غلام‌رضا سلیمانی به عملکرد ۶ ماهه این هلدینگ اشاره کرد و گفت: وضعیت فروش ریالی شرکت‌های تابعه صدرتامین در پایان شهریور ۱۳۹۹، ۵۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۸ افزایش داشته است به‌طوری که از میزان ۱.۶۴۴میلیارد تومان به ۲.۶۰۹ میلیارد تومان رسیده است. همچنین میزان رشد فروش شرکت‌های تابعه شامل مس شهید باهنر ۸۶ درصد، زغال سنگ پروده طبس ۲۶ درصد، فرآورده‌های نسوز ایران ۵۰ درصد، صنایع خاک چینی ایران ۷۶ درصد، کاشی و سرامیک الوند ۸۴ درصد، پشم شیشه ایران ۷۱ درصد، معدنی املاح ایران ۱۵ درصد، کاشی سعدی ۷۵ درصد و صنایع سرام‌آرا ۱۴ درصد بوده است.

وی همچنین به وضعیت تولید تاصیکو در سال جهش تولید اشاره و بیان کرد: با وجود ویروس کرونا در روزها و ماه‌های ابتدایی سال ۹۹ و تداوم آن، همکاران ما در پایان ۶ ماه نخست سال رشد ۱۸ درصدی تولید محصولات شرکت کاشی سعدی، رشد ۳ درصدی تولید محصول استراتژیک سولفات سدیم شرکت معدنی املاح ایران، رشد ۲۹ درصدی تولید محصولات استراتژیک فرآورده‌های نسوز ایران، رشد تولید ۷ درصدی پشم شیشه و ۳۲ درصدی ایزوگام شرکت پشم شیشه ایران، رشد ۱۲‌درصدی کائولن فرآوری شده شرکت خاک چینی ایران و رشد ۲۴‌درصدی تولید انواع محصولات مسی در شرکت مس شهید باهنر را به ثبت رسانده‌اند.

همچنین حفظ سطح تولید شرکت زغال سنگ پروده طبس و تولید محصولات با ارزش افزوده بالا در شرکت کاشی الوند از جمله اقدامات قابل توجه در بخش تولید تاصیکو محسوب می‌شود. در مجموع هلدینگ صدر تامین وابسته به شستا ۵۲ درصد از برنامه تولید سال ۱۳۹۹ را در پایان ۶ ماه نخست سال پوشش داده است.

سلیمانی به صادرات برخی از شرکت‌های تابعه نیز اشاره کرد و گفت:صادرات همواره در دستور کار شرکت‌های تابعه بوده است و با توجه به محدودیت‌ها شرکت‌های ما اقداماتی در این زمینه به ثبت رسانده‌اند که می‌توان به افزایش صادرات ۳۸۰ درصدی و ۱۸۹ درصدی از نظر مبلغ و مقدار شرکت مس شهید باهنر، رشد ۱۱ برابری مبلغ صادرات کاشی سعدی و راه‌اندازی مسیر صادراتی محصولات شرکت پشم شیشه ایران پس از دو سال وقفه اشاره کرد. مدیرعامل تاصیکو به سود خالص و ناخالص صدر تامین و شرکت‌های تابعه نیز اشاره کرد و گفت: سود ناخالص ۶ ماه سال ۱۳۹۸ از ۶۷۴ میلیاد تومان به ۱۰۳۲ میلیارد تومان در ۶ ماه نخست سال ۱۳۹۹ رسیده است که رشد ۵۳ درصدی را نشان می‌دهد. همچنین سود خالص هلدینگ در ۶ ماه امسال به ۱۰۰۳ میلیارد تومان رسیده که رشد ۷۱ درصدی را نشان می‌دهد.

به گفته وی توسعه فعالیت‌های معدنی در حوزه اکتشافات یکی دیگر از اقدامات چشمگیر این هلدینگ محسوب می‌شود به‌طوری که تنها در شرکت پارس تامین افزایش ۵/ ۶ برابری ابعاد پروژه از ۱۴ هزار به ۹۰ هزار متر حفاری، حفر ۱۲۱۶۰ متر ترانشه موازی با عملیات حفاری مغزگیری، افزایش ۱۰ برابری ذخیره قطعی و احتمالی محدوده و کاهش زمان و هزینه‌های اکتشافی و مدیریت سرمایه‌گذاری به میزان ۵۰ درصد را به ثبت رساند.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند