آرشیو روزنامه شماره ۴۱۸۷ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۱۸۷

 • روندهای سفر در ۲۰۱۸ به روایت تراول ویکلی

  امیر شاملویی
  دنیای اقتصاد: تراول ویکلی در گزارش اخیر خود که براساس داده‌های یکی از مهم‌ترین شرکت‌های سفر و گردشگری در دنیا نوشته شده، ضمن بررسی روندهای جدید سفر جهان در سال ۲۰۱۸ پیش‌بینی کرده سفرها طی سال آینده از مقاصد شلوغ به سمت مقاصد جدید تغییر جهت دهند؛ امری که از ازدحام بیش از حد مسافران در مقاصد خاص جلوگیری و به پایداری توریسم و افزایش درآمد مردم محلی کمک خواهد کرد. براساس این گزارش، مدیرعامل اینترپید تراول، معتقد است مردم به‌طور فزاینده‌ای از تاثیرات خود بر محل‌ها و مردمی که به عنوان مسافر ملاقات می‌کنند، آگاه می‌شوند. این شرکت با تاکید بر اینکه سبک نوع سفرش همیشه مطابق روش محلی بوده، اعلام کرده الگوی سفرش با استفاده از اقامت و حمل‌ونقل محلی، غذا خوردن در رستوران‌های محلی و به‌کار گرفتن نیروهای محلی همراه بوده است. به عقیده جیمز تورنتون «این به آن معنی است که میهمانان ما از تجارب پرشور بیشتری بهره‌مند می‌شوند؛ درحالی‌که مطمئن هستند سهم بیشتری از پول ایجاد شده از محل توریسم در جایی که به آن تعلق دارد، یعنی در جیب محلی‌ها، باقی می‌ماند.» با این حساب روندهای جایگزین سفر در سال ۲۰۱۸ چه خواهند بود؟
 • پیشنهاد «کرمانشاه ۲۰۲۰» برای توسعه گردشگری کشور

  میراث آریا: استاندار کرمانشاه در نشست برنامه‌ریزی یازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری سراسر کشور ظرفیت گردشگری در دنیا را یک ظرفیت معلق همانند یک میدان نفتی مشترک بزرگ توصیف کرد و گفت: «بستگی دارد که هر کشور چگونه از این ظرفیت بیشترین بهره و استفاده را برای خود ببرد. در حال حاضر اوج رشد صنعت گردشگری در دنیا در منطقه خاورمیانه است و برخی از کشورهای همجوار مانند ترکیه به خوبی توانسته‌اند از این ظرفیت بهره ببرند.» هوشنگ بازوند اظهار کرد: «با توجه به مرکزیت غرب کشور و همجواری با کشور عراق بازارهای خوبی در حوزه گردشگری داریم. کافی است از این ظرفیت خوب استفاده کنیم.» وی خواستار معرفی «کرمانشاه ۲۰۲۰» با رویکرد توسعه صنعت گردشگری شد و تاکید کرد: «باید اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان روی این موضوع کار کند تا در روز همایش گردهمایی راهنمایان گردشگری سراسر کشور آن را رونمایی کنیم.»
 • برنامه مراکش برای توسعه توریسم

  وزیر توریسم مراکش قصد دارد ارتباطات حمل‌ونقلی را برای جذب گردشگران خارجی بیشتر، گسترش دهد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فایننشال تایمز، ۵/ ۲میلیون نفر از جمعیت ۳۵ میلیون نفری مراکش در بخش گردشگری مشغول کار هستند و این در حالی است که آمار درآمد توریسم این کشور ۶/ ۶ درصد از درآمد ناخالص داخلی این کشور را در سال ۲۰۱۶ تشکیل داده بود.
 • مسجد جامع اردستان در انتظار ارزیابان یونسکو برای ثبت جهانی

  یونسکو، مسجد جامع اردستان را در نوبت ثبت جهانی اعلام کرده و در آینده نزدیک ارزیاب‌های آنها از این بنا بازدید خواهند کرد.به گزارش «ایسنا»، فرماندار اردستان با اعلام این خبر گفت: «سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به استناد پژوهش‌ها این مسجد را واجد شرایط ثبت جهانی دانست و پس از به‌روزرسانی طرح مطالعات آن در سال ۱۳۹۲، آن را به‌عنوان یک اثر جهانی به یونسکو پیشنهاد کرد.» به گفته علیرضا غیور، این بنا شامل آب انبار، کاروانسرا، بازارچه، حسینیه، حمام و مدرسه علوم دینی، نخستین مسجد ۲ طبقه و دومین مسجد چهار ایوانی جهان اسلام است که در سال ۵۵۳ ه.ق بنا شده و در سال ۱۳۱۱ خورشیدی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
 • پل «میراثی» بین ایران و کره

  دنیای اقتصاد: رییس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در مراسم افتتاح نمایشگاه «سیلا و پارس: یک خاطره مشترک» اظهار کرد: «دیپلماسی فرهنگی امروز به‌عنوان ابزار مهمی برای روابط بین‌الملل درنظر گرفته می‌شود.»

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر