آرشیو روزنامه شماره ۴۷۳۸ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۷۳۸

 • بازار مه‌آلود برای استارت‌آپ‌ها

  دنیای‌اقتصاد: بازار گردشگری و خدمات تفریحی-مسافرتی در ایران به‌دلیل نبود مسیر روشن برای ورود کارآفرینان حوزه فضای مجازی و کسب‌و‌کارهای الکترونیکی، فعلا از مزایای فعالیت فراگیر استارت‌آپ‌ها محروم است. متقاضیان راه‌اندازی استارت‌آپ‌ در بازار گردشگری، نمی‌توانند دروازه ورود به این بازار را که همان «اخذ مجوز از مراجع رسمی» است پیدا کنند. این بازار برای ورود استارت‌آپ‌ها مه‌آلود است چون در دولت نیز متولی امور گردشگری از «حمایت، نظارت و پشتیبانی» از کسب‌و‌کارهای نوین منع شده است.
 • آموزش گردشگری به دهیاران مازندران

  مهران حسنی، معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران از آغاز اجرای طرح آموزش گردشگری به دهیاران روستاهای مسیر و مقصد گردشگری استان خبر داد و از دهیاران خواست برای توسعه این صنعت در روستاها حتما در دوره آموزشی شرکت کنند.
 • مرز مهران؛ فرصتی برای توسعه گردشگری ایلام

  با توجه به ظرفیت‌های ایلام در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی، به دلایل مختلف این ظرفیت‌ها ناشناخته مانده است. توجه به جنبه‌های مذهبی، فرهنگی و سیاسی اربعین در مسوولان استانی زبانزد عام و خاص است ولی جنبه اقتصادی آن به فراموشی سپرده شده است. مرز بین‌المللی مهران فرصتی برای توسعه همه‌جانبه استان در زمینه‌های مختلف است که استفاده از مشاوران کاربلد می‌تواند بسیاری از مشکلات کنونی استان از جمله بیکاری را حل کند. یکی از راه‌هایی که می‌تواند این استان را در زمره استان‌های برخوردار قرار دهد توجه ویژه به اقتصاد گردشگری و صنایع‌دستی است.
 • تفاهم‌نامه همکاری ایران و عمان در حوزه گردشگری

  ایران و عمان در راستای تقویت همکاری‌های دو کشور در حوزه گردشگری، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند. این تفاهم‌نامه در حضور وزرای گردشگری ایران و عمان به امضای عادل بن المرداس البوسعیدی مشاور امور گردشگری وزارت گردشگری عمان و حسین اربابی معاون سرمایه‌گذاری و امور مجلس وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی رسید. این تفاهم‌نامه در چارچوب توسعه روابط فزاینده و علاقه‌مندی به تحکیم روابط دو کشور و ارتقا و توسعه همکاری‌های مشترک دوجانبه در زمینه گردشگری و در چارچوب اجرایی کردن مفاد یادداشت تفاهم همکاری‌های گردشگری مورخ ۱۵ / ۷/ ۱۳۸۳ به امضا رسید.

بیشتر