شرکت در سال مالی ۹۸_۹۹ حدود ۵/ ۹۹ درصد بودجه پیش‌بینی شده را محقق کرد. همچنین درآمدهای شرکت اصلی با رشد ۶۲ درصدی همراه بود. پروژه‌های ملی بندر صادراتی ماهشهر و مخازن ذخیره میعانات نفت و گاز بعضا تحویل موقت و به اتمام رسید. به گفته مدیران مجموعه فاراک حدود ۱۰۰ واحد نوآور به مرحله تولید خواهند رسید که برخی توسط فاراک و برخی به بخش خصوصی واگذار شده است. گفتنی است مجموع کل قراردادهای شرکت در سال مالی مورد گزارش ۳۱۹۷ میلیارد تومان بوده که نسبت به سال قبل رشد ۱۴ برابری داشته است. در این جلسه مدیران فاراک به اهداف شرکت در سال مالی ۱۴۰۰ نیز اشاره داشتند. به گفته آنها از جمله اهداف فاراک در سال مالی آینده می‌توان به کسب درآمد با رشد ۲۴۰ درصدی، افزایش سرمایه به میزان ۲۲۸ درصد که در مراحل پایانی است، تبدیل به طراح و سازنده انحصاری پروژه‌های متانول پتروشیمی، ورود به پروژه‌های بالادستی نفت (توسعه میادین نفتی)، ورود به پروژه عظیم فولاد مبارکه (۸۳۰۰ میلیارد تومان پروژه نورد ۲ است که این شرکت قرار است آن را به شرکت‌های ایرانی واگذار کند) توسعه سبد محصولات جدید از جمله طراحی دیگ‌های بخار زغال سنگ اشاره کرد.

مدیریت انرژی امید تابان هور : مجمع عمومی عادی به‌طور فوق العاده شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور در تاریخ ۱۲ بهمن با حضور سهامداران برگزارشد. موضوع جلسه افزایش سرمایه وهور بود که درنهایت مجمع با افزایش سرمایه ۱۵۵۴ درصدی از مبلغ ۴۰۰ میلیارد تومان به ۶۶۱۷ میلیارد تومان موافقت کرد که از محل تجدید ارزیابی سرمایه‌گذاری‌ها است. هدف از انجام این افزایش سرمایه اصلاح ساختار مالی اعلام شده است.این درحالی بود که به گفته مدیران وهور اقدامات برای عرضه اولیه نیروگاه سبز منجیل در دست اجراست.

صنعتی و معدنی کیمیای زنجان گستران : در همین راستا مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده شرکت صنعتی و معدنی کیمیای زنجان گستران با حضور صاحبان سهام طی روزهای اخیر برگزار شد. موضوع جلسه مجمع افزایش سرمایه بود که در نهایت به تصویب مجمع رسید و افزایش سرمایه این شرکت از مبلغ ۴۰ میلیارد تومان به ۱۲۰ میلیارد تومان طی دو مرحله از محل سود انباشته و مطالبات و آورده نقدی سهامداران انجام خواهد شد. هدف از انجام این افزایش سرمایه خرید ۲۰ دستگاه کامیون سنگین به‌صورت وارداتی، جبران مخارج پرداخت شده و تامین سرمایه در گردش است.

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند