«گدنا»: شرکت تهیه و توزیع غذای دنا آفرین فدک از انعقاد قرارداد مهمی خبر داد. در اطلاعیه شرکت آمده است که شرکت تهیه و توزیع غذای دناآفرین فدک، به موجب تفاهم‌نامه تامین غذای موردنیاز کارکنان شرکت پتروشیمی کاویان در تمام روزهای هفته اعم از روز کاری و تعطیل از تاریخ ۱۵ آبان ۱۴۰۰ تا  ۱۵ آبان ۱۴۰۱ به مدت یک سال آغاز می‌کند. در این خصوص به اطلاع می‌رساند از محل این تفاهم‌نامه مبلغ ۸/ ۵۰میلیارد تومان درآمد و ۴۴ میلیارد تومان بهای تمام شده و۸/ ۶میلیارد تومان سود قبل از مالیات برآورد شده است.

«قجام»: شرکت فرآورده های غذایی و قند تربت‌جام در اطلاعیه‌ای تحت عنوان «شفاف‌سازی درباره شایعه، خبر یا گزارش منتشر شده» اعلام کرد؛ پیرو شایعه منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی در طبقه زمین، به استحضار می‌رساند این افزایش سرمایه در دستور کار قرار گرفته است.

«ثاژن»: شرکت سخت آژند نیز از فسخ قراردادهای مهم خود خبر داد. در اطلاعیه شرکت آمده است که به دلایل زیر قرارداد فروش سه دانگ ملک مشهد فسخ شد:

عدم پاسخ استعلام و اخذ مجوز از آستان قدس و اداره اوقاف جهت انتقال و حق واگذاری مورد تایید خریدار تا سر رسید چک.

دستور شورای شهر مشهد و دستور مقام قانونی درباره الزام به پر کردن گود‌برداری پروژه توسط شهرداری به دلیل تاخیر در ساخت و تغییر در وضعیت پروژه براساس شرایط معامله.

لازم به ذکر است مبلغ قرارداد ۶/ ۲۶میلیارد تومان بوده است.

«کرماشا»: صنایع پتروشیمی کرمانشاه نیز در اطلاعیه‌ای تحت عنوان «شفاف‌سازی درباره شایعه، خبر یا گزارش منتشر شده» اعلام کرد که دلیل اختلاف بین قیمت جهانی اوره و نرخ فروش شرکت عطف به نامه مورخ ۱۲/ ۸/ ۱۴۰۰ به استحضار می‌رساند:  شرکت‌های تولید‌کننده اوره در راستای مدیریت کنترل تولید و جلوگیری از انباشت محصول و جلوگیری از توقف تولید، اقدام به پیش‌فروش محصول می‌کنند که در نتیجه صدور پیش فاکتور و زمان تحویل محصول و تاریخ محقق شدن فروش تفاوت داشته و این امر موجب اختلاف قیمت ثبت شده در دفاتر با نرخ جهانی ماه مورد گزارش می‌شود.  ارقام گزارش شده درباره فروش صادراتی مهر ماه با توجه به توضیحات فوق مربوط به پیش فاکتور صادره در شهریور ماه است که مطابق قیمت‌های جهانی آن ماه بوده و با توجه به برداشت محصول در مهر ماه فاکتور فروش صادر و درآمد محقق شده است.  با توجه به روند رو به رشد قیمت محصول اوره در مهر ماه و اقدامات صورت گرفته درباره پیش فروش محصول، برداشت محصول فروخته شده مهر ماه در آبان ماه صورت می‌پذیرد و با قیمت‌های جهانی مهر ماه مطابقت دارد. لازم به توضیح است نرخ‌های تسعیر درباره فروش‌های صادراتی در دفاتر شرکت براساس نرخ‌های اعلامی سامانه نیما است.

 

 

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند