آرشیو روزنامه شماره ۴۶۰۶ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۶۰۶

 • ۴ بازار اصلی گردشگری سلامت

  آزاده باقری
  دنیای اقتصاد: تحلیل‌های آماری نشان می‌دهد بخش قابل ملاحظه‌ای از گردشگران ورودی، به‌ویژه گردشگران همسایه، که به کشور می‌آیند با هدف درمان است. در این میان چهار کشور عمان، افغانستان، عراق و جمهوری آذربایجان اصلی‌ترین بازارهای ایران در این زمینه محسوب می‌شوند.
 • ارائه مجوز «هاستل» به مهمان‌پذیرها

  مهر: معاون نظارت بر اماکن پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ اعلام کرد: «در راستای جذب گردشگر، به برخی از مهمان‌پذیرها مجوز احداث هاستل داده می‌شود.» سرهنگ تقی افرند با بیان اینکه در ایران هاستل داریم ولی در همان مکان مهمان‌پذیرها هستند، تصریح کرد: «این‌طور نیست که یک مکان خاصی تحت عنوان هاستل فعالیت کنند.» وی افزود: «به دلیل اینکه استفاده از هاستل‌ها نسبت به هتل‌ها قیمت پایین‌تری دارد، بسیار پر مخاطب است.» معاون نظارت بر اماکن پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ ادامه داد: «خارجی‌هایی که به ایران می‌آمدند به دنبال جایی با نام «هاستل» برای اقامت خود بودند، از آن‌جایی که ما چیزی به اسم هاستل در ایران نداشتیم این افراد برای اقامت خود سردرگم می‌شدند.»
 • «شیراز» ششمین شهر جهانی صنایع‌دستی ایران می‌شود

  میراث آریا: معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث‌فرهنگی از تهیه و تکمیل پرونده شیراز به‌عنوان ششمین شهر جهانی صنایع‌دستی در دنیا خبر داد. پویا محمودیان در جمع هنرمندان و سرمایه‌گذاران حوزه صنایع‌دستی در شیراز با بیان این خبر گفت: «به همت اداره‌کل میراث‌فرهنگی فارس، ارزیابان شورای جهانی طی مدت حضور خود در شیراز از کارگاه‌ها و ظرفیت‌های شهر شیراز در صنایع‌دستی بازدید و بر اساس رایزنی‌های صورت گرفته، مراحل جهانی شدن شهر شیراز در دست اقدام است که در صورت انجام این مهم، شیراز ششمین شهر جهانی صنایع‌دستی در دنیا می‌شود.» وی همچنین در خلال سفر خود به استان فارس از تکمیل پرونده نشان جغرافیایی خاتم شیراز در سازمان مالکیت فکری و معنوی وایپو خبر داد و ابراز امیدواری کرد که در سال ۹۸، شاهد کسب این نشان جغرافیایی با هدف حفظ صیانت از هنر خاتم که خاستگاه آن شهر شیراز است، باشیم. معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور همچنین از رشد ۵/ ۱۷ درصدی صادرات صنایع‌دستی فارس خبر داد.
 • تاکید بر حق مردم برای بازدید از «مروارید» کرج

  ایسنا: رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: «مردم باید از هزینه‌ای که از جیبشان برای فضاسازی کاخ مروارید خرج می‌شود، استفاده کنند.»

بیشتر