آرشیو روزنامه شماره ۴۸۴۴ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۸۴۴

 • ایست ۱۰ استان به مسافران نوروزی

  دنیای‌اقتصاد: مسوولان ۱۰ استان اجرای تدابیر ویژه ضدکرونایی برای نوروز ۹۹ را استارت زدند. براساس تصمیم اتخاذ‌شده در این استان‌ها، عرضه انواع اقامتگاه رسمی و غیررسمی به مسافران با هدف «پیشگیری از سرایت بیشتر کرونا» ممنوع است. ایست نوروزی به مسافرت‌های داخلی عمدتا به استان‌های «پرسفر در تعطیلات نوروز» مربوط است. مطابق آنچه در ستادهای استانی مقابله با کرونا به تصویب رسیده است، عوامل عرضه خدمات گردشگری باید به جای تسهیل اسکان مسافران، تا حد امکان سختگیری کنند.
 • عودت بیش از ۷۰ میلیارد تومان هزینه سفر

  معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: بیش از ۷۰ میلیارد تومان هزینه سفر هموطنان از سوی فعالان گردشگری عودت داده شد. به گزارش میراث آریا ولی تیموری گفت: در اجرای مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با همکاری و همراهی مدیران و کارکنان تاسیسات گردشگری تاکنون بالغ‌بر ۷۰ میلیارد تومان از وجوه پرداختی توسط مردم و گردشگران، حسب درخواست آنان برای لغو سفرهای خود، برگردانده شده است. وی ضمن تشکر از همکاری خانواده صنعت گردشگری کشور از هموطنان عزیز و گردشگران نیز درخواست کرد شرایط اقتصادی خاص فعالان گردشگری را نیز در این مقطع مدنظر قرار داده و در صورت امکان به جای اخذ نقدی وجوه خود، سفر را به زمان مناسب‌تری موکول کنند. معاون گردشگری خاطرنشان کرد: با این حال تاسیسات گردشگری با رعایت اخلاق حرفه‌ای، دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های ابلاغی از سوی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی را با دقت و جدیت عمل کنند. تیموری در پایان سازوکار ملی اعلام شده از جمله استمهال تسهیلات بانکی، مالیات، حق بیمه کارفرمایی و همچنین قبوض حامل‌های انرژی فعالان و تاسیسات گردشگری از جمله حوزه گردشگری را موثر اعلام کرد که به‌زودی با تکمیل آن مسیر عبور از این بحران ترسیم می‌شود.
 • ابلاغ مراتب ثبت ملی ۵ اثر منقول به استاندار خراسان شمالی

  وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در دو نامه‌ به استاندار خراسان شمالی مراتب ثبت پنج اثر منقول را به او ابلاغ کرد. به‌گزارش میراث‌آریا، در نامه دکتر علی‌اصغر مونسان، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خطاب به محمدعلی شجاعی استاندار خراسان شمالی آمده است: «در اجرای قانون راجع به حفظ آثار ملی، مصوب آبان ۱۳۰۹ مجلس شورای ملی و نظام‌نامه اجرایی آن، مصوب ۱۳۱۱ هیات وزرا، بند ج از ماده‌واحده قانون تشکیل سازمان میراث‌فرهنگی کشور مصوب بهمن ۱۳۶۴ مجلس شورای اسلامی، ماده ۲۲ آیین‌نامه حفاظت از میراث‌فرهنگی کشور، مصوب ۱۳۸۱ شورای امنیت کشور، فصل دوم آیین‌نامه مدیریت، سامان‌دهی، نظارت و حمایت از مالکان و دارندگان اموال فرهنگی تاریخی منقول مجاز مصوب ۱۳۸۴ هیات‌وزیران، مراتب ثبت چهار اثر منقول فرهنگی، تاریخی به شرح زیر پس از تشریفات قانونی لازم در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است که شامل حقّه سفالی گورستان چلو،کلنگ مفرغی گورستان چلو، تاس استخوانی شهر بلقیس وکاسه سفالی با نقش بال شهر بلقیس می‌شود. محل نگهداری: استان خراسان شمالی، شهرستان بجنورد، شهر بجنورد، خیابان شریعتی شمالی، موزه باستان‌شناسی مجموعه فرهنگی تاریخی مفخم.»
 • کنسلی روزانه ۷ تا ۸ هزار بلیت قطار

  عضو هیات‌مدیره انجمن شرکت‌های حمل‌و‌نقل ریلی گفت: همزمان با شیوع ویروس کرونا، روزانه ۷ تا ۸ هزار بلیت قطار کنسل و استرداد می‌شود. به گزارش خبرگزاری مهر، محمد رجبی با بیان اینکه مسافرانی که بعد از تاریخ ۳ اسفند اقدام به خرید بلیت قطار کنند در صورت کنسلی جریمه از آنها دریافت نخواهد شد، گفت: مسافرانی که پیش از تاریخ سوم اسفند ماه نیز بلیت قطار خریداری کرده باشند، در صورت کنسلی یا استرداد، بدون کسر جریمه، مبلغ بلیت آنها بازگردانده خواهد شد اما بازگرداندن مبلغ کسر شده به بعد از ۱۶ فروردین سال آینده موکول شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر