آرشیو روزنامه شماره ۴۶۷۸ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۶۷۸

  • فرصت ۴۵۰۰ میلیاردی در بازار گردشگری

    دنیای اقتصاد: فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بازار میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در ۵ استان اصفهان، فارس، کردستان، گلستان و هرمزگان شامل ۱۱ مرکز اقامتی، ۱۸ پروژه تفریحی گردشگری، یک مرکز تجاری و تعداد ۱۰ پروژه ترکیبی، معرفی شد.
  • برنامه سفیر چین برای اعزام توریست

    سفیر چین در تهران، به دنبال «لغو روادید برای سفر چینی‌ها به ایران» اعلام کرد: این موضوع به افزایش حجم سفر گردشگران چینی به ایران کمک می‌کند. به گزارش «دنیای اقتصاد»،‌ چانگ هووآ با حضور در سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، در جلسه با رئیس این سازمان، برنامه خود را برای معرفی ایران به چینی‌ها تشریح کرد و در عین حال از علی‌اصغر مونسان خواست اقدام برای ارائه برنامه جدید از سوی هتل‌ها ‌و آژانس‌های توریستی به گردشگران چینی را آغاز کند.
  • تشویق گردشگران به بازدید از پایتخت

    رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران گفت: قصد داریم تهران را از معبر به مقصد تبدیل کنیم به همین دلیل به بهانه‌های مختلف تلاش می‌کنیم تا گردشگران ترغیب شوند، از پایتخت بازدید کنند. مهدی سیف در این باره به خبرگزاری مهر اعلام کرد: با سازمان میراث‌فرهنگی توافق کرده‌ایم که برخی از مراکز مانند موزه‌ها در تورهای گردشگری ستاد رایگان شود. این اتفاق در موزه فرش و موزه آبگینه افتاده است. در روزهای سه‌شنبه هر هفته نیز فعالان گردشگری را به مقاصدی از تهران می‌بریم که کمتر شناخته شده است و این انگیزه را در آنها ایجاد می‌کنیم که خودشان تور به این مقاصد ببرند. این افراد یا تورلیدر هستند یا مدیران گردشگری در مناطق. بازدید از فضاهایی که به‌طور معمول در دستور کار هستند را نیز مدنظر داریم.

بیشتر