آرشیو روزنامه شماره ۳۱۳۳ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۳۱۳۳

 • تدوین برنامه پنج ساله برای «اروند»

  دنیای اقتصاد - اهواز - محمد علاف پور: شهردار آبادان گفت: تدوین برنامه پنج ساله عمران شهری آبادان می‌تواند به عنوان یک بیس کاری مورد استفاده منطقه آزاد اروند باشد. محمودرضا شیرازی با بیان اینکه نوع کارکرد شهرداری‌ها عمرانی است، افزود: کار مناطق آزاد جلب و جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای توسعه است و عمرانی نیست، از این رو طبق قانون شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی همچنان باقی مانده و به فعالیت خود ادامه می‌دهند. وی اظهار کرد: ما موظف به انجام سیاست‌ها هستیم تا از تعارض و دوگانگی در انجام امور خودداری شود به این منظور نیز از تجربه مدیران سایر مناطق آزاد نیز بهره خواهیم گرفت.
 • افزایش ۹۷ درصدی تولید تختال در فولاد هرمزگان

  دنیای اقتصاد - بندرعباس: تولید تختال در شرکت فولاد هرمزگان در ۱۰ ماه امسال ۹۷ درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است. مدیر فولاد‌سازی و ریخته‌گری مجتمع فولاد هرمزگان گفت: در ۱۰ ماه امسال ۸۸۰ هزار تن تختال در این کارخانه تولید شده است. مجید ابوعطیوی افزود: در این مدت همچنین تولید آهن اسفنجی با ۲۲ درصد افزایش به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن رسید. وی افزایش شمار ذوب‌های ریخته‌گری پیوسته، ارتقای بهره‌وری، کاهش ضایعات و افزایش مهارت نیروی انسانی را از مهم‌ترین دلایل افزایش تولیدات در ۱۰ ماه امسال عنوان کرد.
 • تشریح جزئیات عملکرد نفت و گاز مارون

  دنیای اقتصاد - اهواز: مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون به مناسبت روز هوای پاک و هفته محیط زیست فعالیت‌هایزیست محیطی این شرکت را تشریح کرد. به گزارش روابط عمومی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون، سیدعبداله موسوی گفت: شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون در برنامه توسعه فضای سبز و تثبیت شن‌های روان خود اقدام به کشت، نگهداری و آبیاری ۷۰ هزار درخت در اطراف تاسیسات، مالچ پاشی و تثبیت شن‌های روان و کاشت نهال به مساحت ۳۶۰۰ هکتار، کشت ۹۰۰ هزار نهال روی سطح مالچ پاشی شده و کشت ۱۰۰ هزار نهال بر خط رطوبتی جهت تثبیت شن‌های روان به مساحت ۵۰۰ هکتار و نگهداری و آبیاری ۴۰ هزار متر مربع فضای سبز ستاد با هزینه‌ای بالغ بر ۳۸ میلیارد ریال کرده است.
 • هشدار نسبت به احتمال ایجاد مناطق جدید حاشیه‌نشین در تبریز

  دنیای اقتصاد - تبریز - رعنا نیک‌رفتار: شهردار تبریز با هشدار نسبت به احتمال ایجاد مناطق حاشیه‌نشین جدید در غرب تبریز اظهار کرد: توسعه شهری به غیر از پول و امکانات مالی نیازمند تزریق فکر و اندیشه جدید است. صادق نجفی گفت: نگرانی ما این است که موج جدیدی از حاشیه‌نشینی در کلانشهر تبریز ایجاد شود. شهردار تبریز از طرح شهرداری برای انتقال حاشیه‌نشینان هم خبر داد و یادآور شد: با خرید ۴۱ هکتار زمین در منطقه کرکج (ابتدای جاده بزرگراه تبریز - تهران) تعداد ۱۰۰ هزار واحد مسکونی احداث و بخش عمده جمعیت حاشیه‌نشین تبریز به این منطقه منتقل خواهد شد.
 • بودجه شهرداری آبسرد افزایش یافت

  دنیای اقتصاد- استان تهران- صادق شاهیان نطنزی: شهردار آبسرد گفت: بودجه سال۹۳ شهرداری، نسبت به سال ۹۲ با افزایش چشمگیر رو‌به‌رو شد. پرویز قنبری گفت: بودجه سال ۹۲ شهرداری آبسرد حدود هفت میلیارد تومان بود که پس از حضور کوتاه در شهرداری، توانستیم بودجه شهرداری را به ۱۰میلیارد تومان ارتقا دهیم. وی افزود: در سال آینده، تا ۱۵ میلیارد تومان بودجه مصوب را گذاشته‌ایم که ۶۵ درصد آن صرف پروژه‌های عمرانی خواهد شد.
  .
 • مدیرعامل بهره‌برداری نفت‌وگاز غرب «رهبر سبز» سال شد

  دنیای اقتصاد - کرمانشاه - الهام اکبری: مهندس رئیسی مدیر عامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب توانست برای اولین بار عنوان رهبر سبز سال۹۲ را از آن خود کند. همچنین این شرکت با اقدامات یکسال اخیر خود در زمینه کاشت گسترده نهال و جنگل کاری در مناطق عملیاتی خود، فعالیت و دریافت گواهینامه بین‌المللی استاندارد سیستم مدیریت ایمنی بهداشت و محیط زیست HSE/MS و دیگر فعالیت‌ها در حوزه مدیریت سبز توانست در این همایش گواهینامه مدیریت سبز را برای اولین بار دریافت کند. هشتمین همایش بین‌المللی مدیریت سبز با حضور ۱۵۰۰ مهمان داخلی و خارجی و نمایندگان و سفیران سبز بیش از ۷۰ کشور جهان در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار شد.
 • تعویض ۶ هزار و ۵۰۰ کنتور معیوب آب در استان زنجان

  دنیای اقتصاد - زنجان: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان گفت: در ۱۰ ماه نخست امسال بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ دستگاه کنتور معیوب در استان زنجان تعویض شده است. مسلم پور نصرت با اعلام این خبر یکی از مهم‌ترین راه‌های جلوگیری از هدر رفت آب و کاهش آب بدون درآمد در شرکت‌های آب و فاضلاب را توجه به امور کنتورهای خراب و تعویض به موقع آنها اعلام کرد و افزود: به همین دلیل سعی می‌شود این‌گونه کنتورها در اولین فرصت جمع‌آوری و کنتور سالم جایگزین آن شود. پورنصرت با اشاره به عملکرد شرکت آب و فاضلاب استان زنجان در رابطه با تعویض کنتورهای خراب گفت: با توجه به امکانات مالی شرکت و با برنامه‌ریزی انجام شده در ابتدای امسال، تعویض ۹ هزار و ۵۰۰ کنتور خراب به عنوان تعهد انجام کار در طول سال ۹۲ در دستور کار قرار گرفت و پس از سپری شدن ۱۰ ماه تعداد ۶ هزار و ۵۰۰ دستگاه کنتور خراب (۶۸ درصد از کل تعهد) در شهرهای مختلف استان تعویض شد.
 • تعویض ۱۰ کیلومتر شبکه برق در سنندج و مریوان

  دنیای اقتصاد - سنندج - اسرین مقصودی: مدیر دفتر طراحی و نظارت شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان از تعویض ۱۰ کیلومتر شبکه فشار ضعیف سیم مسی با کابل خود نگهدار خبر داد. فاتح عبدی گفت: با توجه به روند روبه رشد سرقت سیم و استفاده از برق و انشعابات غیر مجاز در حاشیه شهرهای استان، دو شهر سنندج و مریوان برای اجرای طرح تعویض شبکه‌های هوایی فشار ضعیف سیم مسی با کابل خودنگهدار به صورت پایلوت انتخاب شدند و از مهرماه سال جاری عملیات اجرایی آن در مناطق منفصل شهری و حاشیه‌ای این شهرستان‌ها اجرا شد. وی افزود: این طرح در سنندج به طول ۶ کیلومتر در مناطق آساوله، دوشان و ننله و در نقاط حاشیه‌ای مریوان به طول چهار کیلومتر به صورت کلید دردست توسط پیمانکاران اجرا شد.

بیشتر