آرشیو روزنامه شماره ۴۶۱۷ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۶۱۷

 • «تعطیلی پنج‌شنبه» به نفع گردشگری

  آزاده باقری
  دنیای اقتصاد: اخیرا طرحی در مجلس مطرح شده است که ادارات مراکز استان‌ها دو روز در هفته تعطیل باشند. برخی نمایندگان مجلس با ارائه این طرح پیشنهاد داده‌اند روز پنج‌شنبه تمام مراکز اداری، آموزشی و قضایی در کلیه استان‌ها و شهرستان‌ها مانند تهران تعطیل شوند.
 • معافیت تورهای ورودی از مالیات بر ارزش افزوده

  دنیای اقتصاد: پس از مدت‌ها کشمکش بر سر معافیت تورهای ورودی به کشور از مالیات بر ارزش افزوده، حالا خبرگزاری «مهر» اعلام کرده با این معافیت موافقت شده است و رسما تورهای ورودی به‌عنوان یکی از مصادیق ارزآوری و صادرات خدمات شناخته خواهند شد. به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، تورگردانان پیش از این برای حذف مالیات بر ارزش افزوده تورهای ورودی بارها از مجاری مختلفی از جمله کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی رایزنی کرده و تاکید می‌کردند که تورهای ورودی از مالیات و عوارض معاف بوده و دریافت مالیات بر ارزش افزوده از شرکت‌های خارجی که مسافر به ایران می‌فرستند، غیرممکن است؛ چراکه این شرکت‌ها گمان می‌کردند تورهای ایرانی براساس این قانون قصد سوءاستفاده از تورهای خارجی را دارند. استدلال دیگر نیز این بود که مالیات بر ارزش افزوده، مالیات بر مصرف است؛ در حالیکه گردشگر به ایران نیامده و از خدمات وکالایی استفاده نکرده، پس چطور باید مالیات بر ارزش افزوده از او دریافت کرد؟
 • اعتراض به ساخت فرودگاه در جوار «ماچوپیچو»

  ایسنا: به دنبال برنامه ساخت فرودگاه بین‌المللی در نزدیکی «ماچوپیچو»ی پرو اعتراض مردم این کشور در مخالفت با این اقدام شدت گرفته است. به گزارش آرت نیوزپیپر، باستان‌شناسان، تاریخدانان‌، راهنماهای تورهای گردشگری و دیگر اقشار جامعه از دولت می‌خواهند، برنامه ساخت یک فرودگاه بین‌المللی را در نزدیکی بنای تاریخی «ماچو پیچو» متوقف کند. طرح ساخت و ساز چند میلیارد دلاری این فرودگاه که به منظور کوتاه کردن زمان مسافرت گردشگران عازم به این منطقه ارائه شده، اوایل سال جاری در حالی آغاز شد که چند بولدوزر بخش اعظمی از زمین‌های نزدیک به ورودی «دره مقدس» را هموار کردند.
 • بقایای جنگی خرمشهر به کمک گردشگری می‌آید؟

  ایلنا: رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خرمشهر گفت: «با حفظ بناهای باقی‎مانده از دوران جنگ، این بناها به‌عنوان بخشی از محور گردشگری این شهرستان در توسعه این صنعت مورد توجه قرار خواهند گرفت.»
 • بازاریابی متمرکز در فضای دیجیتال گردشگری

  وحید روستایی مشاور بازارسازی و برندینگ
  بارها پیش آمده که برای محصولی خاص روش‌های تبلیغاتی عام استفاده شده اما حداقل کارآیی با پرداخت حداکثر هزینه به دست می‌آید. سردرگمی در این میزان از نتیجه در یک شرکت گردشگری از آنجا شکل می‌گیرد که ما هنوز بر این تفکر خود پایبند هستیم که تبلیغ هرچه بیشتر، بهتر. اما در شرایطی که فضای دیجیتال بررسی دقیق فرآیندهای فروش و بازاریابی را آسان‌تر کرده و اطلاعات به راحتی می‌تواند استخراج شود، آیا این تفکر دیگر جایگاهی خواهد داشت؟ چطور می‌توان عملکرد بخش بازاریابی را براساس محصول در فضای دیجیتال بهبود بخشید؟ برای حل این مساله، «نیچ مارکتینگ» یا «بازاریابی متمرکز» به کمک صنعت گردشگری آمده است.

بیشتر