آرشیو روزنامه شماره ۴۴۴۲ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۴۴۲

 • رونمایی از سوغات میراثی روحانی از نیویورک

  دنیای اقتصاد: نقش برجسته سر سرباز هخامنشی که ۹۰ سال پیش در ایران کشف شد، حدود ۸۰ سال بعد به طرز نامعلوم و غیرقانونی سر از کانادا و سپس آمریکا درآورد. اما بالاخره با رایزنی‌های بین‌المللی و پیگیری‌های حقوقی به کشور بازگشت و روز گذشته در مراسمی توسط رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در موزه ملی ایران رونمایی شد.
 • نقش دیپلماسی رسانه‌ای در توسعه سازمان‌های گردشگری سلامت

  دنیای‌اقتصاد: کارشناسان بر این باورند که گردشگری سلامت در ایران با وجود کیفیت عالی خدمات درمانی و قیمت ارزان، به علت نبود اطلاع‌رسانی مناسب و تبلیغات شایسته، هنوز جایگاه خود را در بازار جهانی نیافته و گام‌های نخست خود را طی می‌کند. آنها تاکید می‌کنند برای نائل شدن بـه اهداف گردشگری سلامت، ایران نیازمند بهره‌بردن از ظرفیت دیپلماسی رسانه‌ای در عرصه بین‌الملل است.
 • تلاش برای صدور روادید الکترونیکی بدون برچسب در اصفهان

  چمدان: رئیس دفتر نمایندگی وزارت امورخارجه در استان اصفهان اظهار کرد که این نمایندگی درصدد است زمینه صدور روادید الکترونیکی (بدون الصاق برچسب در گذرنامه) را برای گردشگران خارجی فراهم کند. علیرضا سالاریان افزود: «دولت آمریکا در راستای سیاست‌های ضدایرانی خود درصدد است محدودیت‌هایی را برای سفر گردشگران خارجی به ایران اعمال کند و صدور روادید الکترونیک راهبرد مناسبی برای مقابله با چنین سیاست‌هایی است.» وی با بیان اینکه در نیمه نخست سال‌جاری ۲۹۰ هزار نفر گردشگر خارجی وارد اصفهان شدند، گفت که این رقم نشان از کاهشی پنج درصدی در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته است و ادامه داد: «زیرساخت‌های لازم برای راه‌اندازی مرکز صدور روادید بدون الصاق برچسب در فرودگاه بین‌المللی شهیدبهشتی اصفهان در حال تدارک است و تا پایان مهر امسال تکمیل خواهد شد.» سالاریان اظهار امیدواری کرد که راه‌اندازی این مرکز در اصفهان باعث جذب بیشتر گردشگران خارجی شود.
 • بهترین پاسخ‌ها به مشتریان سفر

  بهنام اسلمی/ مشاور توسعه کسب‌و‌کار
  در تمامی کسب‌و‌کارها مشتریان با سوالات گوناگونی به شما مراجعه می‌کنند و در بسیاری از موارد این تفاوت در شیوه پاسخگویی است که محصول و خدماتی را در چشم مشتری بالا می‌برد یا زمین می‌زند. برای اینکه این مورد را بهتر توضیح دهیم، بگذارید دو مثال بیاورم.
 • مقاومت پل‌های تاریخی گیلان در برابر سیلاب اخیر

  ایرنا: سرپرست معاونت میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان اعلام کرد که تمامی پل‌های تاریخی این استان در برابر یورش سیلاب مقاومت کرده و سالم هستند. ولی جهانی افزود: «۴۰ پل تاریخی در گیلان شناسایی و ثبت شده که همه آنها در مسیر رودخانه‌های بزرگ جانمایی شده‌اند و بر اثر یورش سیلاب هیچ‌گونه آسیبی به آنها وارد نشده است.» وی ادامه داد: «متاسفانه برخی از پل‌های امروزی در برابر سیل تاب نیاورده و تخریب شده‌اند، اما پل‌های تاریخی به‌سبب به‌کارگیری اصول فنی و مهندسی صحیح، مکان‌یابی مناسب و استفاده از مصالح مناسب و اصولی در برابر سیل‌های ویرانگری که اخیرا در استان وقوع یافته، مستحکم مانده‌اند.» جهانی تصریح کرد: «این پل‌های تاریخی مربوط به دوره صفویه تا پهلوی اول هستند که ۱۲ پل از تعداد یادشده، در رودخانه‌های شرق گیلان واقع شده‌اند و مابقی در دیگر نقاط گیلان پراکنده‌اند.»
 • آثار نامطلوب ارائه آمار غلط در گردشگری

  چمدان: در پی اظهارات رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این خصوص که ورود گردشگران خارجی به کشور ۵۱ درصد رشد داشته است، یک کارشناس گردشگری اظهار کرد: «آمارهایی که در حوزه گردشگری ارائه می‌شوند باید مورد پذیرش اصناف باشد و آمارهای غیر واقعی جایگاه ریاست سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری را متزلزل می‌کند.» این درحالی است که در ایام اخیر اصناف مختلف گردشگری از کسادی بازار و رکود در این صنعت خبر می‌دهند. نبود آمارهای مستند در حوزه گردشگری یکی از چالش‌های دائمی این صنعت است و برخلاف تدوین حساب‌های اقماری، تصمیم‌گیران گردشگری ایران از اجرایی شدن آن سر باز می‌زنند.
 • امکان رزرو آنلاین هتل‌های ایران در سایت‌های بین‌المللی

  چمدان: مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران از اتصال هتل‌های ایران به کانال بین‌المللی فروش برای اولین‌بار خبر داد.
 • رشد ۲۳ درصدی گردشگران خارجی سیستان و بلوچستان

  ایرنا: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان اظهار کرد: «ورود گردشگر خارجی به این استان در ۶ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه ۲۳ درصد رشد داشته است.» علیرضا جلالزایی با اعلام این خبر افزود: «۱۰۵ هزار و ۱۳۹ گردشگر خارجی در این مدت به سیستان و بلوچستان سفر کردند که این رقم در سال گذشته ۸۵ هزار و ۲۷۵ گردشگر بوده است.» وی ادامه داد: «این گردشگران بیشتر از کشورهای همسایه و همچنین کشورهایی مانند آلمان، مجارستان، ایتالیا، اتریش، انگلیس، استرالیا و هلند وارد سیستان و بلوچستان شده‌اند و برای این افراد علاوه‌بر جاذبه‌های کهن استان، آداب و سنت‌های مردم این دیار نیز بسیار جذاب و خاطره‌انگیز بوده است.» جلالزایی افزود: «اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان در سال‌های اخیر با جریان‌سازی از طریق برپایی نمایشگاه‌های گردشگری در کشورهای مختلف از جمله آلمان و عمان مقدمات حضور بیشتر گردشگران خارجی در این استان را فراهم ساخت.»

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر