کمک ۲۰۰ میلیاردی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به بیماران اتیسم

دنیای اقتصاد- کردستان: این بانک در چارچوب تفاهم‌نامه با انجمن اتیسم ایران، ۱۰۰۰ فقره وام ۲۰ میلیون تومانی (مجموعاً ۲۰ میلیارد تومان) به خانواده‌های دارای فرزند با بیماری اتیسم پرداخت می‌کند.

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در راستای توسعه اقدامات مسئولیت اجتماعی خود مبنی بر حمایت از اقشار و آسیب‌دیدگان اجتماعی با رویکرد توانمندسازی افراد کم‌برخوردار، به خانواده‌های معرفی شده از سوی انجمن اتیسم ایران، وام پرداخت می‌کند.

 «سید سعید شمسی‌نژاد» مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در جلسه امضای تفاهم‌نامه با انجمن اتیسم ایران، گفت: مسئولیت اجتماعی به‌عنوان یکی از رویکردهای اصلی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران مطرح است و این بانک به‌عنوان اصلی‌ترین متولی قرض‌الحسنه در کشور، توجهی ویژه به این حوزه دارد.

وی اظهار داشت: خوشبختانه منظومه سامانه‌های آنلاین بانک کامل است و ارائه خدماتی همچون افتتاح حساب، درخواست وام، چک و سفته الکترونیک و... از طریق همراه‌بانک، پیشخوان مجازی و کیوبانک می‌تواند نقشی جدی در کاهش مراجعه افراد به شعبه باشد و افراد معرفی شده از سوی انجمن اتیسم ایران نیز می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.

تسهیل فرآیند پرداخت وام به بیماران اتیسم

شمسی‌نژاد خاطرنشان ساخت: سقف فردی تسهیلاتی که به خانواده‌های دارای فرزند با بیماری اتیسم پرداخت می‌شود، ۲۰ میلیون تومان به ازای یک فرزند بیمار با بازپرداخت ۳۶ ماهه است. برای خانواده‌های دارای ۲ و ۳ فرزند بیمار نیز مبالغ ۴۰ و ۶۰ میلیون تومان با بازپرداخت ۴۸ ماهه در نظر گرفته شده است.

وی درباره نحوه دریافت تضامین وام‌های مذکور تصریح کرد: افرادی که امتیاز اعتباری بالایی داشته باشند، بدون ضامن وام خود را دریافت می‌کنند و سایرین نیز می‌توانند تضامین مختلفی از جمله چک و سفته الکترونیک ارائه کنند.

«سعیده صالح غفاری» مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره انجمن اتیسم ایران نیز در این جلسه ضمن تشکر از بانک قرض‌الحسنه مهر ایران برای حمایت از بیماران اوتیسم، ابراز امیدواری کرد در سال آتی حمایت‌های بانک از این بیماران افزایش یابد.

همزمان با امضای تفاهم‌نامه ۵ فقره وام که پیش‌تر تشکیل پرونده آن انجام شده بود، به حساب خانواده‌های دارای ۲ و ۳ فرزند اتیسم واریز شد.

ایجاد صندوق همیاران اتیسم ایران به‌صورت اختصاصی برای انجمن و روی وب‌سایت بانک جهت واریز کمک‌های مردمی با قابلیت اعطای وام به‌صورت مادام‌العمر از محل مبالغ جمع‌آوری شده در این صندوق و همچنین ایجاد قابلیت دریافت کمک‌های مردمی برای صندوق همیاران اتیسم ایران در قالب پلتفرم کیوبانک و نرم‌افزار همراه‌بانک از جمله موارد همکاری بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و انجمن اتیسم ایران در آینده خواهد بود.