آرشیو روزنامه شماره ۴۹۳۸ دنیای اقتصاد

اخبار کدال - روزنامه شماره ۴۹۳۸

 • پای بسته بیمه به کرونا و ارز

  سیمین سعیدی: شرکت‌های بیمه‌ای بیش از هر زمان دیگری تحت تاثیر افزایش نرخ ارز قرار گرفته‌اند. ‌شیوع ویروس کرونا علاوه بر ایجاد رکود در برخی از صنایع موجب تحول در نظام درمان شده است. موضوعاتی که لزوم بررسی وضعیت این شرکت‌ها را دوچندان کرده است. همچنین در سال‌های اخیر نوع سرمایه‌گذاری‌های این شرکت‌ها متفاوت شده است. در حال حاضر ۳۰درصد کل دارایی‌های شرکت‌های بیمه‌ای را بخش سرمایه‌گذاری‌ها تشکیل داده است. طبق بررسی کارشناسان اکثر شرکت‌های بیمه‌ای معادل ۵ تا ۱۰ درصد ارزش بازار خود را، به بهای تمام شده، در سهام دیگر شرکت‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند. نکته اصلی اینجاست که به علت سرعت و شدت رشد بازار سهام، ارزش بازار پرتفوی شرکت‌های بیمه‌ای اکثرا ۱۰ برابر بهای تمام شده است. به عبارتی اکثر بیمه‌ای‌ها معادل ۵۰درصد ارزش بازار خود هم‌اکنون پرتفوی سرمایه‌گذاری دارند و برخی بیمه‌ای‌ها تقریبا معادل ارزش بازار خود در حال حاضر پرتفو در سهام دارند. به‌خصوص شرکت‌های بیمه‌ای که ارزش بازار کمتری داشته‌اند.
 • فرصت بازار سرمایه برای صنعت بیمه

  نوید خاندوزی / مدیرسرمایه‌گذاری بیمه کوثر
  در مورد صنعت بیمه و شرکت‌های بیمه قبل از هر نکته‌ای باید یک ماهیت ساختاری از این صنعت در ذهن داشته باشیم. شرکت‌های بیمه دو بال دارند، یک بال بیمه گری یا فعالیت‌های عملیاتی و یک بال دیگر بال سرمایه‌گذاری یا درآمدهای ناشی از بیمه گری که باید در جهت رشد سودآوری شرکت سرمایه‌گذاری شود.
 • حدس و گمان چرایی لغو عرضه اولیه غزر

  دنیای اقتصاد – امیرعباس کلهر: «با توجه به استعلام جدید واصله و ضرورت بررسی آخرین وضعیت ترهین دارایی‌های شرکت زر ماکارون عرضه اولیه امروز انجام نخواهد شد.» این پیامی بود که از کارگزاری‌ها به سهامداران ارسال شد. چند روز بعد از لغو عرضه اولیه هم، محسن امینی، مدیرعامل زر ماکارون اعلام کرد:«افزایش قیمت در کدال ابهاماتی ایجاد می‌کرد که باید اطلاعاتی نسبت به آن اصلاح می‌شد، پس از انجام این اقدامات عرضه اولیه غزر انجام خواهد شد.»

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر