«سمگا»: هیات‌مدیره شرکت گروه سرمایه‌گذاری میراث‌فرهنگی و گردشگری ایران در تاریخ ۳ مرداد پیشنهاد خود را مبنی بر افزایش سرمایه شرکت را به مجمع عمومی فوق‌العاده ارائه کرد. از دلایل پیشنهاد این افزایش سرمایه اصلاح ساختار مالی است که به تصویب هیات‌مدیره رسیده است. این افزایش سرمایه به میزان ۱۲۲ درصد که معادل ۵۵۰ میلیارد تومان است، خواهد بود. با احتساب این افزایش سرمایه، سرمایه شرکت از ۴۵۰ میلیارد تومان به یک‌هزار میلیارد تومان خواهد رسید. افزایش سرمایه شرکت از محل سود انباشته و سایر اندوخته‌ها خواهد بود. بدیهی است انجام افزایش سرمایه یادشده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق‌العاده است.

 «دانا»: هیات‌مدیره شرکت بیمه دانا در تاریخ ۲۸ تیرماه پیشنهاد خود مبنی بر افزایش سرمایه شرکت را به مجمع‌عمومی فوق‌العاده ارائه کرد. از دلایل پیشنهاد این افزایش سرمایه اصلاح ساختار مالی است که به تصویب هیات‌مدیره رسیده است. این افزایش سرمایه به میزان ۳۸۶ درصد که معادل یک‌هزار و ۵۴۵ میلیارد تومان است، خواهد بود. با احتساب این افزایش سرمایه، سرمایه شرکت از ۴۰۰ میلیارد تومان به یک‌هزار و ۹۴۵ میلیارد تومان خواهد رسید. افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها که جذاب‌ترین نوع افزایش سرمایه است، خواهد بود. بدیهی است انجام افزایش سرمایه یادشده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع‌عمومی فوق‌العاده است.

«وپویا»: هیات‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری پویا در تاریخ ۲۹تیرماه پیشنهاد خود مبنی بر افزایش سرمایه شرکت را به‌مجمع عمومی فوق‌العاده ارائه کرد. از دلایل پیشنهاد این افزایش سرمایه اصلاح ساختار مالی است که به تصویب هیات‌مدیره رسیده است. این افزایش سرمایه به میزان ۱۵۰ درصد که معادل   ۶۰۰میلیارد تومان است، خواهد بود. با احتساب این افزایش سرمایه، سرمایه شرکت از ۴۰۰ میلیارد تومان به یک‌هزار میلیارد تومان خواهد رسید. افزایش سرمایه شرکت از محل مطالبات حال‌شده سهامداران و آورده نقدی خواهد بود. بدیهی است انجام افزایش سرمایه یادشده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق‌العاده است.

«غدشت»: شرکت دشت مرغاب که با نماد «غدشت» در بازار دوم بورس معامله می‌شود، افزایش سرمایه خود را در مرجع ثبت شرکت‌ها به ثبت رساند. با احتساب این افزایش سرمایه هزار و ۱۸۳ درصدی سرمایه شرکت از ۵ میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان به ۶۸ میلیارد تومان خواهد رسید. این افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی‌ها خواهد بود. گفتنی است هیات‌مدیره شرکت در تاریخ ۵ خرداد درباره افزایش سرمایه تصمیمات خود را به مجمع فوق‌العاده انتقال داده بود.

 

 

 

این مطلب برایم مفید است
17 نفر این پست را پسندیده اند