وسینا

بانک سینا با برگزاری یک مجمع توافق سهامداران را برای افزایش سرمایه ۱۵۴ درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها گرفت. بانک سینا که در سال گذشته به میزان ۱۷۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان افزایش سرمایه داشت توانست بازدهی ۳۴۰‌درصدی را عاید سهامداران خود کند. سرمایه این بانک هزار میلیارد تومان است و مقرر شد ۱۵۳۸ میلیارد و ۳۸۵ میلیون تومان دیگر به سرمایه آن افزوده شود. هدف از انجام این افزایش سرمایه اجرای مفاد ۱۴ قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالاهای ایرانی مصوب ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ مجلس شورای اسلامی و اصلاح ساختار مالی است.

 

خمهر

شرکت مهرکام پارس نیز در تاریخ 15 دی ماه با برگزاری مجمع عمومی فوق العاده برنامه افزایش سرمایه 600 میلیارد تومانی خود را به تصویب رساند. براساس افزایش سرمایه دو مرحله‌ای این شرکت از مبلغ 186 میلیارد و 176 میلیون تومان 476 میلیارد و 594 میلیون و 909 هزار تومان خواهد بود که 188 میلیارد تومان آن از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران و 288 میلیارد و 594 میلیارد تومان از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها خواهد بود. هدف از انجام افزایش سرمایه خمهر خروج از شمولیت ماده 141 قانون تجارت عنوان شد. موضوع افزایش سرمایه خمهر نیز خروج از شمولیت ماده 141 اصلاحیه قسمتی از قانون تجارت (اصلاح ساختار مالی)، تامین مخارج سرمایه‌ای جهت اجرای طرح و سرمایه در گردش بیان شده است.

 

آریاساسول

شرکت پلیمر آریاساسول نیز توانست افزایش سرمایه 100 درصدی خود را به موافقت و تصویب صاحبان سهام خود درآورد. افزایش سرمایه این شرکت از محل سود انباشته انجام می‌شود و سرمایه این مجموعه از 458 میلیارد و 384 میلیون تومان به 916 میلیارد و 800 میلیون تومان افزایش می‌یابد. طبق گفته مدیران این شرکت به منظور اجرای سریع پروژه ارزشمند احداث واحد 300 هزار تنی پلی‌اتیلن جدید آریاساسول، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته در دستورکار قرار گرفت تا بخشی از منابع مورد نیاز برای طرح توسعه تامین شود.

این مطلب برایم مفید است
213 نفر این پست را پسندیده اند