آرشیو روزنامه شماره ۴۵۶۰ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۵۶۰

 • فرمول توزیع نوروزی سفرهای داخلی

  آزاده باقری
  دنیای‌اقتصاد: معمولا در تعطیلات نوروز تعدادی از مقاصد سنتی مورد اقبال گردشگران داخلی قرار می‌گیرد؛ اما مقاصد کمتر شناخته‌شده با استقبال کمی مواجه می‌شوند. این در حالی است که بارها مسوولان از اقدامات خود در راستای توزیع مکانی سفر خبر داده‌اند. آنها راهکارهایی را هم به‌عنوان راه‌حل روی کاغذ ارائه داده‌اند که به دلیل ضعف در بخش تبلیغات و معرفی مقصد، نتیجه عملی و قابل‌قبولی به‌دست نمی‌آید. در کنار این موضوع، ضعف زیرساخت‌ها نیز در تصمیم مردم بی‌اثر نبوده است.
 • زیر سایه بوته‌های موز

  فرصت کمی تا آغاز تعطیلات عید نوروز باقی ‌مانده و برای یک سفر مفید و متفاوت در این ایام، چه بهتر که زودتر مقصد خود را انتخاب کنیم. در فرصت باقی‌مانده هر روز یک جاذبه را در پهنه وسیع ایران معرفی خواهیم کرد. مبنای معرفی این جاذبه‌ها که از میان جاذبه‌های ملموس و ناملموس هستند، بکر بودن، دور بودن نسبت به مرکز، اهمیت، متفاوت بودن و... است. برای آنکه بیشتر از این جاذبه‌ها بدانید، می‌توانید رد آنها را در اینترنت جست‌وجو کنید.
 • اثر نوسانات ارزی بر کاهش واردات قاچاق صنایع دستی

  ایسنا: رئیس اتحادیه صنایع دستی اصفهان اعلام کرد که با توجه به نوسان قیمت دلار، دیگر واردات صنایع دستی قاچاق وجود ندارد. عباس شیردل افزود: «امروز بسیاری از کارگاه‌های بزرگ طلاسازی، نقره تولید می‌کنند و زیورآلاتی که قبلا اکثرا از کشورهای دیگر می‌آمد امروز در خود اصفهان با طرح‌های جذاب تولید می‌شود.» وی با اشاره به اینکه قاچاق صنایع دستی دیگر به صرفه نیست، اظهار کرد: «وضعیت قیمت دلار موجب شده تولیدکنندگان صنایع دستی در اصفهان بیش از پیش به فکر صادرات باشند.» این فعال صنایع دستی درباره میزان خرید و فروش صنایع‌دستی با توجه به وضعیت اقتصادی نیز ابراز امیدواری کرد که سال آینده از نظر فروش صنایع دستی سال خوبی باشد: «هرچند که در حال حاضر با وضعیت فعلی اقتصاد و کاهش قدرت خرید مردم، خرید صنایع دستی در سبد خانوارها قرار ندارد، اما تجربه نشان داده که حضور مسافران در شهر اصفهان و وجود صنایع دستی فاخر آنها را به خرید صنایع دستی ترغیب می‌کند.»
 • ۷ روش نوشتن عنوان جذاب ایمیل

  وحید روستایی / مشاور بازارسازی و برندینگ
  پیش از این، درمورد ایمیل مارکتینگ و مسیر صحیح ایجاد یک کمپین موفق صحبت کردیم. همچنین گفتیم بازاریابی ایمیل برخلاف تصور برخی از مدیران بعد از ۴۰ سال که از شروع آن می‌گذرد، همچنان زنده، پویا و تاثیرگذار است. نرخ بالای بازگشت سرمایه و هزینه‌ اولیه‌ کم، از مهم‌ترین مزیت‌های این روش در کنار دیگر راه‌‌حل‌های بازاریابی دیجیتال در گردشگری است. حال به سراغ روش‌هایی می‌رویم که با کمک آنها می‌توان نرخ باز شدن و در نتیجه، تاثیرگذاری این روش بازاریابی را افزایش داد. شاید برایتان کمی نگران‌کننده باشد اگر بگویم تنها ۵ ثانیه فرصت دارید که مخاطب خود را از بین دو گزینه «باز‌کردن» یا «پاک کردن» ایمیل ارسالی‌تان، به انتخاب مورد اول ترغیب کنید که این مدت زمان نیز تنها صرف خواندن عنوان ایمیل می‌شود. بیایید روش‌های نوشتن یک عنوان جذاب را باهم بررسی کنیم.
 • آغاز فروش نوروزی سفرهای دریایی

  چمدان: به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، رکورد جدیدی در سفرهایی دریایی طی بهمن امسال ثبت شده است. الله مراد عفیفی‌پور گفت: «در تعطیلات دهه فجر بیش از یک میلیون نفر سفر دریایی در استان هرمزگان داشتیم و بیش از ۵۷۰ هزار تردد خودرویی نیز به جزایر استان انجام شده است. سال گذشته رکورد تردد روزانه در بندر شهید حقانی ۱۳ هزار بود که در دهه فجر امسال به رکورد بیش از ۱۴هزار تردد رسیدیم.»
 • شواهدی برای توجه به رشد سفرهای خانوادگی

  ایسنا: سفرهای خانوادگی به نسبت سفرهای تفریحی با سرعت بیشتری درحال رشد است. با آنکه نتایج پژوهش‌ها نشان می‌دهد کودکان در گردشگری خانوادگی نقش اول را دارند اما نظر محققان گردشگری بر این است که در سفرهای خانوادگی معمولا به نظر کودکان اهمیتی داده نمی‌شود و تنها دیدگاه والدین اعمال می‌شود. خانواده یک بازار بزرگ و رو به رشد برای صنعت گردشگری محسوب می‌شود که حدود ۳۰ درصد انواع سفرهای تفریحی را تشکیل می‌دهد. با این حال پیش‌بینی می‌شود سفرهای خانوادگی نسبت به سایر سفرهای تفریحی با سرعت بیشتری رشد کند؛ چرا که راهی برای پیوستن خانواده و اعضای آن است تا مدت زمان بیشتری در کنار هم باشند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر