آرشیو روزنامه شماره ۴۵۰۵ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۵۰۵

 • ۴ تغییر سفرهای هوایی در ۲۰۱۹

  دنیای‌اقتصاد: در آستانه سال نو میلادی بسیاری از خبرگزاری‌ها و مراکز تحقیقاتی به انتشار پیش‌بینی‌های خود برای سال جدید اقدام می‌کنند. امسال نیز مجله گردشگری «Conde Nast Traveler» همزمان با پایان سال میلادی ۲۰۱۸ پیش‌بینی‌هایی را در مورد مسافرت‌های هوایی در سال ۲۰۱۹ منتشر کرده و در آن احتمال تغییراتی را داده است؛ گونه‌ای از سفر که بخش قابل توجهی از میزان سفرهای بین‌المللی را دربرمی‌گیرد.
 • اثر مسوولیت اجتماعی بر توسعه ارزش ویژه برند مقصد گردشگری

  دنیای اقتصاد: به دلیل رقابتی شدن مقصدهای گردشگری، هر یک از مقصدها به دنبال متمایزسازی خود از سایر مقصدها هستند. برند یکی از عواملی است که می‌تواند مقصدهای گردشگری را در متمایزسازی خود از سایر مقصدهای گردشگری یاری رساند.
 • رونق گردشگری روستایی با همکاری سازمان جهانی گردشگری

  میزان: معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در زمینه گردشگری روستایی و اقدامات معاونت گردشگری در این زمینه گفت: «گردشگری روستایی از اولویت‌های سازمان میراث‌فرهنگی است. با رونق و توسعه گردشگری روستایی به اشتغالزایی در این مناطق بسیار کمک شده است.» ولی تیموری در ادامه گفت: «در همین راستا، سازمان میراث‌فرهنگی کشور نیز برای سال ۲۰۲۰ با همکاری سازمان جهانی گردشگری، کنفرانس گردشگری روستایی در ایران را برگزار خواهد کرد. همچنین قرار بر این است تا این سال با عنوان سال گردشگری روستایی و توسعه پایدار نام‌گذاری شود.» او درباره تمرکز مجموعه فعالیت‌ها در حوزه گردشگری روستایی افزود: «تمرکز گردشگری روستایی بر این است که یک چارچوب مدون و راهبردی برای توسعه گردشگری روستایی ایجاد شود.» او تاکید کرد: «به دنبال این هستیم که یک چارچوب مدون برای توسعه پایدار گردشگری روستایی ایجاد کنیم که منطبق با وضعیت هر منطقه باشد و باعث بروز مشکل نشود.»
 • ۵ استراتژی برای بازاریابی دیجیتالی هتل‌ها

  مسعود غلامی‌/ دانشجوی دکترای تخصصی بازاریابی هتلداری
  نوآوری‌های بازاریابی دیجیتال در صنعت هتلداری با سرعت بسیاری در حال خلق راه‌های ارتباطی بهتر برای جذب مشتریان هستند. در مطلب حاضر، ۵ مورد از استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال هتلداری که باید بیشتر موردتوجه قرار گیرند، معرفی می‌شود:
 • بررسی کلیات لایحه واگذاری بناهای تاریخی به شهرداری‌ها

  ایسنا: یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور از بررسی لایحه واگذاری بناهای تاریخی از سازمان میراث‌فرهنگی به شهرداری‌ها به منظور حفظ و بهره‌مندی مناسب از آنها در جلسه دیروز این کمیسیون خبر داد. قاسم میرزایی‌نیکو اظهار کرد: «لایحه‌ای که از سوی وزارت کشور و رئیس‌جمهور به منظور واگذاری بناهای تاریخی در مجموعه حریم شهرها و روستاها از سازمان میراث‌فرهنگی به شهرداری‌ها آمده بود، مورد بررسی قرار گرفت.» او تصریح کرد: «بر اساس این لایحه به سازمان این اختیار داده می‌شود تا طبق قراردادی بناهای تاریخی را به شهرداری‌ها بسپارد تا از این مجموعه‌ها بهره‌برداری مناسبی شود.» او در پایان گفت: «در این لایحه چند ملاحظه وجود داشت. اول اینکه بناهای تاریخی روستاها نیز اضافه شد و از سوی دیگر در زمینه چگونگی قراردادها نیز بحث شد. در نهایت کمیسیون شوراها به عنوان کمیسیون فرعی کلیات آن را تصویب کرد و در کمیسیون فرهنگی به عنوان کمیسیون اصلی بحث بیشتری بر روی این موضوع خواهد شد.»‌
 • جزئیات بسته‌های سفر جام‌ملت‌های آسیا

  ایلنا: دبیر انجمن صنفی دفاتر مسافرتی ایران با اعلام آنکه بلیت‌های بازی اول ایران در رقابت‌های جام‌ملت‌های آسیا به پایان رسیده است، درباره آخرین هزینه‌های سفر به امارات توضیحاتی ارائه داد. علی قربانی درباره هزینه سفر برای حضور در جام‌ملت‌های آسیا امارات گفت: «پکیج‌های سفری که برای حضور هواداران از ایران در رقابت‌های جام‌ملت‌های آسیا تنظیم شده است، از قیمت پایه ۵/ ۳ میلیون تومان شروع می‌شود و بسته به نوع هتل و مخارج دیگری که خود مسافران انتخاب می‌کنند، می‌تواند افزایش داشته باشد.»
 • میزبانی اصفهان از ۲۹۰ هزار گردشگر خارجی در نیمه اول سال

  ایسنا: نماینده وزارت امورخارجه در استان اصفهان گفت: «طی ۶ ماه ابتدای سال جاری ۲۹۰ هزار گردشگر وارد اصفهان شده‌اند که اکثرا نیز از کشورهای افغانستان و عراق بوده‌اند.» علیرضا سالاریان اظهار کرد: «هفته فرهنگی اصفهان در پاریس با هماهنگی این نمایندگی انجام شده است و خوشحالیم که مدیریت شهری جدید دیپلماسی بین‌المللی را جدی گرفته است.»
 • واکنش کلانتری به صادرات خاک از جزیره هرمز

  چمدان: رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست از صادرات خاک جزیره توریستی هرمز انتقاد کرد و گفت: «باید جلوی این کار گرفته شود.» عیسی کلانتری با بیان این موضوع گفت: «گزارشی به من دادند که از جزیره هرمز خاک صادر می‌کنند. برخی دست‌اندرکاران بخش غیرخصوصی در این کار فعالیت می‌کنند. ما به دنبال این هستیم که اگر این اتفاق می‌افتد، جلوی آن گرفته شود. صادرات خاک نباید اصلا صورت بگیرد، البته خاک داخل گلدان شرایط متفاوتی دارد.»

بیشتر