• جوان‌گرایی و پاک دستی سرلوحه تیم مدیریتی جدید پتروشیمی جم

  استفاده ازنیروهای کاربلد و متخصص همواره از اصول کلیدی موفقیت در سازمان‌ها است. درشرکت های بزرگ صنعتی، کم نیستند افراد توانمندی که سال‌ها در بدنه سازمان تلاش کرده و با دانش و تجربه عملیاتی سرمایه اصلی آن مجموعه محسوب می شوند. سرمایه ای که درصورت اعتماد مدیریت جدید به آنها می تواند هسته اصلی و موتورمحرک هرسازمان در پیشرفت و توسعه را شکل دهد. به نظرمی رسد این مهم در شرکت پتروشیمی جم در دوره مدیریت جدید مورد توجه قرارگرفته است.
 • رشد سرمایه‌گذاری‌های بورسی بیمه معلم در سال ۹۷

  مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه معلم با حضور ۳۴/ ۹۳ درصدی صاحبان سهام در روز شنبه ۲۹ تیرماه سال جاری برگزار شد و صورت‌های مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۷ به تصویب رسید.
 • «روحانی» پالایشگاه تبریز را پالایشگاه پاک معرفی کرد

  رئیس‌جمهوری گفت: خودکفایی در تولید و تامین گازوئیل و بنزین و بی‌نیازی از واردات گاز در زمستان، همچنین ارتقای کیفیت فرآورده‌ها و بهبود محیط زیست، از جمله گام‌های بلند وزارت نفت در دولت تدبیر و امید است.
 • سود نهایی ۵۰ تومان به ازای هر سهم

  مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه (سهامی عام) به‌منظور ارائه گزارش عملکرد سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۷، روز یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ در محل سالن چندمنظوره مجموعه گردشگری و پذیرایی پالیز کرمان با حضور صاحبان ۲/ ۶۷درصد سهام برگزار شد.
 • پتروشیمی فجر ۱۲۰۰ ریال سود به هر سهم می‌دهد

  مجمع عمومی عادی سالانه سهامداران شرکت پتروشیمی فجر برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۷ با حضور بیش از ۹۴ درصد از سهامداران ،مدیران و اعضای هیات‌مدیره و نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار در محل سالن همایش‌های نیایش واقع در میدان شهید طهرانی مقدم (میدان کاج) برگزار شد.
 • کارنامه امیدبخش تایدواتر پس‌از واگذاری به بخش خصوصی

  مجمع عمومی عادی سالانه شرکت تایدواتر تقسیم ۶۰۰ ریال سود به‌ازای هر سهم سال ۹۷ را تصویب کرد. در این جلسه صورت‌های مالی سال ۹۷ شرکت به تصویب اکثر سهامداران رسید.
 • تداوم ۵۷ سال موفقیت

  شرکت نفت بهران روز یکشنبه مورخ ۱۶ تیر جاری مقارن با پنجاه و هفتمین سالروز تاسیس این شرکت، مجمع عمومی ‌عادی سالانه خود را در محل سالن همایش قلم سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار کرد.
 • رشد ۸۰ درصدی فروش و تقسیم سود ۹۰ درصدی «گل‌گهر»

  مجمع عمومی عادی سالانه شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر با حضور بیش از ۹۶ درصد از سهامداران شرکت برگزار شد.
 • کاهش چشمگیر هزینه‌ها در کالسیمین

  مدیرعامل شرکت کالسیمین در مجمع عمومی عادی این شرکت از کاهش هزینه‌های این شرکت با در نظر گرفتن تمهیداتی به میزان ۴۳ میلیارد تومان خبر داد.
 • جهش دسته جمعی شاخص‌های عملکردی «ومعادن»

  مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات امروز به منظور تصویب صورت‌های مالی سال ۹۷ شرکت برگزار می‌شود.
 • «پلی‌پروپیلن جم» به هر سهم سال ۹۷ مبلغ ۳۲۵۰ ریال سود می‌دهد

  شرکت پلی‌پروپیلن جم به هر سهم برای سال ۹۷ مبلغ ۳ هزار و ۲۵۰ ریال سود می‌دهد. در مجمع عمومی عادی سالانه این شرکت که با حضور ۱/ ۹۱ درصد سهامداران برگزار شد، صورت‌های مالی سال ۹۷ به تصویب رسید.براساس مصوبات این مجمع روزنامه «دنیای‌اقتصاد» به‌عنوان روزنامه رسمی و موسسه حسابرسی «هشیار بهمند» به‌عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت انتخاب شدند.مجمع جم‌پیلن با ریاست آقای احمد جاویدی قریچه از شرکت پتروشیمیران به‌عنوان رئیس، آقای مجید خاموردی به نمایندگی از شرکت پتروشیمی جم و آقای محمود احمدلو به نمایندگی از شرکت توسعه پلیمر پادجم به‌عنوان ناظر و مهندس بهمن‌ بهزادی به‌عنوان منشی اداره شد.
 • تصویب سود ۲۸۰ ریال به ازای هر سهم در مجمع عمومی عادی سالانه بیمه «ما»

  مجمع عمومی عادی سالانه بیمه «ما» با حضور اکثریت سهامداران درروز ۱۱ خرداد برگزار و صورت‌های مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۷ این شرکت به تصویب رسید. به گزارش روابط‌عمومی بیمه «ما»، بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی شده، شرکت بیمه «ما» با افزایش سرمایه ۵۰ درصدی در سال ۱۳۹۷، موفق به افزایش ۶۹ درصدی سود خالص و تحقق ۴۴۰ ریال سود به ازای هر سهم در سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند سال ۱۳۹۷ شد. همچنین سود خالص پس از کسر مالیات شرکت، مبلغ ۶۵۹,۷۶۴ میلیون ریال اعلام شد. در این مراسم؛ حجت بهاری‌فر مدیرعامل شرکت بیمه «ما»، ضمن تشکر از حمایت‌های سهامداران گرامی، همراهی اعضای محترم هیات‌مدیره، اعتماد بیمه‌گذاران معزز، تلاش‌های بی‌وقفه و ارزشمند شبکه فروش در توسعه فعالیت‌ها و پرسنل دلسوز و پرتلاش در خصوص فعالیت‌های انجام شده در سال ۱۳۹۷ گفت: شرکت بیمه «ما» در سال ۹۷ با اتخاذ تدابیر هوشمندانه و انجام برنامه‌ریزی‌های دقیق و تبیین استراتژی‌های مناسب برای بخش سودآور و کم‌ریسک بازار بیمه، علاوه بر رشد پرتفوی در راستای بهبود کیفیت خود و جلب رضایت هرچه بیشتر ذی‌نفعان گام برداشت. وی افزود: براساس آمار ارائه شده از سوی بیمه مرکزی، بیمه «ما» امسال نیز به روال سنوات گذشته دارای بالاترین سطح توانگری بوده و در جمع شفاف‌ترین شرکت‌های بیمه‌ای براساس رتبه‌بندی شرکت‌های بورسی قرار گرفت. در هشتمین سال فعالیت، سومین شرکت بیمه‌ای درEPS و دومین شرکت در DPS در میان شرکت‌های بیمه‌ای در مقایسه با عملکرد سال گذشته بود. بیمه «ما» به عنوان یک بیمه‌گر پیشتاز و سرآمد مصمم است تا همگام با گسترش فرهنگ آینده‌نگری در جامعه به نحوی خدمات خود را به مشتریان عرضه کند که ضمن رعایت کلیه حقوق ذی‌نفعان سایر افراد جامعه هم از منافع آن بهره‌مند شوند. برای رسیدن به این موفقیت، اقدام به تاسیس مرکز آینده‌پژوهی و استفاده از تجارب نخبگان در این زمینه کرد. مدیرعامل بیمه «ما» با اشاره به رشد ۶۲ درصدی پرتفوی و افزایش ۴۷ درصدی پرداخت خسارت در سال ۱۳۹۷، اظهار کرد: شرکت بیمه «ما» در سال گذشته، بیش از ۲,۹۶۰,۹۸۴ میلیون ریال خسارت به بیمه‌گذاران خود و زیان‌دیدگان پرداخت کرده که بیانگر تسریع در رسیدگی به خسارت‌های اعلامی است. همچنین ضریب خسارت شرکت در سال ۹۷، نسبت به سال ۹۶، ۶ واحد کاهش یافت و به ۶۱ درصد رسید که بیانگر کنترل ریسک و اخذ تصمیمات درست توسط مدیریت‌های فنی شرکت است.
 • اعلام استراتژی و راهبردهای گروه صنعتی ملی

  مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سرمایه‌گذاری گروه صنعتی ملی (کفش ملی) روز چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه با حضور ۹۹ درصد سهامداران برگزار شد. در این مجمع که با حضور سیدعلیرضا سیاسی‌راد به‌عنوان رئیس مجمع، سیدعلیرضا میرنیا و محمدنادر خمجانی به‌عنوان ناظر و شهره احمدپور به‌عنوان منشی جلسه برگزار شد، به بررسی عملکرد سال مالی ۹۷ این شرکت پرداخته شد. نادر صادقی، مدیرعامل شرکت با بیان اینکه برای تحقق بخشیدن به برنامه‌های شرکت و رسیدن به نقطه مطلوب، برداشتن قدم‌های اجرایی را در دستور کار قرار داده‌ایم گفت: مهم‌ترین و اصلی‌ترین شعار ما سلامت، صداقت و شفافیت است و تمام تلاش گروه صنعتی ملی در ماه‌های اخیر این بوده است که وضعیت موجود را آسیب‌شناسی و در نهایت شفافیت، تمامی مشکلات و بحران‌های شناسایی شده را به سهامداران منعکس کرده و با کمک آنها به منظور رفع مشکلات اقدام کند. در پایان پس از ارائه گزارش هیات‌مدیره برای سال منتهی به ۲۹/ ۱۲/ ۱۳۹۷ از سوی مدیرعامل و همچنین گزارش صورت‌های مالی از سوی حسابرس و بازرس قانونی، صورت‌های مالی شرکت سرمایه‌گذاری گروه صنعتی ملی مورد تصویب مجمع قرار گرفت و تقسیم ۲ ریال سود به ازای هر سهم به تصویب سهامداران رسید. موسسه حسابرسی آگاهان و همکاران به‌عنوان بازرس قانونی و حسابرس مستقل شرکت و روزنامه‌های دنیای‌اقتصاد و اطلاعات نیز به‌عنوان روزنامه رسمی کثیرالانتشار شرکت انتخاب شدند. همچنین بر اساس تصمیمات مجمع، صندوق بازنشستگی کشوری، شرکت عمران ساختمان تراز پی‌ریز،شرکت سرمایه‌گذاری آتیه صبا، شرکت آزادراه امیر کبیر و معدنی و صنعتی کاوشگران آتیه صبا به‌عنوان اعضای حقوقی هیات مدیره جدید به مدت ۲ سال انتخاب شدند.
 • ثبت بی‌نظیرترین سال ایرانول با رشد اکثر شاخص‌ها و تقسیم سود ۲۹۰۰ میلیارد ریالی

  مجمع عمومی عادی سالانه سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۷ شرکت نفت ایرانول با ثبت بی‌نظیرترین سال ایرانول از اول تاسیس تاکنون با رشد اکثر شاخص‌ها و با حضور بیش‌از ۹۱درصد سهامداران سه‌شنبه ۲۸ خرداد ماه در سالن تلاش وزارت کار برگزار شد. این مجمع که به ریاست آقای خالق و نظارت آقایان فصیحی و توکلی برگزار شد علاوه بر تصویب صورت‌های مالی با توجه به گزارش عملکرد مدیرعامل شرکت با ثبت رکورد بالاترین مبلغ فروش همراه با رشد سهم بازاردر تاریخ ایرانول و نیز رشد سود عملیاتی به میزان ۴۰ درصد نسبت به سال ۱۳۹۶، رشد فروش به میزان ۶۲ درصد و افزایش ۵۳ درصدی سود خالص سال نسبت به سال قبل از مبلغ ۲۱۲۱ میلیارد ریال در سال ۹۶ به مبلغ ۳۲۴۶ میلیارد ریال در سال ۹۷ که عمدتا ناشی از افزایش حجم فروش داخلی به میزان ۶۳ درصد و کاهش هزینه‌های فروش، اداری و عمومی به میزان ۴ درصد است، موجب تحقق EPS هر سهم به مبلغ ۱۶۲۳ ریال شد و مصوب شد از مبلغ ۳۲۴۶ میلیارد ریال سود تحقق‌یافته (به ازای هر سهم ۱۶۲۳ ریال) مبلغ ۲۹۰۰میلیارد ریال و به ازای هر سهم ۱۴۵۰ریال معادل ۹۰ درصد از سود تحقق یافته بین سهامداران تقسیم شود.
 • تصویب تقسیم ۲۰۰ ریال سود به ازای هر سهم صنایع لاستیکی سهند

  گروه بنگاه‌ها : در مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنایع لاستیکی سهند تقسیم ۲۰۰ ریال سود به ازای هر سهم به تصویب رسید. به گزارش «دنیای اقتصاد»، در این مجمع، داود رحمانی مدیرعامل این شرکت به تشریح عملکرد سهند در سال مالی ۹۷ پرداخت و گفت: در سال ۹۶ تولید تسمه نقاله در سهند معادل یک هزار و ۲۸۳ تن بود که در سال ۹۷ به یک هزار و ۹۵۰ تن افزایش یافت.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر