آرشیو روزنامه شماره ۴۱۶۲ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۱۶۲

 • تولید مشترک غذای حلال در قزوین

  دنیای اقتصاد – قزوین – مهرداد نوری: استاندار قزوین گفت: با حمایت جدی از سرمایه‌گذاران خارجی آماده اجرای طرح‌های مشترک با اندونزی و تولید محصولات برند برای صادرات به کشورهای مسلمان و همسایه هستیم.
 • بررسی طرح احداث واحد پتروشیمی در ورزقان

  دنیای اقتصاد – تبریز – سیما نیک‌رفتار: امکان ایجاد واحد پتروشیمی در شهرستان ورزقان آذربایجان شرقی با حضور نماینده ورزقان و نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، مدیران کل و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی ارائه‌دهنده خدمات سرمایه‌گذاری استان در تبریز بررسی شد.در این جلسه رضا حسینی، مدیرکل اقتصاد و دارایی استان و نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری آذربایجان شرقی گفت: بانک تجارت با مشارکت موسسه اعتباری ملل در نظر دارد واحد پتروشیمی در بخش خاروانای شهرستان ورزقان احداث کند.
 • جابه‌جایی ۵۳ میلیون تن کالا در بنادر هرمزگان

  دنیای اقتصاد– بندرعباس: مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از جابه‌جایی ۵۳ میلیون تن انواع کالا و ترابری بیش از ۸/ ۹ میلیون نفر سفر دریایی در کارنامه عملیاتی بنادر تجاری و مسافری این استان طی نیمه نخست سال‌جاری خبر داد.
 • رشد ۶ درصدی حمل کالا از مازندران به سایر نقاط کشور

  دنیای اقتصاد - ساري-رقيه سامع: رئیس اداره حمل‌ونقل کالای اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان مازندران گفت: در ۶ماه اول امسال حدود ۵/ ۶میلیون تن کالا از مازندران به سایر نقاط کشور جابه‌جا شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۶درصدی داشته است.موسوی با اعلام این خبر گفت: تعداد بارنامه‌های مصرفی ۶ ماه سال‌جاری ۵۰۳ هزار و ۸۹ فقره اعلام شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۸درصدی داشته است. وی عمده کالاهای جابه‌جا شده در استان را به ترتیب شن و ماسه، فرآورده‌های لبنیاتی، جو، انواع بذر، سیمان فله‌ای، سیمان کیسه‌ای، ذرت انسانی، ام دی اف و نئوپان اعلام کرده است.
 • افتتاح چند طرح عمرانی در فارس

  دنیای اقتصاد– شیراز- محمد صداقت: فرمانده نیروی انتظامی استان فارس از افتتاح چند طرح عمرانی در این استان خبر داد. سردار احمدعلی گودرزی با بیان مطلب فوق افزود: کلانتری شهرک صدرا با صرف هزینه ۴ میلیارد ریال، کلانتری سپیدان با ۲/ ۱ میلیارد ریال در زمینی به مساحت ۵۰۰ متر مربع و ساختمان ترخیص با هزینه ۴میلیارد ریال در زمینی به مساحت ۵۰۰ مترمربع و نیز ساختمان پشتیبانی معاونت «آماد» با هزینه ۲۰ میلیارد ریال در زمینی به مساحت ۱۷۵۰ مترمربع از طرح‌های افتتاح شده هستند.
 • تولید ورق ۸ میلی‌متری مخازن تحت فشار در فولاد اکسین

  دنیای اقتصاد– اهواز– محمد علاف‌پور: مدیرعامل شرکت فولاد اکسین گفت: با تلاش و برنامه‌ریزی واحد بهره‌برداری این شرکت برای نخستین بار ورق عریض با گرید A۵۳۷cl۱ با ضخامت هشت میلیمتر و عرض ۳ هزار و ۲۰۰ میلی‌متر در فولاد اکسین تولید شد‌.

بیشتر