آرشیو روزنامه شماره ۴۷۶۰ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۷۶۰

  • جغرافیای عرضه صنایع‌دستی

    دنیای‌اقتصاد: یکی از چالش‌های موجود در حوزه صنایع‌دستی برای علاقه‌مندان این است که نمی‌دانند چه صنایع‌دستی را از کدام شهر یا روستا باید خریداری کنند. برای برطرف کردن این چالش «دنیای‌اقتصاد» گزارش زیر را تدوین کرده است. صنایع‌دستی یکی از تولیدات خلاقانه هر کشور به‌شمار می‌رود که برگرفته از فرهنگ، آداب و رسوم حاکم بر آن منطقه است.
  • صنایع‌دستی سفرای فرهنگی ایران

    سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت امورخارجه در مراسم افتتاح نخستین فروشگاه صنایع‌دستی حامیان، اظهار کرد: «بر اساس وظیفه‌ای که بر عهده‌مان است، جایگاه ویژه‌ای را برای صنایع‌دستی و فرش قائل هستیم و معاونت اقتصادی وزارت امورخارجه، اداراتی را به همین منظور تشکیل داده است.»
  • نخستین هتل‌بیمارستان کشور در ایلام

    مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ایلام از ثبت نخستین درخواست هتل بیمارستان در سامانه سرمایه‌گذاری این وزارتخانه خبر داد. به گزارش میراث آریا عبدالمالک شنبه‌زاده گفت: «درخواست موافقت اصولی ایجاد هتل بیمارستان در شهر ایلام توسط بخش خصوصی بومی استان در سامانه سرمایه‌گذاری وزارتخانه ثبت شده است.» وی افزود: «طی رایزنی‌های انجام شده با مالک و رئیس بیمارستان تخصصی کوثر شهر ایلام در راستای تکمیل زنجیره گردشگری سلامت استان و استفاده بهینه از این ظرفیت برای گردشگران و مراجعان از عراق، درخواست تبدیل این بیمارستان به هتل بیمارستان با سرمایه‌گذاری ۸۰۰ میلیارد ریال و اشتغال‌زایی ثابت ۸۰ نفر ثبت شده است.» شنبه‌زاده تصریح کرد: «این بیمارستان پس از کسب مجوزهای لازم تا اواخر سال جاری به هتل بیمارستان تبدیل می‌شود، خوشبختانه این طرح تاکنون ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.»

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر