آرشیو روزنامه شماره ۴۷۹۵ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۷۹۵

 • راه سفر برای گردشگر داخلی

  دنیای‌اقتصاد: معاون سابق برنامه‌ریزی و توسعه گردشگری ایران در واکنش به آنچه این روزها از طرف برخی مسوولان این حوزه با عنوان یارانه سفر عنوان می‌شود، اعلام کرد: در فرآیند کمک به رونق گردشگری لازم است تحول جدی در فرمول حمایت از گردشگری اتفاق بیفتد؛ برنامه‌ریزی برای حمایت از سفر و گردشگری در قالب تعیین رقمی حداقلی راهگشا نیست و نمی‌توان انتظار داشت با این سیاست تغییر ملموسی در جریان گردشگری کشور رخ دهد.
 • رتبه اول گردشگران عراقی در کردستان

  سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کردستان از کسب رتبه اول گردشگری خارجی استان توسط گردشگران عراقی در ۹ ماه نخست سال ۹۸ خبر داد. اسماعیل مریوانی در گفت‌وگو با «ایسنا» اظهار کرد: با توجه به سیاست‌گذاری‌های دولت جمهوری اسلامی ایران و به‌ویژه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، کردستان به‌صورت ویژه در برنامه‌های تبلیغاتی و معرفی این وزارت خانه گنجانده شده و این موضوع موجب افزایش جذب گردشگران خارجی طی چند سال اخیر شده است. وی افزود: بررسی آمارها از فروردین ماه امسال حکایت از رشد تدریجی ورود گردشگران عراقی به کردستان به نسبت گردشگران از سایر کشورها به‌ویژه گردشگران اروپایی دارد. مریوانی تاکید کرد: آمار ورود گردشگران خارجی طی ۹ ماه امسال از رشدی صعودی برخوردار بود؛ به‌نحوی‌که در ۹ ماه امسال تعداد ۱۷ هزار و ۶۹۹ نفر گردشگر خارجی که حدود ۶۰ درصد از این تعداد عراقی بوده‌اند و حداقل به مدت دو شب در کردستان اقامت داشتند.
 • صادرات ۱۴۶‌ میلیون دلاری صنایع‌دستی

  پویا محمودیان، معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: «۱۴۶‌میلیون دلار صنایع‌دستی در ۸ ماه نخست سال جاری صادر شد.» به‌گزارش میراث‌آریا، محمودیان در حاشیه بازدید از روستای خراشاد در استان خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: «این صنایع‌دستی بیشتر به کشورهای حاشیه خلیج فارس و عراق صادر شده است.» محمودیان با بیان اینکه در راستای حمایت از هنرمندان تسهیلات با نرخ ۱۰ درصد به آنان اعطا می‌شود، ادامه‌داد: «امیدواریم با معرفی پتانسیل‌های صنایع‌دستی کشور شاهد جلوه این محصولات در خانه‌های ایرانی و به‌ویژه جهیزیه جوانان ایرانی باشیم.» محمودیان با تاکید بر اینکه در حوزه سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی یکی از اقدامات کانون‌های این سنگ‌ها است، گفت: «آمال و آرزوی ما رسیدن به نقطه‌ای است که با فرآوری سنگ‌های قیمتی و جلوگیری از خام‌فروشی ارزش افزوده در این حوزه داشته باشیم.»
 • توسعه و نوسازی فرودگاه کیش

  گروه بنگاه‌ها: نوسازی باند جنوبی فرودگاه بین‌المللی کیش با هدف فرود هواپیماهای پهن‌پیکر آغاز شد. عملیات اجرایی توسعه و نوسازی باند جنوبی فرودگاه کیش با حضور غلامحسین مظفری، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و معاونانش آغاز شد. علی عرب مدیرعامل شرکت توسعه بنادر و فرودگاه‌های کیش با بیان اینکه پس از عملیات اجرایی، طول این باند به ۴ هزار و ۴۰۰ متر و عرض آن به ۷۵ متر می‌رسد، گفت: افزایش توان پروازی و میزبانی از بزرگ‌ترین هواپیماهای جهان همچون ایرباس۳۸۰ از مزایای تکمیل این باند پروازی است. همچنین مظفری، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در حاشیه این مراسم با اعلام اینکه این طرح ۱۱ سال پیش باید تکمیل می‌شد، گفت: طبق تفاهم با پیمانکار این طرح یک‌ساله تمام می‌شود و تمام منابع مالی مورد نیاز تامین شده و مشکل کمبود منابع نداریم. مظفری درخصوص توسعه ناوگان هواپیمایی کیش با بیان اینکه آخرین مذاکرات برای خرید سه هواپیما در حال نهایی شدن است گفت: تاکنون دو هواپیمای زمین‌گیر شده پس از اُورهال به ناوگان اضافه شده و دو هواپیمای دیگر هم پس از خرید موتور هواپیما، تا یک ماه آینده به خطوط پروازی کیش ایر اضافه می‌شوند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر