و تشریفاتی نیست بلکه یک ضرورت است، از احداث مرکز رآکتور آبی در بخش کشاورزی خبر داد و گفت: با احداث این مرکز محصولاتی سالم‌تر به بازار مصرف عرضه خواهند شد.
 • کم‌آبی در تمام حوضه‌های آبی آذربایجان‌شرقی

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- رامین نیک‌رفتار: استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به کمبود منابع آبی در تمام حوضه‌های آبریز استان بر ضرورت تلاش و توجه هرچه بیشتر برای مقابله با این پدیده تاکید کرد.
 • رونق ورزش در خراسان شمالی

  دنیای‌اقتصاد- بجنورد: در دیدار محمد وحیدی نماینده بجنورد، مانه و سملقان، رازو جرگلان، گرمه و جاجرم، در مجلس شورای اسلامی با سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان مسائل مهمی در حوزه ورزشی استان مطرح شد. در جلسه با نماینده پنج شهرستان خراسان شمالی با وزیر ورزش و جوانان مهم‌ترین مطالبات ورزشی استان پیگیری شد.
 • تولید خودروهای شاسی‌بلند در ارس کلید خورد

  دنیای‌اقتصاد- تبریز: رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از تصویب طرح تولید خودرو در کمیسیون اقتصادی این منطقه خبر داد. محسن نریمان گفت: طرح خودروسازی توسط هلدینگ کارآفرینان مایوان در منطقه آزاد ارس در کمیسیون اقتصادی ارس مصوب شد و پیش‌بینی می‌شود نخستین خودروی این شرکت تا پایان سال تولید و رونمایی شود. وی افزود: سرمایه‌گذاری این طرح ۱۰۰۰ میلیارد تومان است که با شروع فعالیت آن، برای ۱۵۸ نفر به‌طور مستقیم شغل ایجاد می‌شود.
 • تبدیل منطقه ۲۱ از معبر به مقصد

  دنیای‌اقتصاد- غرب استان تهران: رضا رجب‌زاده شهردار منطقه ۲۱ تهران با بیان مهم‌ترین چالش‌ها و فرصت‌های مدیریت منطقه گفت: در موضوع پروژه‌های منطقه ۲۱ برنامه ما براساس ظرفیت‌های منطقه انتخاب شده است. باید منطقه ۲۱ را از معبر به مقصد تبدیل کنیم. منطقه ۲۱ ورودی غربی تهران است. از سوی دیگر این منطقه همجوار با شهرستان‌های شهر قدس و شهریار است. در این منطقه سه اتوبان وجود دارد که یکی مرز مشترک ماست و دو اتوبان دیگر در منطقه ما قرار دارد. ما این مسیر رفت و آمد را یک قابلیت برای منطقه ۲۱ می‌دانیم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر