آرشیو روزنامه شماره ۴۱۸۱ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۱۸۱

 • «تبریز ۲۰۱۸» نقطه عطف جذب گردشگر

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد– تبریز : با نزدیک شدن به رویداد فرهنگی، گردشگری تبریز ۲۰۱۸، مسوولان ارشد آذربایجان شرقی با دعوت از سفیران کشورهای آسیایی برنامه‌ریزی‌های عملی برای جذب گردشگر در این زمینه را آغاز کردند.
 • افزایش ۳۴ درصدی تحویل محصول فولاد مبارکه به مشتریان داخلی

  دنیای اقتصاد– اصفهان: شرکت فولاد مبارکه اصفهان اعلام کرد: با توجه به سیاست‌ها و حمایت‌های دولت تدبیر و امید، تحویل محصول فولاد مبارکه به مشتریان داخلی در ۶ ماه اول سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ رشد ۳۴ درصدی پیدا کرده است.
 • بهره‌مندی ۶ هزار مشترک جدید از گاز طبیعی دراستان قزوین

  مهرداد نوری
  دنیای اقتصاد - قزوین: مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین گفت: از ابتدای سال تاکنون ۶۶۲۵ مشترک جدید گاز در اقصی نقاط استان قزوین به شبکه سراسری گاز متصل شدند. اسماعیل مفرد بوشهری اظهار کرد: از این تعداد مشترک جذب شده در استان که از خدمات گازرسانی استفاده می‌کنند، تعداد ۴۰۵۳ مشترک شهری و ۲۵۷۲ مشترک روستایی هستند که از این تعداد ۱۱۱۴ مشترک مربوط به شهرهای معلم کلایه و رازمیان و روستاهای منطقه الموت هستند. وی تعداد مشترکان شرکت گاز استان قزوین را ۳۸۴ هزار و ۴۱۴مشترک اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۲۹۵ هزار و ۱۹۵مشترک شهری و ۸۸ هزار و ۳۶۵ مشترکان روستایی شرکت گاز هستند که در ۲۴ شهر و ۴۱۳روستا از خدمات شبکه سراسری گاز استفاده می‌کنند.
 • استقرار ۸۶ پایگاه فوریت‌های پزشکی در مسیر تردد زوار اربعین کرمانشاه

  الهام اکبری
  دنیای اقتصاد- کرمانشاه : معاون عملیات مرکز فوریت‌های دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: ۸۶ پایگاه ثابت و سیار اورژانس در مسیر تردد زوار اربعین تا ۲۵ آبان به زائران خدمات پزشکی ارائه می‌دهند.
 • ذخیره ۶۵۰ هزار تن سیب تولیدی آذربایجان غربی در سردخانه‌ها

  بهاره پورعلی
  دنیای اقتصاد – ارومیه : مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از ذخیره ۶۵۰ هزار تن سیب درختی در سردخانه‌های استان خبرداد.
 • زیرساخت‌ها برای سرمایه‌گذاری آماده است

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل منطقه آزاد اروند با بیان اینکه این منطقه موقعیت حساس و استراتژیکی دارد که می‌تواند محل ارتباط خوبی برای پیوند با اقتصاد جهانی باشد، گفت: زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری در منطقه فعال و دو برنامه تامین نیازهای عمرانی منطقه و توسعه بسترهای سرمایه‌گذاری در دستور کار قرار گرفته است.اسماعیل زمانی گفت: در مجموع اروند بزرگ‌ترین منطقه آزاد جمعیتی کشور است که ۵۰۰ هزار نفر را دربرمی‌گیرد و می‌تواند برای توسعه صنایع موثر باشد و سرمایه‌گذاری در این منطقه را ارزان‌تر می‌کند.وی تصریح کرد: فولاد کاوه در این منطقه در آینده نزدیک بهره‌برداری خواهد شد؛ ضمن اینکه به خاطر وضعیت خاص منطقه اروند، توجه سرمایه‌گذاران خارجی به این منطقه جلب شده و اکنون ١٢ سرمایه‌گذار عراقی در حال کار در اروند هستند. همچنین کارشناسانی از آلمان نیز در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر در حال کار هستند.

بیشتر