آرشیو روزنامه شماره ۴۵۳۹ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۵۳۹

 • اثر ۵ ابرروند جهانی بر گردشگری

  دنیای‌اقتصاد: جهان در حال تغییر و تحول است و از سویی میزان، گستره و پیچیدگی این «تغییرات» مشابه با هیچ‌یک از تجربه‌های پیشین بشر نیست که می‌تواند آنچه به‌عنوان هنجار شناخته می‌شود را به‌لرزه درآورد. این نیروهای همگرا یا «ابرروندها» فرصت‌های عظیمی را برای آن دسته افراد که آنها را به‌درستی شناسایی کنند و استراتژی‌های خود را بر اساس آنها هماهنگ سازند، فراهم می‌کند. در این میان گردشگری یکی از بخش‌هایی است که با سرعت هرچه تمام‌تر در حال رشد است؛ به‌طوری که ۱۰ درصد از تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۷ را به خود اختصاص داده است. در ادامه این رشد پیش‌بینی می‌شود که تا سال ۲۰۳۰، بیش از ۸/ ۱ میلیارد سفر بین‌المللی انجام شود که این امر نیازمند به‌کارگیری نوآوری‌های استراتژیک در این بخش است. رهبران نیز باید چشم‌اندازی هوشمندانه را در برابر تقاضای مشتریان، انقلاب در اطلاعات و افزایش ریسک‌های تجاری درنظر داشته باشند. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای‌اقتصاد»، گروه رسانه‌ای بلومبرگ اقدام به انتشار گزارشی کرده که درآن به بررسی تاثیرات ابرروندهای در حال ظهور در سبک زندگی افراد و پیامدهای آنها بر صنعت مسافرت و گردشگری پرداخته است.
 • طرح «سفر ارزان» در انتظار تکمیل پکیج‌ها

  ایلنا: معاون گردشگری کشور درباره آخرین وضعیت کارت سفر گفت: «ابتدا شرایطی ایجاد شده بود که هر یک از دفاتر مسافرتی که قصد عضویت در این طرح را داشتند، باید پولی را به نام خودشان به‌عنوان تضمین در بانک قرار می‌دادند ولی اکنون توانستیم این مشکل را طی تعاملی با بانک‌ها حل کنیم و در حال‌حاضر این‌طور قرار شده تا همه دفاتر مسافرتی کشور، ما را در برگزاری این طرح همراهی کنند.» ولی‌الله تیموری با بیان اینکه به نوعی در حال هماهنگی‌های کلی طرح کارت‌های سفر هستیم، افزود: «در راستای کارهای خود موضوع بسته‌های سفری با بانک‌ها نهایی شده، همچنین در حال‌حاضر حتی نوع بانک نیز مشخص شده است ولی فعلا برای اینکه تبلیغی برای آن صورت گیرد آن را اعلام نمی‌کنیم. به‌طور کلی باید گفت که هماهنگی بانکی نیز به‌طور تمام و کمال آماده شده و تنها موضوعی که باقی مانده مختص به پکیج‌های سفر است.»
 • چند توصیه دیجیتالی برای شرکت‌ در نمایشگاه گردشگری تهران

  وحید روستایی/ مشاور بازارسازی و برندینگ
  بهمن‌ماه برای دوستداران گردشگری و همچنین شرکت‌های فعال در این زمینه و صنایع وابسته، از اهمیت دوچندانی برخوردار است. هرسال در این ماه بزرگ‌ترین و مهم‌ترین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری ایران به مدت معمولا چهار روز در تهران برگزار می‌شود که میزبان هزاران بازدیدکننده اعم از علاقه‌مندان به سفر و شرکت‌های بزرگ داخلی و خارجی در زمینه گردشگری و صنایع مربوطه است. نزدیکی زمان برگزاری نمایشگاه گردشگری به تعطیلات عید باستانی نوروز فرصت طلایی را برای معرفی خدمات و محصولات مرتبط با سفر در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهد تا بتوانند علاوه بر فعالیت‌های بخش برندینگ، سهم بازار خود را نیز افزایش دهند. حضور گسترده‌ شرکت‌های واقع در شهرستان‌ نیز یکی از نقاط قوت این نمایشگاه است. اگر شما به‌عنوان یک شرکت گردشگری برای حضوری قدرتمند در این نمایشگاه برنامه‌ریزی کرده‌اید حتما این روش‌ها را برای نتیجه‌گیری بهتر در نظر بگیرید.
 • شرط نمایش آثار تاریخی ایران در اسپانیا

  مهر: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «اگر اسپانیایی‌ها می‌خواهند نمایشگاهی از آثار تاریخی ایران در کشورشان داشته باشند، باید در عمل متقابل آثارشان را به ایران بیاورند.» علی‌اصغر مونسان درباره نمایشگاه آثار تاریخی ایران در اسپانیا گفت: «ما مصوبه دولت را برای برپایی این نمایشگاه خواهیم گرفت. در نظر داریم که اگر ایران ۱۹۰ شیء تاریخی در اسپانیا به نمایش می‌گذارد، آنها هم باید به همین تعداد یا بیشتر شیء تاریخی خود را در داخل ایران به نمایش درآورند.» او ادامه داد: «در نمایشگاه فیتور استاندار یکی از شهرهای اسپانیا گفتند که برای برپایی این نمایشگاه در ایران پروسه سختی داریم؛ ۳ وزیر باید این اتفاق را هماهنگ کنند. ما هم به آنها پاسخ دادیم که پروسه ما در ایران سخت‌تر است و باید از همه اعضای هیات‌دولت موافقت لازم را بگیریم و این موافقت منوط به برپایی نمایشگاهی از اسپانیا در ایران شده است.»
 • سیرچ کوهستانی در همسایگی کویر

  فرصت کمی تا آغاز تعطیلات عید نوروز باقی‌مانده و برای یک سفر مفید و متفاوت در این ایام، چه بهتر که زودتر مقصد خود را انتخاب کنیم. در فرصت باقی‌مانده هر روز یک جاذبه را در پهنه وسیع ایران معرفی خواهیم کرد. مبنای معرفی این جاذبه‌ها که از میان جاذبه‌های ملموس و ناملموس هستند، بکر بودن، دور بودن نسبت به مرکز، اهمیت، متفاوت بودن و... است. برای آنکه بیشتر از این جاذبه‌ها بدانید، می‌توانید رد آنها را در اینترنت جست‌وجو کنید.
 • آغاز سومین جشنواره فجر صنایع‌دستی

  میراث‌آریا: با حضور معاونان سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، سومین جشنواره صنایع‌دستی و هنرهای سنتی فجر عصر جمعه در خانه هنرمندان ایران آغاز شد. پویا محمودیان، معاون صنایع‌دستی کشور در مورد این نمایشگاه گفت: «امسال این جشنواره با استقبال بسیار زیاد هنرمندان صنایع‌دستی مواجه شد. ما اعتقاد داریم این جشنواره می‌تواند نقش بسزایی در کشف استعدادهای جوان و هنرنمایی هنرمندان گمنام داشته باشد؛ چراکه فرصتی برای به نمایش گذاشتن آثار خود خواهند داشت.»

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر