آرشیو روزنامه شماره ۴۲۵۰ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۲۵۰

 • سرعت گردشگری در اشتغال زایی

  دنیای اقتصاد: یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران در حالی از روز گذشته کار خود را آغاز کرد که نمایندگانی از ۲۱ کشور در این رویداد شرکت کرده‌اند. در افتتاحیه این نمایشگاه، رئیس سازمان میراث فرهنگی از تعداد اندک گردشگران ورودی ابراز نارضایتی کرد و وزیر کار نیز خواستار افزایش سهم گردشگری در اشتغال کشور تا میزان ۷درصد شد.
 • ٧٦ میلیون سفر در بهار ٩٥

  دنیای اقتصاد: براساس گزارش مرکز آمار ایران، در فصل بهار سال گذشته، حدودا ٥٧ درصد خانوارهای کشور دست‌کم یک سفر داشته‌اند و کمی بیش از ۷۶میلیون سفر در این مدت صورت گرفته است. به گزارش روابط‌عمومی مرکز آمار ایران، نتایج این طرح آماری در بهار سال ١٣٩٥ همچنین نشان می‌دهد سفر ۵۷درصد از ۱۳میلیون و ۶۵۳هزار و ۵۸۸ خانوار ایرانی در این مدت، نسبت به بهار ۹۳، رشدی حدود ۵۸/ ۱درصدی داشته است.
 • درخواست برای بازگرداندن رای ثبت ملی خانه نیما

  مدیرکل حقوقی و املاک سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از ارسال درخواست اعمال ماده ۷۹ به ریاست دیوان عدالت اداری در خصوص خانه نیما یوشیج خبر داد. به گزارش میراث آریا، ابراهیم شقاقی با اعلام اینکه این اداره‌کل فعالیت‌ها و اقدامات خود را به‌صورت جدی آغاز کرده، افزود: «با توجه به اینکه درخصوص خانه نیما یوشیج پیش از این رای دادگاه تجدیدنظر صادر شده، درخواست اعمال ماده ۷۹ ارسال شده است.» معاون میراث فرهنگی تهران نیز در این باره به «ایسنا» گفت: «کارشناسان دفتر ثبت آثار تاریخی تهران، با بررسی برخی مدارک و بر اساس ماده ۷۹، در مکاتبه‌ای با دیوان عدالت اداری، بار دیگر درخواست بازگرداندن رای ثبت ملی خانه نیما یوشیج را مطرح می‌کنند.» سپیده سیروس‌نیا افزود: «دیوان عدالت اداری در رای خروج از ثبت ملی خانه نیما یوشیج، فقط به این اکتفا کرده است که اسم نیما در پرونده ثبت خانه نیامده است.»
 • ۵ توصیه مدیریتی در بحران‌های گردشگری

  بهنام اسلمی/ مشاور توسعه کسب و کار
  گردشگری صنعتی است که برای پیشبرد اهدافش به صنایع، خدمات و افراد گوناگونی وابسته است. به همین دلیل در محیط پیرامون آن ممکن است با تهدیدهای مختلفی (Threat) روبه‌رو ‌شویم.
 • کمک تعطیلی پنج‌شنبه‌ها به توسعه گردشگری خارک

  مدیرکل اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان بوشهر اظهار کرد: «یکی از راهکارهایی که می‌تواند در رونق هر چه بیشتر گردشگری استان بوشهر موثر واقع شود، تعطیل شدن روزهای پنج‌شنبه در استان‌های همجوار است.» به گزارش «مانا»، ناصر امیرزاده گفت: «این امر باعث می‌شود تا گردشگران این استان‌ها با داشتن تعطیلات آخر هفته بیشتر، بتوانند برنامه‌ریزی مناسبی برای سفر به استان بوشهر و بهره‌برداری از سواحل و دریای زیبای این استان داشته باشند و به این ترتیب مدت زمان اقامت آنها نیز افزایش یابد.» وی همچنین از انجام رایزنی‌ها و تلاش‌ها برای تسهیل در تردد گردشگران به جزیره خارک بدون هر گونه مانعی خبر داد و بیان کرد: «هم‌اکنون گردشگران علاقه‌مند برای سفر به خارک می‌توانند از طریق هماهنگی با اداره کل میراث‌فرهنگی،صنایع‌دستی و گردشگری استان یا یکی از دفاتر خدمات مسافرتی فعال در بوشهر نسبت به تردد به جزیره خارک از طریق دریا اقدام کنند.»
 • نیاز گردشگری مشهد به بهبود توزیع سفر

  نایب‌رئیس اتحادیه هتل‌آپارتمان‌داران مشهد با اشاره به مطرح شدن طرح ساماندهی تعطیلات و تعطیلی زمستانی مدارس و تاثیر آن بر گردشگری گفت: «هر طرحی که سفر را توزیع کند قطعا به نفع گردشگری مشهد است.»
 • غلبه مسافران تجاری چین بر گردشگران

  به گفته نماینده دفتر اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در شانگهای چین، در یک سال گذشته ۸۰ هزار چینی به ایران سفر کرده‌اند که انگیزه بیشتر آنها از این سفر گردشگری نبوده، بلکه بیشتر به‌دنبال تجارت بوده‌اند.
 • اقدام دیگر ترکیه برای جذب ایرانی‌ها

  سرکنسول ترکیه در تبریز خبر از تدارک این کنسولگری برای برگزاری نشستی با حضور آژانس‌های گردشگری ترکیه و اروپا در تبریز داد. به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان‌شرقی، فاهری چاغلارهم افزود: «همیشه از سرمایه‌گذاران ترکیه برای حضور در تبریز دعوت می‌کنم؛ البته در مقابل از سرمایه‌گذاران تبریزی نیز برای حضور در ترکیه دعوت می‌کنیم؛ چراکه تعاملات و روابط باید دوطرفه باشد.» وی با اشاره به رشد روزافزون حضور شرکت‌های ترک در تبریز خاطرنشان کرد: «هر زمان هیاتی تجاری از ترکیه وارد ایران می‌شود آنها را برای آشنایی با ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های تبریز دعوت می‌کنیم.»

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر