تقاضای سرمایه‌گذاری ۹۵ هزار میلیارد تومانی در ارس

دنیای اقتصاد-تبریز: مجید کیانی در جلسه ستاد جهش سرمایه‌گذاری این سازمان، به بیان دستاوردها و اقدامات انجام شده در سال‌جاری پرداخت و هم برنامه‌های سال آتی در حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری، گردشگری و فرهنگی و تصویرسازی و برندینگ را تشریح کرد.‌

وی با بیان اینکه از ۱۹۴ تقاضای سرمایه‌گذاری، برای ۸۷ طرح مجوز لازم به ارزش ۶۹ هزار میلیارد تومان صادر شده است، افزود: در این حوزه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۶ برابر رشد داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه عملیات احداث ۴۱ طرح سرمایه‌گذاری به ارزش ۲۲ هزار میلیارد تومان آغاز شده است، خاطرنشان کرد: برای ۳۰ طرح نیز مجوز بهره‌برداری به ارزش ۲۸ هزار میلیارد تومان صادر شده است.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس به میزان صادرات محصولات تولیدی منطقه هم اشاره کرد و گفت: ۱۷۱ میلیون یورو صادرات تولیدات منطقه به خارج از کشور، ۱۲۶ میلیون یورو صادرات از مسیر منطقه و ۱۳ میلیون یورو صادرات مجدد در منطقه صورت گرفته است.

در این جلسه حجت‌الله عبدالملکی گزارش اقدامات انجام شده در سال ۱۴۰۲ را امیدوارکننده خواند و ضمن ارائه توصیه‌های مهمی درخصوص سال ۱۴۰۳، از مدیران منطقه آزاد ارس خواست نهایت تلاش خود را برای تسهیل فرایند سرمایه‌گذاری، تکریم ذی‌نفعان منطقه خصوصا سرمایه‌گذاران و ساکنین و موضوعات فرهنگی و گردشگری بکار گیرند.