به‌پرداخت ملت «ریال دیجیتال» را در جزیره کیش اجرایی کرد

رپرتاژ آگهی: به گزارش روابط عمومی شرکت به‌پرداخت ملت، این شرکت در راستای اجرای این طرح، تا روز سوم خردادماه امسال؛ ۸۱۵ پایانه فروش قدیمی را نوسازی و نرم‌افزار ۱۴۸۲ پایانه فروش را نیز در جزیره کیش به‌روزرسانی کرده است. همچنین در بخش فنی، نرم‌افزار سکه به‌عنوان سکوی ارائه خدمت کیف پول ریال دیجیتال به‌روزرسانی و در دو نسخه اندروید و IOS در بازارچه‌های نرم‌افزاری منتشر شد.

علاوه بر این، سامانه «به‌پرداخت من» نیز به‌عنوان سکوی ارائه خدمات کیف پول ریال دیجیتال تجاری به پذیرندگان به‌روزرسانی شد.

براین‌اساس، صفحات ویژه طرح ریال دیجیتال برای معرفی طرح در سایت بانک ملت طراحی شده و در دسترس مشتریان قرار گرفته است. همچنین ۳۰ پشتیبان آموزش‌دیده نیز برای ایجاد کیف پول تجاری برای پذیرندگان به جزیره کیش اعزام شده‌اند. در بخش تبلیغات نیز اقدامات گسترده‌ای برای فرهنگ‌سازی استفاده از این خدمت جدید انجام شده که ازجمله آن‌ها استقرار پروموترها در محل فرودگاه بین المللی کیش و مراکز تجاری این جزیره و ارسال پیامک به گردشگران و معرفی طرح به‌محض ورود به این جزیره است.

طبق اعلام بانک ملت، تا روز سوم تیرماه، ۱۱۸۵ کیف پول جدید و ۱۴۲۰ کیف پول تجاری پذیرندگان این بانک در جزیره کیش فعال شده و ۱۱۰۳ تراکنش خرید هم با استفاده از ریال دیجیتال انجام شده است. بدین ترتیب، مشتریان شبکه بانکی در جزیره کیش می‌توانند بدون استفاده از پول‌های کاغذی یا کارت‎های بانکی به‌سادگی از طریق کیف پول ریال دیجیتال و تنها با اسکن بارکد تولیدشده توسط نرم‌افزارهای ارائه‌شده، با شیوه‌های نوین خریدهای خود را انجام دهند یا نسبت به انتقال وجه به کیف پول سایر مشتریان اقدام کنند.

در همین راستا و باهدف فرهنگ‌سازی و ترویج استفاده از ریال دیجیتال، بانک ملت اقدام به برگزاری قرعه‌کشی با جوایز ارزنده تحت عنوان «خرید آنی با ریال دیجیتالی همراه با میلیاردها ریال جایزه نقدی» در جزیره کیش کرده است.

بر اساس این گزارش، ریال دیجیتال نخستین واحد پولی دیجیتالی در ایران است که بر پایه فناوری بلاکچین توسط بانک مرکزی و با مشارکت بانک ملت، به‌منظور تسهیل در تراکنش‌های مالی و امنیت بالای پرداخت ارائه شده و هم‌اکنون بانک ملت، این واحد پولی را در جهت توسعه فناوری مالی، از طریقاپلیکیشن سکه شرکت به‌پرداخت ملت عرضه کرده است.

گفتنی است؛ ریال دیجیتال برخلاف سایر انواع پول الکترونیک رایج در کشور که از طریق حساب‌های بانکی و ابزارهای پرداخت متداول همچون کارت‌بانکی مورداستفاده قرار می‌گیرد، نیازی به تسویه بین‌بانکی برای انتقال وجوه بین خریدار و فروشنده ندارد و به‌محض انجام عملیات خرید، وجوه دریافتی آن در اختیار فروشنده قرار می‌گیرد و قابل‌بهره‌برداری خواهد بود.

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.