آرشیو روزنامه شماره ۳۹۴۷ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۳۹۴۷

 • دستور انتقال آب از دریای عمان

  دنیای اقتصاد - بیرجند- محمد قربانی: استاندار خراسان‌جنوبی به برگزاری جلسه شورای‌عالی آب به ریاست معاون اول رئیس‌جمهوری با دستور کار انتقال آب از دریای‌عمان به استان‌های شرقی و مرکزی کشور خبر داد و اظهار امیدواری کرد در این جلسه تصمیم‌های خوبی برای انتقال آب به استان نیز اتخاذ شود. سیدعلی‌اکبر پرویزی در جلسه شورای اداری شهرستان قائنات، به خشکسالی‌های چند ساله و کاهش میانگین بارندگی در کل کشور طی سال‌های اخیر اشاره کرد وافزود: به‌رغم کاهش میزان بارندگی در کشور دولت در سال جاری ۱۱ میلیون تن گندم از کشاورزان خریده است که خود رکوردی بی‌نظیر محسوب می‌شود.

 • افتتاح نخستین مرکز تحویل کارت ملی هوشمند

  دنیای اقتصاد - بندرعباس - جمیله دبیری‌نیا: مدیرکل ثبت احوال هرمزگان از افتتاح مرکز تحویل کارت هوشمند در بندرعباس خبر داد و گفت: با توجه به اینکه برای دریافت کارت هوشمند باید تا قبل از این دریافت‌کنندگان این کارت به اداره کل ثبت و احوال مراجعه می‌کردند و با محدودیت ساعت کاری مواجه می‌شدند، مرکز تحویل کارت هوشمند در بندرعباس در یکی از دفاتر پیشخوان دولت افتتاح شد تا مردم با مراجعه به آنجا کارت خود را دریافت کنند.

  فرزاد افشاری‌نژاد افزود: ۱۲۶ ایستگاه کاری کارت هوشمند ملی در استان فعال شده که از این تعداد ۳۷ ایستگاه در اداره‌های ثبت احوال، ۶۶ دستگاه مربوط به دفاتر پیشخوان و ۱۳ ایستگاه نیز در دفاتر پُستی قرار دارد که در کنار این ظرفیت قابل تامل، مرکز تحویل کارت هوشمند ملی نیز با نظارت ثبت احوال، با هدف رفاه بیشتر متقاضیان راه‌اندازی شده است.

 • همکاری سازمان نظام مهندسی قزوین با اداره نوسازی مدارس

  دنیای اقتصاد - قزوین - مهرداد نوری: تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان نظام مهندسی ساختمان و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس قزوین مبادله شد. به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان قزوین، وثیق‌نیا، رئیس سازمان نظام مهندسی استان در زمینه تشکیل سازمان نظام قزوین اظهار کرد: سازمان حدود ۹ هزار نفر عضو دارد که از این مجموع ۵۲۰۰ نفر دارای پروانه اشتغال به‌کار مهندسی هستند. مجموعه سازمان قزوین تعاملاتی با دستگاه‌های اجرایی برقرار کرده و پیرو این تعامل ارتباط دوطرفه‌ای بین سازمان و اداره کل نوسازی ایجاد شده است.

 • افتتاح نمایشگاه دائمی ساخت تجهیزات صنعت فولاد شرق کشور

  دنیای اقتصاد - مشهد - فاطمه رافع: نمایشگاه دائمی ساخت قطعات و تجهیزات صنعت فولاد شرق کشور و نیز فاز دوم طرح تعاونی مسکن کارکنان فولاد خراسان با حضور حجت‎الله میرزایی، معاون امور اقتصادی و برنامه‌ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نیشابور افتتاح شد. میرزایی در این مراسم با اشاره به بهره‌برداری از فاز دوم طرح تعاونی مسکن کارکنان فولاد خراسان، اظهار کرد: مسکن مهم‌ترین دغدغه کارکنان در واحدهای صنعتی است به‌ طوری که حدود ۴۰ درصد هزینه‎های خانوار در گروه‎های کارگری به مسکن اختصاص دارد و این موضوع یک دغدغه مهم دوران عمر محسوب می‎شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر