تبلیغ رستوران؛ 6 نمونه متن پیام + اصول نگارش

رپرتاژ آگهی: اگر صاحب یک رستوران هستید، باید به اهمیت استفاده از روش‌ها و استراتژی‌های تبلیغاتی توجه کنید؛ موفقیت در صنف رقابتی رستوران‌داری، فقط به تبلیغات موثر وابسته است. اگر نمی‌خواهید با دستان خود، برندتان را نابود کنید، 5 اصل نگارش تبلیغ برای رستوران که در ادامه برایتان آورده‌ایم را با دقت بخوانید؛ برای چیدن یک استراتژی تبلیغاتی عالی برای رستوران تا انتها با ما همراه باشید.

۱. استفاده از تصاویر و توصیف‌های وسوسه‌انگیز برای تبلیغ رستوران

استفاده از تصاویر و توصیف‌های جذاب و وسوسه‌انگیز در تبلیغات رستوران‌ها یکی از مؤثرترین روش‌های جذب مشتریان است. در تبلیغات خود، چه به صورت محیطی (بیلبورد)، چه چاپی (تراکت و بروشور) و چه در فضاهای مجازی و سایت، از تصاویر با کیفیت بالا که خوشمزگی و کیفیت غذاها را نشان می‌دهند، استفاده کنید. علاوه‌بر عکس، هنگام نوشتن متن تبلیغاتی نیز از توصیف‌های دقیق، برای تحریک حس چشایی و ترغیب مخاطبان به امتحان کردن مزه غذاها، بهره بگیرید. متن‌های زیر از نمونه تبلیغ‌هایی از این دسته هستند:

 • با هر قاشق از خورش فسنجان (اسم رستوران)، مزه‌ای جدید کشف می‌کنید! گوشت مرغ آرام‌ پخته‌شده در ترکیبی از گردو تازه و ترد با رب انار ترش، تجربه‌ای خاص از مزه‌های ترش و شیرین است!

 • کباب کوبیده‌ (اسم رستوران) از گوشت گوسفندی تازه و مخلوطی از ادویه‌جات خوش‌عطر اصیل ایرانی، روی زغال‌های داغ کباب می‌شود؛ آبدارترین و خوشمزه‌ترین کباب شهر را در رستوران... امتحان کنید!

برای ارسال این متن‌های تبلیغاتی، استفاده از پنل پیامک یک راه موثر، کم‌هزینه و آسان است. درصد بالایی از مشتریان رستوران‌ها، پیامک‌های تبلیغاتی را دریافت می‌کنند و جذب متن‌های موثر می‌شوند.

۲. تاکید روی تجربه منحصربه‌فرد مشتری هنگام تبلیغات رستوران

تأکید روی تجربه منحصربه‌فردی که مشتری فقط در رستوران شما دارد، یکی از بهترین اصول تبلیغات رستوران است. چه چیزی در رستوران شما، خاطره‌ساز است؟ آن را توصیف کنید! با اشاره به فضای دل‌انگیز محیط رستوران (سنتی، رو به دریا، مدرن) و کیفیت خاص غذاها، به مشتری وعده یک شب فراموش‌نشدنی را در رستوران‌تان بدهید. این نوع تبلیغات باید به‌گونه‌ای باشد که مشتری پیش از ورود به رستوران، تجربه‌ مورد‌نظر را در ذهن خود تصور کند و با اشتیاق آن، به رستوران شما بیاید:

 • قدم زنان در کوچه‌های قدیمی وارد رستوران (نام رستوران) می‌شوید؛ زیر سایه بادگیرهای قدیمی در محیطی سنتی، از طعم غذاهایی اصیل ایرانی لذت ببرید.

 • تجربه غذا خوردن، در حالی که نسیم دل‌انگیز دریا به صورتتان می‌خورد، فقط در رستوران (نام رستورانتان) ممکن است! با منظره‌ای دیدنی و صدای امواج، غذاهای دریایی تازه و لذیذ نوش جان کنید.

اگر به‌تازگی یک رستوران تاسیس کرده‌اید، این مدل تبلیغات تأثیر عالی در جلب‌ نظر مشتری دارد؛ بنابراین حتماً در پیامک افتتاحیه به فضای منحصربه‌فرد رستوران‌تان اشاره کنید.  

توصیف فضا در تبلیغ رستوران

۳. استفاده از نظرات مثبت مشتریان قبلی درباره رستوران

استفاده از نظرات مثبت مشتریان قبلی در تبلیغات رستوران، یک استراتژی موثر برای ایجاد اعتماد است؛ همه افراد با هدف لذت بردن از غذا به رستوران شما می‌آیند، با مشاهده نظرهای مثبت مشتریان قبلی، برای صرف غذا در رستوران شما مصمم‌تر می‌شوند! زمانی که بازخوردهای مثبت مشتریان قبلی را در تبلیغاتتان به صورت عمومی نشان می‌دهید، مشتریان بالقوه با اطمینان بیشتری نسبت به کیفیت و سرویس‌دهی رستوران شما تصمیم‌گیری می‌کنند.

این نوع تبلیغات زمانی اثربخش است که بازخوردها دقیق و مرتبط با جزئیات خاصی مانند کیفیت غذا، سطح خدمات یا فضای داخلی رستوران باشند. نمونه‌های متن تبلیغاتی برای این نوع تبلیغ شامل موارد زیر می‌شوند:

 • به گفته مشتریان، غذاهای رستوران ما نه‌تنها خوشمزه، بلکه به‌یادماندنی هستند! منتظر شما هستیم!

 • مهمانان ما می‌گویند: فضای دنج و غذاهای خوشمزه، ما را هر بار به اینجا می‌کشاند! اگر به دنبال مکانی برای یک شام رمانتیک یا جشن‌های خانوادگی هستید، رستوران (نام رستوران) انتخاب ایده‌آلی است!

با استفاده از یک سامانه پیامک انبوه به‌راحتی متن‌های تبلیغاتی این‌چنینی را برای مشتریان بالقوه خود بفرستید؛ این متن‌های تبلیغاتی با استفاده از نقل‌قول‌های واقعی، حس اعتماد و اطمینان را در مخاطب شما افزایش می‌دهند و نشان می‌دهند که شما توانایی ارائه تجربیات مثبت به آن‌ها را دارید.

۴. ارائه پیشنهادهای ویژه و تخفیف‌های هیجان‌انگیز در تبلیغ رستوران

ارائه پیشنهاد‌های ویژه و تخفیف‌های هیجان‌انگیز یکی از روش‌های مؤثر برای جذب مشتریان جدید به رستوران و همچنین ترغیب مشتریان قبلی برای بازگشت است. این تبلیغات به ویژه در روزهایی که مشتریان کمتری دارید، باعث افزایش فروشتان می‌شوند. تخفیف‌ها نه‌تنها مشتریان را ترغیب به امتحان غذاهای شما می‌کنند، بلکه فرصتی برای نمایش کیفیت غذا و خدمات به مشتریان جدید است. برای این کار، متن‌های تبلیغاتی زیر به شما کمک می‌کنند:

 • جمعه‌ها دیگر دلگیرکننده نیستند! با هر خرید پیتزا در روز جمعه، یک پیتزا رایگان دیگر ببرید!

 • تجربه‌ یک شام خوشمزه بدون نگرانی درباره هزینه؛ از ساعت ۵ تا ۷ بعدازظهر، شام خود را با 20 درصد تخفیف سفارش دهید!

تخفیف‌های ویژه همیشه نظر هر کسی را به خودش جلب می‌کند، در نوشتن این گونه تبلیغات، حتماً مبلغ تخفیف را به‌صورت واضح بگویید.

۵. معرفی رویدادها و مراسم‌های خاص در تبلیغ رستوران

اشاره به رویدادها و مراسم‌های خاص مانند موسیقی زنده در تبلیغ یک رستوران‌، روشی فوق‌العاده برای جذب مشتریان است. با برگزاری چنین مراسم‌هایی، تجربه‌ای متفاوت و منحصربه‌فرد برای مشتریان رقم می‌زنید و علاوه‌بر ایجاد فرصتی برای امتحان غذاهای تازه، خاطره‌ای به‌یادماندنی برای آن‌ها می‌سازید. از این نکته‌ها هنگام نوشتن یک متن تبلیغاتی خوب استفاده کنید:

 • آخر هفته را با موسیقی زنده در رستوران ما جشن بگیرید و  با منو ویژه شام، شبی به‌یادماندنی را تجربه کنید.

این تبلیغات با تمرکز بر جذابیت‌های خاص مراسم رستوران شما، مشتریان را تشویق می‌کنند که برای تجربه‌های جدید به رستورانتان بیایند. برای نوشتن متن همه این تبلیغ‌ها، باید نکته‌های بخش بعدی را رعایت کنید.

موسیقی زنده برای تبلیغ رستوران

برای نوشتن متن تبلیغاتی رستوران چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

برای نوشتن متن تبلیغاتی خوب و تاثیرگذار، دانستن چند نکته کلیدی اهمیت دارد. ازجمله این نکات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. عناوین جذاب: عنوان شما باید توجه خواننده را به‌سرعت جلب و او  را به استفاده از خدمات شما ترغیب کند.

 2. داستان‌گویی: داستان‌ها احساسات مخاطب را برانگیخته می‌کنند؛ از داستان‌های واقعی و مرتبط با رستوران‌تان در متن تبلیغ یا سایت و شبکه‌های مجازی خود استفاده کنید.

 3. فراخوان به اقدام: حتماً در متن تبلیغ مشتری را تشویق کنید برای امتحان غذا به رستوران شما بیاید.

 4. حفظ سادگی: از بیان ساده و روشن استفاده کنید. متن‌های پیچیده و طولانی تبلیغاتی خواننده را گیج می‌کنند.

با رعایت این چهار نکته در استراتژی‌های تبلیغاتی رستوران، مشتریان را در نگاه اول جذب می‌کنید!

تبلیغ رستوران با پنل پیامکی

تبلیغات رستوران؛ با پنل‌های پیامکی مؤثرتر تبلیغ کنید!

در این مقاله، ۵ اصل کلیدی برای نوشتن متن تبلیغاتی موثر برای رستوران‌ها را بررسی کردیم. استفاده از تصاویر و توصیف‌های وسوسه‌انگیز، تاکید بر تجربه منحصربه‌فرد مشتری، بهره‌گیری از نظرات مثبت مشتریان قبلی، ارائه تخفیف‌های هیجان‌انگیز و معرفی مراسم‌های خاص، همگی به‌عنوان روش‌هایی عالی برای جذب و حفظ مشتریان شناخته می‌شوند.

یکی از آسان‌ترین، مقرون‌به‌صرفه‌ترین و در‌عین‌حال موثرترین روش تبلیغات، استفاده از پنل‌های پیامکی برای ارسال پیام هم‌زمان به تعداد قابل‌توجهی از مشتریان است. شرکت مدیانا با ارائه خدمات پنل پیامکی، امکان استفاده از این ابزار قدرتمند را فراهم می‌آورد تا شما بتوانید تبلیغات موثرتری داشته باشید و با استفاده از پیامک‌های تبلیغاتی به‌طور‌مستقیم با مشتریان در ارتباط باشید. 

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.