آرشیو روزنامه شماره ۳۱۳۴ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۳۱۳۴

 • هدف‌گذاری صادرات ۱۰ میلیارد دلاری از کرمانشاه

  دنیای اقتصاد - کرمانشاه - الهام اکبری: هفتمین جلسه ستاد توسعه اقتصادی با حضور استاندار، مدیران اجرایی و جمعی از فعالان اقتصادی استان در محل سالن اجتماعات اتاق کرمانشاه برگزار شد. در این جلسه که با هدف بررسی اقدامات این ستاد برگزار شد، استاندار کرمانشاه از اجرایی شدن کاپوتاژ خودرو در مرز خبر داد و گفت: امکان ورود خودروهای عراقی به کشور از مرز کرمانشاه فراهم شده که این موضوع زمینه گردشگری و توریسم سلامت خوبی را ایجاد می‌کند. وی با اشاره به اینکه به‌دنبال ۲۴ ساعته شدن فعالیت‌های مرزی برای تسریع در روند فعالیت‌های مرزی و اقتصادی هستیم، ابراز کرد: تمام تلاش خود را برای دستیابی به صادرات ۱۰ میلیارد دلاری به‌کار می‌بندیم.
 • ۵/ ۴ درصد تعاونی‌های مسکن کشور در اصفهان است

  دنیای اقتصاد- اصفهان- آرزو کریمی مقدم: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه این استان حدود ۵/۴ درصد از تعداد کل تعاونی‌های مسکن کشور را دارد، بیان کرد: ۵۶۳ شرکت تعاونی مسکن در استان اصفهان وجود دارد که از این تعداد ۲۶۸ تعاونی مربوط به مسکن غیر‌مهر (متعارف) و ۲۹۵ مورد از تعاونی‌ها نیز مربوط به مسکن مهر است. غلامعلی قادری افزود: ۱۶ هزار و ۶۰۰ مسکن مهر در استان ساخته شده است و ۱۰ هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی توسط تعاونی‌های استان اصفهان در حال ساخت است. وی عنوان کرد: در این خصوص بالغ بر هفت هزار میلیارد ریال سرمایه در گردش در بخش مسکن وجود دارد.
 • بهره‌برداری از ۴۶ پروژه گازرسانی در کرمانشاه

  دنیای اقتصاد - کرمانشاه - الهام اکبری: مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه گفت: به مناسبت دهه مبارک فجر سال جاری ۴۶ طرح گازرسانی در استان کرمانشاه با مجموع اعتبار ۱۰۷ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید. مهندس سید حمید فانی اظهار کرد: در این ایام ۳۴ روستا در استان کرمانشاه به شبکه گاز متصل شدند که مجموع اعتبار صرف شده برای گازرسانی به این روستاها بالغ بر ۵۰میلیارد ریال است. وی افزود: گازرسانی به ۶ مجتمع مسکن مهر با اعتبار ۱۳ میلیارد ریال از دیگر پروژه‌هایی است که در دهه فجر به بهره‌برداری رسید. مهندس فانی تصریح کرد: گازرسانی به پنج ایستگاه سی.
 • تولیدات شرکت مس آذربایجان دو برابر می‌شود

  دنیای اقتصاد - تبریز - سیما نیک‌رفتار: عضو هیات‌مدیره شرکت مس آذربایجان و معاون استاندار آذربایجان شرقی ضمن دیدار از معادن مس سونگون اظهار کرد: هم‌اکنون در مجتمع مس سونگون ۱۵۰ هزار تن کنسانتره تولید می‌شود که با بهره‌برداری از فاز دوم آن در سال ۹۳ رقم تولید به ۳۰۰ هزار تن افزایش خواهد یافت. مهندس محمد تقی پاکزاد گفت: به‌منظور راه‌اندازی کارخانه ذوب و پالایش این مجتمع به خوراک بیشتری نیاز است که همه دست‌اندرکاران شرکت در تلاش هستند با سرعت دادن به اکتشافات بیشتر در استان و مجتمع سونگون این تولید را به ۵۰۰ هزار تن در سال افزایش دهند.
 • اختصاص ۷۲ درصد از بودجه شهرداری اهواز به بخش عمرانی

  دنیای‌اقتصاد- اهواز- محمد علاف‌پور: شهردار اهواز از اختصاص ۷۲ درصد کل بودجه شهرداری اهواز در سال ۱۳۹۳ به بخش عمرانی خبر داد. سیدخلف موسوی اظهار کرد: بودجه سال آینده با اعتبار ۱۰ هزار و ۲۱۹ میلیارد تومان به شورای شهر تحویل داده شد و میزان کل بودجه نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد رشد یافته است. وی با اشاره به اینکه بودجه عمرانی سال آینده با اعتبار هفت هزار و ۳۵۳ میلیارد ریال معادل ۷۲ درصد کل بودجه است، تصریح کرد: بودجه عمرانی سال ۹۳ نسبت به سال گذشته ۶۰ درصد رشد داشته است. شهردار اهواز افزود: بودجه جاری سال ۹۳ نیز دو هزار و ۸۶۵ میلیارد ریال است که این میزان اعتبار معادل ۲۸درصد کل بودجه است.
 • بجنوردی‌ها از تخفیف عوارض ساختمانی بهره‌مند می‌شوند

  دنیای اقتصاد - بجنورد - فاطمه برزگر: رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد از اعمال تخفیفات عوارض ساختمانی برای شهروندان این شهرستان همزمان با گرامیداشت دهه مبارک فجر خبر داد. مهدی محمدی، با اعلام این خبر گفت: بر این اساس عوارض ساختمانی شهروندان تا مبلغ ۵۰ میلیون تومان شامل ۲۰ درصد و مازاد بر پنجاه میلیون تومان تا یکصد میلیون تومان شامل ۱۵ درصد تخفیف می‌شود. محمدی خاطرنشان کرد: همچنین عوارض ساختمانی مازاد بر یکصد میلیون تومان نیز از ۱۰ درصد تخفیف برخوردار می‌شوند. وی تصریح کرد: عوارض ساختمانی در صورتی شامل تخفیف می‌شود که شهروندان عوارض خود را نقدا به حساب شهرداری واریز کنند و در هر صورت میزان تخفیف عوارض از مبلغ سی میلیون تومان بیشتر نشود.
 • تولید در پالایشگاه گاز بیدبلند یک از ۳۰ میلیون مترمکعب گذشت

  دنیای اقتصاد - اهواز - محمد علاف پور: تولید در پالایشگاه گاز بیدبلند یک از مرز ۳۰ میلیون متر مکعب در روز گذشت. فرشید ابدالی دهدزی اظهار کرد: ظرفیت پالایشگاه تاکنون ۲۷ میلیون و ۲۰۰هزار متر مکعب در روز بود که این تولید در دو روزگذشته از مرز ۳۰میلیون مترمکعب گذشته است. وی افزود: این حجم تولید از آغاز فعالیت پالایشگاه از سال ۱۳۴۹ تاکنون صورت نگرفته بود. وی افزود: تمام ظرفیت پالایشگاه در زمان حاضر در سرویس بوده و برای تامین نیاز گاز کشور در فصل سرما هیچ‌گونه مشکلی در تولید وجود ندارد. ابدالی دهدزی اظهار کرد: با وجود سرمای شدید هوا که از سال ۸۶ تاکنون بی‌سابقه بوده و با وجود قطعی آب و برق تولید در پالایشگاه گاز بیدبلند یک هرگز نه‌تنها متوقف نشده که با حجمی فراتر از ظرفیت موجود تولید دارد.

بیشتر