زندگی  در پانسیون دخترانه

 چالش‌هایی که این سبک از زندگی برای ما ایجاد می‌کند، می‌تواند باعث شود که ما مصمم‌تر، قوی‌تر و با برنامه‌تر شویم و برای کوچکترین وقت و زمان و هزینه زندگی خود برنامه ریزی دقیق و منظم داشته باشیم. پس این چالش‌ها با وجود دشوار بودن، همیشه به ضرر ما نیست و گاهی باعث می‌شود ما آماده‌تر و با تجربیات بیشتری پا به مراحل بالاتر زندگی خود بگذاریم. در این بخش، به شما چند راهکار مدیریتی معرفی خواهیم کرد که می‌تواند شما را برای رویارویی با چالش‌های سبک زندگی خوابگاهی آماده کند و برای شما مفید باشد. با ما همراه باشید.

صرفه جویی کردن، لازمه‌ی زندگی در پانسیون

همانطور که می‌دانید، زندگی کردن در شهرهای بزرگی مثل شهر تهران پرهزینه است. پس اگر ساکن پانسیون دخترانه در تهران هستید، رعایت خرج و مخارج و تنظیم کردن آن‌ها با میزان درآمدی که دارید، یک امر ضروری است. اما در چنین شهری، و با چنین هزینه‌هایی، چطور می‌توان هم یک زندگی راحت داشت و هم نگران تمام شدن بودجه‌ی ماهانه نبود؟ راه‌های متعددی هست که می‌تواند به شما کمک کند که از پول خود به نحو بهتری استفاده کنید و درواقع صرفه جویی کنید.

یکی از این راه‌ها که اتفاقا استفاده از آن در شهر تهران هم بسیار لازم است، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی است که در تمام نقاط شهر وجود دارد و دسترسی به آن‌ها آسان است. اگر تجربه سفر درون‌شهری در شهر تهران با تاکسی، و یا تاکسی‌های اینترنتی را داشته باشید، می‌دانید که این نوع از رفت و آمد برای شما بسیار گران تمام می‌شود چرا که مسیرها طولانی و شلوغ است.

خرج و مخارج

پس سعی کنید همیشه از وسایل حمل و نقل عمومی مثل تاکسی، مترو، و بی‌آرتی استفاده کنید، مگر در مواقع خاص و ضروری. اگر فرد صبوری نیستید ممکن است این کار ابتدا برای شما دشوار باشد، اما نگران نباشید، به زودی عادت می‌کنید و در خرج و مخارج خود صرفه جویی می‌کنید. خرید کردن از میدان تره‌بار، و از فروشگاه‌های بزرگ در بازار هم یک راه دیگر برای خرج کردن به صرفه است.

یک برنامه غذایی سالم داشته باشید

یکی دیگر از مواردی که برای داشتن یک زندگی خوب و راحت در پانسیون دخترانه باید رعایت کنید، داشتن یک سبک رژیم غدایی سالم و خوب است. پرهیز از چربی و شیرینی زیاد، قرار دادن سبزیجات و میوه‌جات و موارد خوراکی طبیعی در سبد غذایی، تحرک داشتن و دوری از یک‌جا نشینی و.... مواردی است که نه تنها به داشتن یک بدن سالم به شما کمک می‌کند، بلکه باعث می‌شود کمتر دچار آسیب‌های جسمی شوید و در شرایط زندگی انفرادی در پانسیون دخترانه بتوانید بیشتر و راحت‌تر از خود مراقبت کنید. پس رژیم غذایی خود را سالم نگه دارید، حساسیت‌های غذایی خود را بشناسید و میوه و سبزیجات را حتما استفاده کنید.

معاشرت‌های سالم و سازنده داشته باشید

قرار نیست چون از خانه و خانواده‌ی خود دور هستید، با کسی معاشرت نکنید و یا از هر ارتباطی دوری کنید، همیشه افراد مفید و سالمی را برای معاشرت، مشورت، دوستی، رفت‌وآمد و صحبت کردن داشته باشید. زندگی در شرایط کنونی که به دور از شهر و دیار خود هستید، با وجود دوستانی که به شما از نظر روحیه و سلیقه نزدیک هستند می‌تواند راحت‌تر و دلنشین‌تر باشد. البته برای آشنا شدن و دوست شدن با افراد زیاد عجله نکنید، افراد را خوب بسنجید و با معیارهای خود مطابقت دهید؛ چرا که تاثیرات یک دوست نامناسب می‌تواند تا مدت‌ها گریبان‌گیر ما باشد. 

معاشرت های سالم

مسیرها را خوب یاد بگیرید

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند زندگی در پانسیون دخترانه در تهران را برای شما راحت کند، این است که شما مسیرهای رفت و برگشت به محل‌هایی که با آن‌ها سروکار دارید را به خوبی یاد بگیرید و از این مسیرها در مواقعی که سوار خودرو نیستید و باید پیاده به محل کار خود برسید استفاده کنید. شناخت بهتر مسیر‌ها می‌تواند روند کار شما را سرعت ببخشد و شما زمان کمتری را به رفت و آمد اختصاص دهید و زودتر به کار خود برسید. استفاده از اپلیکیشن‌های راهنمای مسیرها که این روزها هم حسابی پراستفاده شده، می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای یادگیری شما باشد.

مسئولیت‌پذیر باشید

یکی از مهم‌ترین دست‌آوردهایی که یک فرد با زندگی در پانسیون دخترانه می‌تواند به دست بیاورد، مسئولیت‌پذیری است. اینکه شما نسبت به اتفاقات و مسائلی که در اطراف شما می‌گذرند، احساس مسئولیت و حس مشارکت داشته باشید و برای بهتر شدن مشکلاتی که تنها بخشی از آن به شما مربوط است، تلاش کنید. این احساس مسئولیت می‌تواند از موارد ساده‌ای مثل گردگیری اتاق شما در پانسیون دخترانه شروع شود و به مراحل بالاتر و مهم‌تری برسد. مهم این است که شما در این فضا، یک امکان تمرین برای مسئولیت پذیر بودن دارید و این می‌تواند به زندگی شما در آینده کمک بسیار زیادی کند.

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.