آرشیو روزنامه شماره ۴۱۷۱ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۱۷۱

 • «خوی» غرق در آجیل چینی

  بهاره پورعلی
  دنیای اقتصاد– ارومیه: واردات تخمه‌های آجیلی چینی و سایر کشورها در سال‌های اخیر کمر کشاورزان خوی را خم و موجب ضرر و زیان اساسی به قطب آجیل کشور شده است.
 • پانزدهمین نمایشگاه کتاب در تبریز برگزار می‌شود

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد– تبریز: مدیرکل ارشاد آذربایجان شرقی گفت: نمایشگاه کتاب از ۲ تا ۷ آبان در محل نمایشگاه بین‌المللی تبریز برگزار می‌شود.محمد محمدپور با بیان اینکه نمایشگاه کتاب تبریز به‌عنوان دومین نمایشگاه بزرگ کتاب پس از تهران به مطالبه جدی ملی برای برگزاری تبدیل شده است، اظهار کرد: این نمایشگاه به‌عنوان نقطه قوت فرهنگی تبریز در سطح ملی و بین‌المللی مطرح است.وی با بیان اینکه نمایشگاه کتاب تبریز در ۱۴ دوره گذشته برای بهبود شاخص‌های مطالعه با استقبال خوبی مواجه شده بود، اظهار کرد: میزان فروش در سال گذشته به رقم ۵/ ۴ میلیارد تومان رسید که ناشران کشور هم نسبت به نمایشگاه تبریز اقبال خوبی نشان داده‌اند.
 • آسفالت راه روستایی تاتار سفلی به سلاق غایب گلستان

  دنیای اقتصاد– گرگان: مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان از آغاز آسفالت محور راه روستایی تاتار سفلی به سلاق غایب خبر داد. به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان، علی‌اکبر شاهینی گفت: این طرح به‌منظور افزایش ضریب ایمنی، تسهیل در آمد و شد اهالی دو روستا و صرفه‌جویی در وقت و سوخت اجرایی شد. وی طول طرح را ۵ کیلومتر و اعتبار اجرای آن را ازمحل منابع ملی، ۴۷۵۰ میلیون ریال اعلام کرد. شاهینی اضافه کرد: تاکنون طرح آسفالت محور راه روستایی تاتارسفلی – سلاق غایب حدود ۴۵ درصد پیشرفت داشته است.
 • تعامل اصناف با کسب‌وکارهای نوین

  دنیای اقتصاد - اصفهان: رئیس اتاق اصناف مرکز استان اصفهان گفت: کسب‌وکارهای خطی در آینده نزدیک از عرصه بازار خارج می‌شوند و اصناف نباید در مقابل این تغییرات مقاومت کنند، بلکه باید با آن همراه شده و از آن بهره ببرند.
 • بازرسی از ۱۲۰۰ واحد تولیدی در همدان

  مجید ملکیان
  دنیای اقتصاد - همدان: مدیرکل استاندارد همدان از بازرسی و نمونه‌برداری از ۱۲۰۰ واحد تولیدی در استان خبر داد و اظهار کرد: علاوه‌بر انجام آزمایش بر روی ۱۹۵۰نمونه از محصولات استان، در بخش اوزان سبک نیز ۵۴۰۰ مورد آزمایش انجام شده است.
 • انتقال ۶ میلیارد لیتر فرآورده‌ نفتی به استان‌های شمال هرمزگان

  دنیای اقتصاد– بندرعباس: در ۶ ماه نخست امسال بیش از ۶میلیارد و ۳۰۹ میلیون لیتر انواع فرآورده‌های نفتی از طریق خط لوله ۲۶اینچ در منطقه خلیج‌فارس به استان‌های شمال هرمزگان انتقال یافت.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر