آرشیو روزنامه شماره ۴۰۲۷ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۰۲۷

 • سه محور گردشگری ایلام

  دنیای اقتصاد، پرستو فخاریان: ایلام سعی می‌کند به جمع مقاصد سفر اضافه شود حال آن که به گفته مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان، هنوز سایر دستگاه‌های مرتبط تکلیفی در این زمینه ندارند. به گزارش خبرنگار اعزامی دنیای اقتصاد به ایلام، این استان که دارای منحصربه فردترین جاذبه‌های طبیعی است، تاکنون آنطور که باید مورد توجه قرار نگرفته و فعالان گردشگری ایلام معتقدند این استان باید در زمینه طبیعت‌گردی، گردشگری روستایی و گردشگری عشایری دارای برند شود. در همین حال، ایلام با ۱۲ هتل، ۸ مهمانپذیر و ۶ اقامتگاه بومگردی با چالش اقامت مواجه است.

 • خیز صربستان و اسلوونی برای جذب گردشگران ایرانی

  دنیای اقتصاد- شیما رئیسی: دو کشور اسلوونی و صربستان، با برگزاری رویدادی مشترک در تهران، نخستین گام خود را در جذب گردشگران ایرانی برداشتند. به گزارش «دنیای اقتصاد»، روز گذشته، نمایندگان ارشد دولتی و شرکت‌های گردشگری اسلوونی و صربستان در دیدارهای دوجانبه و رو در رو با تور اپراتورها و دفاتر مسافرتی ایرانی، با معرفی کشورهای خود به عنوان مقاصدی نو، بر سر جزئیات مراودات گردشگری دو کشور به گفت‌وگو نشستند. در همین راستا، مدیر معاونت بازاریابی سازمان ملی گردشگری صربستان، ضمن معرفی کشور خود به عنوان مقصدی جذاب و دیدنی به خبرنگار ما گفت: «این برنامه، آغازگر سلسله برنامه‌های ما برای بازاریابی در ایران است.

 • رشد قابل‌توجه چهارمحال و بختیاری در جذب گردشگران خارجی

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری از رشد ۱۹۴ درصدی ورود گردشگران خارجی در دولت یازدهم به این استان خبر داد. به گزارش «ایرنا»، بهمن عسگری سوادجانی افزود: «در دولت یازدهم ۵ هزار گردشگر به استان وارد شده است، درحالی که این رقم در دولت دهم ۱۷۰۰ نفر بوده است. » وی ادامه داد: «بهبود مناسبات کشور در عرصه بین‌المللی سبب شد تا جمعیت زیادی از گردشگران با اهداف اقتصادی و دیدن از مناظر طبیعی به استان سفر کنند. » عسگری همچنین از رشد ۱۵ درصدی اقامت گردشگران داخلی در استان خبر داد و گفت: «در سال ۹۵ حدود ۶۵۰ هزار گردشگر داخلی در استان اقامت کردند.

 • بسته‌های پیشنهادی هتل‌ها

  مهدی نوابی
  عضو جامعه گردشگری الکترونیکی ایران

  هتل‌ها در حال حاضر روش‌های گوناگونی برای فروش اتاق‌های خود دارند و روزهای خوبی که در آن اتاق‌های هتل براساس استراتژی‌های توزیع یا به صورت مستقیم یا به‌صورت غیرمستقیم از طریق شخص ثالث به فروش می‌رفت، گذشته است. سود از کمیسیون یا فروش با قیمت قطعی، رزرو هتل از طریق همکاران عمده فروش و بزرگ یا از طریق سایت‌های رزرواسیون، قیمت انحصاری برای مسافران و مشتریان و اعضای وفادار، قیمت‌گذاری در تبلیغات سایت‌های بزرگ، علم دیتا و استفاده از الگوریتم‌ها و موارد دیگری از این دست، همه و همه از موارد امروزه مورد بحث در صنعت مهمان‌پذیری و هتلداری است.

 • ثبت سرو دربید در فهرست آثار ملی

  درخت سرو کهنسال دربید واقع در روستای الله‌آباد شهرستان زارچ به ثبت ملی رسید. به گزارش «ایسنا»، ساشا ریاحی مقدم، سرپرست معاونت میراث‌فرهنگی استان یزد با تصریح این خبر گفت: «درختان کهنسال یا دیرزیست در هر کشوری، جزو مهم‌ترین ذخایر ژنتیکی گیاهی آن کشور محسوب می‌شوند و ارزش شناخت و حفظ این منابع از دیدگاه علمی، تاریخ طبیعی و حتی به عنوان میراثی فرهنگی قابل ارزیابی است. » وی در ادامه با بیان اینکه در استان یزد بیش از ۵۰ درخت کهنسال شناسایی شده‌ که از گونه‌های مختلفی مثل سرو، چنار، گردو و زبان گنجشک هستند، افزود: «بیشتر درختان کهن استان بین ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ سال عمر دارند.

 • قرار گرفتن ایران و برزیل در مسیر همکاری‌های متقابل گردشگری

  معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، در پی دیدار با یکی از کاندیداهای اصلی انتخابات دبیرکلی سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO)، به ترسیم چشم‌انداز همکاری‌های بین‌المللی گردشگری کشور پرداخت. به گزارش میراث‌آریا، مرتضی رحمانی‌موحد، در دیداری با مارسیائو فاویلا، در خصوص دو موضوع توسعه روابط گردشگری با برزیل و فرآیند انتخابات پیش رو ــ که مقرر است در روزهای ۲۰ تا ۲۲ اردیبهشت سال جاری در صدوپنجمین نشست شورای اجرایی UNWTO برگزار شود ــ با او به گفت‌وگو پرداخت. او با اشاره به پیشینه عمیق همکاری‌های ایران و برزیل در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی با وجود فاصله زیاد جغرافیایی، بر اهمیت افزایش تعاملات گردشگری با ترسیم چارچوب‌های همکاری متشکل از بازاریابی، تبلیغات، آموزش و مدیریت مقصد تاکید کرد.

 • منابع بخش خصوصی در مقام کاتالیزور

  قائم مقام وزیر صنعت و معدن، با اشاره به فعالیت‌های مهم صندوق احیا در زمینه شفاف‌سازی فرآیند مزایده‌های بناهای تاریخی، گفت: «انگیزه بخش خصوصی، احیا، مرمت و بازسازی ابنیه تاریخی پر شمار کشور را سرعت بیشتری خواهد بخشید و بهره‌مندی از توانایی‌های بخش خصوصی، همچون واگذاری‌های صندوق احیا در چند سال اخیر، اثربخش بوده است. » به گزارش «صابتا»، مجتبی خسروتاج افزود: «تجارب موجود نشان داده است که اعتبارات دولتی برای احیای زیرساخت‌هایی نظیر بناهای تاریخی کافی نیست و باید از مشارکت‌های مردمی در این زمینه بهره جست.

 • موزه تمدن قزوین احیا می‌شود

  معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: «عملیات اجرایی احیای موزه تاریخ و تمدن جهان اسلام در شهر قزوین از ماه آینده آغاز می‌شود. » به گزارش «ایسنا»، محمدسعید ایزدی اظهار کرد: «اواخر سال گذشته تفاهم‌نامه‌ای بین شرکت عمران و بهسازی شهری و مجمع جهانی شهرهای اسلام WAIC برای راه‌اندازی موزه تاریخ و تمدن جهان اسلام به امضا رسید که نقطه شروعی برای احیای بافت تاریخی شهر قزوین خواهد بود. »

  او با بیان اینکه عملیات اجرایی احیای موزه تاریخ و تمدن جهان اسلام از ماه آینده آغاز می‌شود، تصریح کرد: «این موزه یکی از پروژه‌های ده‌گانه پایلوت جهانی شکوفایی شهری قزوین است که توسط سازمان ملل، از بین شهرهای جهان انتخاب شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر