آرشیو روزنامه شماره ۴۶۰۸ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۶۰۸

  • تغییر در جریان توریسم سلامت؟

    دنیای‌اقتصاد: توافق‌نامه روز گذشته بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در راستای توسعه گردشگری سلامت با این هدف امضا شد که این بخش از گردشگری با همکاری این دو سازمان در مسیر قانونی خود جریان بهتری پیدا کند، به این امید که دست دلال‌ها تا میزان زیادی از سر گردشگران سلامت ورودی برداشته شود. همچنین آیین‌نامه تاسیس و بهره‌برداری از شرکت‌های تسهیل‌گر ارائه خدمات تخصصی درمانی به بیماران بین‌الملل مورد امضای طرفین قرار گرفت. برخی بررسی‌های نشان می‌دهد هر گردشگر سلامت می‌تواند ۲۴۰۰دلار درآمد برای کشور داشته باشد؛ حال آنکه در ایران این درآمدزایی با چالش‌های عمده‌ای از جمله حضور فعال دلال‌ها در بازار مواجه است. حالا بر اساس توافق دو دستگاه دولتی مرتبط با گردشگری سلامت، قرار است ۱۰ درصد تخت‌های بیمارستان به گردشگران سلامت اختصاص یابد. علاوه بر این در نظر گرفتن پزشکانی که متولی و مسوول فنی در این زمینه هستند برای تسهیل روند درمانی گردشگران سلامت از جمله ساز و کارهایی است که بناست در دستور کار قرار گیرد. همچنین تعیین تعرفه جدید برای گردشگران سلامت بدون درنظر گرفتن یارانه ۴۲۰۰ تومانی دارو از جمله مواردی بود که در این نشست به آن اشاره شد.
  • نظر مدیر جدید میراث تهران درباره برون‌سپاری صدور مجوز‌ها

    ایلنا: پرهام جانفشان، مدیرعامل صندوق احیای بناهای تاریخی، درحالی اوایل هفته جاری به‌عنوان مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران معرفی شد، که این اداره حواشی زیادی را پشت سر می‌گذارد؛ از احضار معاون گردشگری تهران گرفته تا پرونده صدور مجوز ساخت و سازهای غیرمجاز در مجاورت کاخ گلستان. از سوی دیگر، حتی مراسم انتصاب او نیز بی‌حاشیه نبود و پس از چند بار به تعویق افتادن، در نهایت بدون حضور خبرنگاران برگزار شد.
  • نمایش «شکوه تمدن آسیایی» در چین باحضور آثار ایرانی

    میراث آریا: نمایشگاه «شکوه تمدن آسیایی» از روز دوشنبه ۲۳ اردیبهشت در محل سالن اصلی موزه ملی چین در شهر پکن افتتاح شد. در نمایشگاه «شکوه تمدن‌های آسیایی» ۲۲ کشور آسیایی با انتخاب ۱۰ تا ۲۰ اثر تاریخی فرهنگی از سرزمین مادریشان، تلاش کردند تصویری شایان از روابط فرامنطقه‌ای و فرهنگی خود از طریق یافته‌های باستان شناسی، آثار هنری و همچنین ارتباط با سرزمین چین به ویژه در امتداد جاده ابریشم ارائه دهند.

بیشتر