تاخیر اعصاب‌خردکن: مهم‌ترین حاشیه تقابل با الهلال برای پرسپولیسی‌ها، تاخیر این تیم در سفر به عربستان بود. در شرایطی که بنا بود قرمزها عصر چهارشنبه عازم ریاض شوند، کاروان این تیم بعد از چند ساعت معطلی در فرودگاه موفق به انجام پرواز نشد. ابتدا گفته شد عربستان در این زمینه کارشکنی کرده و اجازه فرود نداده است، اما هر چه جلوتر رفتیم فرضیه کم‌کاری و سهل‌انگاری عوامل داخلی و مسوولان باشگاه تقویت شد. یحیی گل‌محمدی در یک پیام کوتاه از «بی‌خیالی بعضی‌ها» به عنوان دلیل این اتفاق یاد کرد تا روشن شود مساله از جانب عربستان نبوده است. در هر صورت پرسپولیس با یک روز تاخیر به عربستان رفت تا برنامه‌های این تیم به هم بخورد. این یک اهمال بزرگ مدیریتی است که وزارت ورزش به هیچ‌وجه نباید بی‌تفاوت از کنار آن عبور کند. مگر مسابقه‌ای از این هم مهم‌تر وجود داشت که مدیران باشگاه برای فراهم کردن مقدمات سفر، این همه تعلل کردند؟

دو ترکیب کامل: پرسپولیس در حالی رودرروی الهلال عربستان قرار می‌گیرد که ترکیب سرخ‌پوشان برای این بازی کامل است. یحیی گل‌محمدی برای این دیدار سرنوشت‌ساز تنها مهدی مهدی‌خانی را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد که او در شرایط عادی هم به ندرت به بازی گرفته می‌شد. علی شجاعی هم که شرایط مشابهی داشت بعد از جراحی کتفش حالا به تمرینات گروهی برگشته و به شرایط بازی رسیده است. در طرف مقابل با وجود همه حرف و حدیث‌هایی که درباره مصدومان پرشمار الهلال وجود داشت، تقریبا تمام آنها به بازی امشب رسیدند و گفته می‌شود تنها یاسرالشهرانی، مدافع تیم عربستانی قطعا غایب خواهد بود. البته هر دو تیم ملی‌پوشان زیادی داشتند که ممکن است با کمی خستگی به این بازی برسند. این مساله به ویژه درباره وحید امیری، ستاره پرسپولیس صدق می‌کند؛ بازیکنی که در هر دو مسابقه تیم ملی برابر امارات و کره‌جنوبی به میدان رفت.

پرسپولیس مصمم: پرسپولیس برای پیروزی در بازی امشب انگیزه بسیار بالایی دارد. الهلال در مصاف مرحله قبلی‌اش برابر استقلال ایران نشان داد تیم شکست‌ناپذیری نیست. پس قرمزها مخصوصا اگر در فاز دفاعی هوشیار باشند، شانس زیادی برای غلبه بر میزبان عربستانی خواهند داشت. به علاوه دیدار پرسپولیس و الهلال از جمله نبردهای کلاسیک باشگاهی در آسیا محسوب می‌شود. این دو تیم تا کنون ۱۴ بار با هم رودررو شده‌اند که سهم هر کدام چهار پیروزی بوده و شش دیدار هم به تساوی انجامیده است. آخرین بار پرسپولیس چهار سال پیش شکست سختی برابر الهلال متحمل شد و حالا انگیزه زیادی برای جبران آن نتیجه دارد. به علاوه فراموش نکنیم در سه سال گذشته از منطقه غرب آسیا تنها پرسپولیس و الهلال به فینال رسیده‌اند که سهم تیم ایرانی دو بار و سهم نماینده عربستان یک بار بوده است. به همین دلیل هم بعضی‌ها به بازی امشب لقب «فینال زودرس» داده‌اند.

نبرد هشت میلیاردی: غیر از همه ابعاد فنی و حیثیتی، پیروزی در مسابقه امشب برای پرسپولیس جنبه اقتصادی قابل توجهی هم دارد. برنده این مسابقه راهی مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا می‌شود و ۲۵۰ هزار دلار بابت همین موضوع پاداش می‌گیرد. جایزه برد در هر مسابقه هم ۵۰ هزار دلار است که به این عدد اضافه می‌شود. در نتیجه ما امشب شاهد یک بازی ۳۰۰ هزار دلاری خواهیم بود که معادل هشت میلیارد تومان است. البته پرسپولیس قبلا هم با صعود به مراحل بالای لیگ قهرمانان آسیا مبالغ قابل توجهی اندوخته ارزی برای خودش فراهم کرده است، اما به دلیل تحریم و مشکلات دیگر، امکان وصول این پول‌ها وجود ندارد. فعلا باید امیدوار باشیم این مبالغ روی هم جمع شود تا بالاخره یک روز با رفع مشکلات، به دست نماینده کشورمان برسد. این نکته را هم باید اضافه کرد که پاداش نایب‌قهرمانی دو میلیون دلار و پاداش قهرمانی در آسیا هم چهار میلیون دلار است.

 

این مطلب برایم مفید است
16 نفر این پست را پسندیده اند