• تحقق ۱۷۴ درصدی طرح‌های گردشگری در آذربایجان‌شرقی

  دنیای‌اقتصاد- تبریز: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌شرقی از تحقق ۱۷۴درصدی طرح‌های سرمایه‌گذاری گردشگری در دومین سند تدبیر توسعه استان خبر داد. احمد حمزه‌زاده گفت: اداره کل میراث فرهنگی استان برای دستیابی استان به جایگاه مناسب به‌عنوان یکی از مقاصد شاخص گردشگری در کشور، اهداف خود را در دومین سند تدبیر توسعه گردشگری استان در افق چهار ساله تبیین کرده، این سند با انطباق حداکثری با اسناد بالادستی، سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، بیانیه مقام معظم رهبری با عنوان گام دوم انقلاب و سند توسعه آمایش استان تنظیم شده است.
 • افزایش ۱۰ درصدی مصرف سی‌ان‌جی در آذربایجان‌شرقی

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- سیما نیک‌رفتار: مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه آذربایجان‌شرقی از افزایش نزدیک به ۱۰ درصدی مصرف سی‌ان‌جی با توزیع بیش از ۳۵۰ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در ۶ ماه نخست سال‌جاری در این منطقه خبر داد.
 • واگذاری ۱۰۱هکتار زمین صنعتی در آذربایجان‌شرقی

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- رعنا نیک‌رفتار: مدیرعامل شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی از واگذاری ۱۰۱ هکتار زمین صنعتی به سرمایه‌گذاران در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان طی ۶ماه اول سال جاری خبر داد. سید مرتضی نیرومنداسکویی اظهار کرد: طی ۶ماه اول امسال با افزایش ۱۰۰درصدی واگذاری زمین صنعتی در شهرک‌های و نواحی صنعتی استان نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل روبه رو هستیم که نشان از رغبت سرمایه‌گذاران دارد.
 • ساخت‌وسازهای غیرمجاز؛ مانع اصلی ثبت جهانی کندوان

  دنیای‌اقتصاد- تبریز: فرماندار شهرستان اسکو با بیان اینکه ساخت وسازهای غیرمجاز مانع اصلی در مسیر ثبت جهانی روستای تاریخی و گردشگری کندوان است، گفت: تدابیر لازم در قالب برنامه‌های کوتاه‌مدت و میان‌مدت برای عبور از این موانع درحال انجام است.
 • ۱۸۶۰ طرح نیمه‌تمام در آذربایجان‌شرقی وجود دارد

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- رامین نیک‌رفتار: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: اکنون ‌در مجموع، یک‌هزار و ۸۶۰ طرح نیمه‌تمام در استان وجود دارد که یک‌هزار و ۱۰۰ مورد از این تعداد، مربوط به طرح‌های جاری است.جواد رحمتی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش‌خصوصی استان به تبیین پیشرفت مهم‌ترین طرح‌های عمرانی استان پرداخت و با بیان اینکه در واقع ۷۶۴ طرح نیمه‌تمام در استان وجود دارد، گفت: در هفت سال گذشته و همه ساله به‌صورت میانگین بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان طرح با مشارکت و همکاری دولت و بخش‌خصوصی در استان اجرا شده است. رحمتی همچنین با اشاره به توقف اجرای طرح بزرگراه تبریز-سهند در سال ۹۶ یادآور شد: این طرح نهایتا از سال ۹۷ و با اهتمام جدی دولت و به شکل مشارکتی ۶۰ به ۴۰ به بخش‌خصوصی واگذار شد. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی: افزود: در زمان تحویل طرح، بیش از پنج کیلومتر از مسیر تملک هم نشده بود که خوشبختانه اکنون بسیاری از مشکلات رفع شده و این طرح از پیشرفت نزدیک به ۱۰۰ درصدی برخوردار است.
 • ۵۴هزار مشترک برق خراسان‌جنوبی مشمول طرح «برق امید»

  دنیای‌اقتصاد- بیرجند- محمد قربانی: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان‌جنوبی از آغاز اجرای طرح «برق امید» برای اصلاح الگوی مصرف برق همزمان با سراسر کشور از ابتدای آبان سال‌جاری در این استان خبر داد و گفت: ۵۴ هزار مشترک برق در این استان شامل طرح برق امید می‌شوند.
 • ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی توسط اوقاف در فارس

  دنیای‌اقتصاد- شیراز- محمد صداقت: مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس با بیان اینکه بیشترین حجم سرمایه‌گذاری این سازمان برای ساخت واحدهای مسکونی است، از ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی خبر داد. سیدعباس موسوی افزود: ساخت این واحد‌ها با سرمایه‌گذاری اولیه ۵۰۰ میلیارد تومان به‌صورت مشارکت در مساحت ۱۵ هزار مترمربع زمین وقفی و با زیربنای ۶۰ هزار مترمربع و در ۱۰ طبقه، با پیشرفت ۸۰ درصد در محل موقوفات نمازی در استان و شیراز است.
 • محل جدید نمایشگاه‌ بین‌المللی اصفهان

  دنیای‌اقتصاد- اصفهان: مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان از بهره‌برداری محل جدید برگزاری رویدادهای نمایشگاهی استان در نیمه ماه جاری خبر داد.
 • ممیزی داخلی شرکت گاز هرمزگان

  دنیای‌اقتصاد- بندرعباس: سرپرست تحلیل سیستم‌های شرکت گاز استان هرمزگان از اتمام موفقیت‌آمیز ممیزی داخلی در این شرکت خبر داد. نازنین جوکار درباره اهداف برگزاری ارزیابی داخلی در این شرکت افزود: هدف از برگزاری این ممیزی داخلی بررسی عملکرد و پایش برنامه‌های سال‌جاری، میزان دستیابی به اهداف در سال ۹۹ و بررسی ریسک‌های فرآیندی واحدها بوده است. وی افزود: ممیزی داخلی شامل ٧ استاندارد بوده که این دوره از ممیزی داخلی با حضور دونفر از ممیزان خارجی و تیم ممیزی داخلی شرکت و به مدت سه روز از ۱۴ تا ۱۶ مهر۹۹ و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.
 • خراسان‌شمالی می‌تواند دپارتمان ملی مهارت اصناف باشد

  دنیای‌اقتصاد- بجنورد: معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: خراسان‌شمالی می‌تواند دپارتمان ملی مهارت اصناف باشد تا براساس طرحی از سوی این استان بتوانیم اصناف کشور را ساماندهی کنیم.
 • بهینه‌سازی مصرف گاز موتورخانه‌ها در خراسان‌جنوبی

  دنیای‌اقتصاد- بیرجند- محمد قربانی: مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌جنوبی گفت: با هدف کاهش مصرف گاز طبیعی، طرح ملی اصلاح و بهینه‌سازی مصرف گاز موتورخانه واحدهای مسکونی و تجاری همزمان با سراسر کشور در استان اجرا می‌شود. سیدمحمود هاشمی در تشریح این طرح گفت: در اجرای این طرح شرکت‌های واجد صلاحیت با اخذ تاییدیه از شرکت ملی گاز ایران با توافق و اجازه مالکان نسبت به تنظیم مشعل، نصب رسوبگیر و عایق‌کاری موتورخانه اقدام می‌کنند.
 • تدوین سند توسعه کرمانشاه

  دنیای‌اقتصاد- کرمانشاه- الهام اکبری: شهردار کرمانشاه از تدوین سند چشم‌انداز توسعه این شهر خبر داد و گفت: این سند به‌زودی در دسترس همگان قرار می‌گیرد و در آینده شهر کرمانشاه براساس این سند مدیریت می‌شود.
 • افزایش مصرف ترافیک اینترنت خانگی در خراسان‌جنوبی

  دنیای‌اقتصاد- بیرجند- محمد قربانی: مدیر مخابرات منطقه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا آمار مشترکان اینترنت استان افزایش یافته است، گفت: مصرف ترافیک شبکه اینترنت نیز ۵/ ۴ برابر رشد داشته است. حسن آذری‌نصرآباد اظهار کرد: قبل از شیوع کرونا مصرف ترافیک استان ۲۲ ترا بود که پس از شیوع ویروس کرونا به ۱۰۸ ترا رسید که به این ترتیب مصرف ترافیک شبکه نیز ۵/ ۴برابر رشد داشته است. وی گفت: تا قبل از شیوع ویروس کرونا به‌صورت میانگین ۴۰ درصد از ظرفیت مخابراتی استان زیر بار بوده و ۶۰ درصد ظرفیت خالی بوده است. وی گفت: با توجه به سیاست‌ها و تمهیدات ستاد مبارزه با کرونا و شعار در خانه بمانیم با کمک همکاران و تجهیزات نصب شده ظرفیت شبکه دیتای استان ۵/ ۲برابر افزایش یافت.
 • افتتاح ۱۲ طرح عمرانی در گرگان

  دنیای‌اقتصاد- گرگان: شهردار گرگان درخصوص افتتاح متمرکز طرح‌های عمرانی اظهار کرد: همزمان با سالروز آغاز امامت امام زمان(عج)، ۱۲ طرح به بهره‌برداری رسید. عبدالرضا دادبود افزود: بهره‌برداری از فاز دوم بهسازی بافت تاریخی (حد فاصل سرچشمه تا نعلبندان) و تعریض و بازگشایی معبر ورودی خیابان لادن کنار انبار جهاد در ابتدای بلوار ناهارخوران با همکاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال از این طرح‌ها هستند.
 • پیشرفت ۸۵ درصدی پست ۶۳ کیلوولت شهرک صنعتی خرمدشت

  دنیای‌اقتصاد- قزوین: با هدف کمک به جهش تولید در استان قزوین از روند پیشرفت پست جدید ۶۳ کیلو ولت در شهرک صنعتی خرمدشت بازدید شد. به‌منظور بررسی مسائل و رفع موانع رونق تولید و پایش پیشرفت و روند احداث پست ۶۳ کیلوولت شهرک صنعتی خرمدشت، با حضور رجب رحمانی نماینده تاکستان در مجلس شورای اسلامی، طاهری فرماندار تاکستان، خلجی مدیرعامل برق منطقه‌ای زنجان و محمود رحمانی مدیریت برق شهرستان تاکستان از پست ۶۳ خرمدشت و نحوه پیشرفت طرح بازدید میدانی به‌عمل آمد. براساس این گزارش، در این بازدید مقرر شد پست جدید ۶۳ کیلوولت خرمدشت که ۸۵ درصد پیشرفت دارد و ظرفیت آن ۶۰ مگاوات است تا پایان سال به اتمام رسیده و پست ۶۳ سیار قبلی نیز به‌عنوان پشتیبان (بک آپ) باقی مانده و مورد استفاده قرار گیرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر