آرشیو روزنامه شماره ۴۶۸۲ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۶۸۲

 • کریدور پروازی به جزیره توریستی

  لیلا اکبرپور
  دنیای‌اقتصاد : جزیره توریستی جنوب کشور صاحب یک کریدور پروازی برای مسافرت مستقیم خارجی‌ها از فرودگاه امام (ره) به این منطقه مرجانی شد.پنج‌شنبه گذشته با افتتاح خط پروازی فرودگاه امام به مقصد کیش و بالعکس، امکان سفر بدون معطلی گردشگران خارجی از تهران به این جزیره توریستی-تفریحی فراهم شد.به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، جابه‌جایی فرودگاه و اتلاف وقت ناشی از آن، یک عامل بازدارنده برای سفرهای گردشی محسوب می‌شود.
 • دستور تثبیت قیمت به هتل‌ها

  دنیای اقتصاد: معاون گردشگری با بیان اینکه نرخ هتل‌های کشور یک‌بار و در پایان شهریور هر سال تعیین می‌شود، متذکر شد: هتل‌ها اجازه ندارند قیمت‌ها را گران‌تر کنند.
 • فراخوان سرمایه‌گذاری در مناطق ساحلی دریاچه ارومیه

  مدیرکل میراث‌فرهنگی آذربایجان غربی از برگزاری فراخوان برای سرمایه‌گذاری در مناطق ساحلی دریاچه ارومیه خبر داد.
 • رونمایی اطلس گردشگری روستایی نقده در دومین جشنواره ملی گردشگری

  مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی از رونمایی اطلس گردشگری روستایی شهرستان نقده هم‌زمان با برگزاری دومین جشنواره ملی گردشگری خبر داد. به گزارش میراث آریا، جلیل جباری، مدیرکل میراث فرهنگی این استان، در چهارمین جلسه شورای اداری شهرستان نقده گفت: ظرفیت‌های گردشگری این شهرستان قابل‌توجه بوده و با وجود موقعیت مناسبی که دارد و به‌دلیل اینکه این شهرستان در مسیر اصلی تردد مرزی و عبور و مرور گردشگران قرار گرفته است باید بتواند با ایجاد مراکز تفریحی و مراکز متعدد جاذبه‌های گردشگری از این ظرفیت‌ها استفاده کند. جباری با بیان اینکه زمینه را باید برای سرمایه‌گذاری در این شهرستان آماده کنیم، افزود: نبود مرکز اقامتی مناسب در این شهرستان یکی از مشکلات اصلی بوده که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد و طبق دستور رئیس‌جمهوری و نیز دستور رئیس سازمان میراث فرهنگی، شناسایی زمین و مکان‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری و اخذ نظر دستگاه‌های متولی زمینه‌ها و اعلام موافقت با سرمایه‌گذاران باید در اولویت برنامه‌ها قرار گیرد.
 • امکان جدید شهری در تبریز

  سیما نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد – تبریز : سیستم جدید و یکپارچه پارک حاشیه‌ای به‌صورت الکترونیک و آنلاین به زودی در تبریز راه‌اندازی می‌شود. اصغر آدی بیگ، مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز با اعلام این خبر گفت: اپلیکیشن جدید سیستم پارک حاشیه‌ای با عنوان «آذرپارک» برای سیستم‌های عامل گوشی‌های تلفن آماده شده و شهروندان می‌توانند برای استفاده از سیستم جدید پارک حاشیه ای، این اپلیکیشن را در گوشی تلفن همراه خود نصب کنند.

بیشتر