به گزارش روابط عمومی شرکت دانش‎ بنیان پارت، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری  با حضور در پردیس هوش مصنوعی شرکت دانش‎بنیان پارت سامانه «شهاب» (شبکه هوشمند ابری) و «فراشناسا» (راهکار جامع احراز هویت غیرحضوری) را رونمایی کرد. این سامانه‌ها در ترکیب با سامانه‌های مالیِ بزرگ‌ترین شرکت‌دانش‌بنیان بازار سرمایۀ کشور، امکان هوشمندسازی هر چه بیشتر خدمات مالی را ایجاد می‌کنند.

در این مراسم، همچنین تفاهم‎نامه سرمایه‎گذاری صندوق سرمایه‎گذاری جسورانه پارتیان با شرکت دانش ‎بنیان ناوش امضا شد.

پردیس هوش مصنوعی پارت، در دانشکدۀ مهندسی فردوسی مشهد و با هدف برقراری ارتباط نزدیک‌تر و گسترده‌تر شرکت دانش‌بنیان پارت با جامعۀ علمی کشور طراحی و راه‌اندازی شده است. 

شبکه هوشمند ابری شهاب، اولین زیرساخت جامع پردازشی هوش مصنوعی در کشور است که با توان پردازشی بالا و با هدف تسهیل راه‌اندازی کسب‌وکارهای مبتنی بر هوش مصنوعی کشور توسعه داده شده است. ابررایانه شهاب در حال حاضر شامل زیرساخت پردازشی و بازارچه سرویس‌های هوشمند ابری سهاب است و در آیندۀ نزدیک، به سکوی مبتنی بر وب نیز مجهز خواهد شد. 

سامانه «فراشناسا» یک سامانه احراز هویت غیرحضوری است که عملیات احراز هویت افراد را با استفاده از سرویس‌های هوش مصنوعی «شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت»(سهاب) و زیرساخت قدرتمند سخت‌افزاری «شبکه هوشمند ابری» این شرکت(شهاب)، انجام می‌دهد.

رونمایی

دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در این مراسم بر اهمیت فراوان هوش مصنوعی تأکید کرد و گفت: هوش مصنوعی قدرت آینده است. وی ابراز امیدواری کرد با مجموعه فعالیت‌های علمی و پژوهشی مرکز تحقیقات هوش مصنوعی پارت، ابعاد این تکنولوژی را برای جوانان روشن نماید.

دکتر علی رسولی‌زاده در حاشیه این بازدید و امضای تفاهم‌نامه میان صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه پارتیان و شرکت دانش‎بنیان ناوش گفت: موفقیت‌های بزرگی که این روزها توسط شرکت‌های دانش‌بنیان در حال رقم خوردن است، ناشی از اتکای کشور و حاکمیت به نیروهای جوان و متخصص در طول یک دهۀ گذشته است.

وی افزود: صندوق سرمایه‎ گذاری جسورانه پارتیان با مدیریت شرکت پردازش اطلاعات پارت فعالیت رسمی خود را از مهرماه سال 1399 آغاز کرده است. با توجه به دانش و تجربه شرکای این صندوق در حوزه هوش مصنوعی، مالی، بانک و پرداخت این صندوق علاوه بر سرمایه نقدی قادر است سرمایه‎ های معنوی را نیز در اختیار استارت‌آپ‎ها قرار دهد.

ستاری

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پارت اظهار داشت: از جمله فعالیت‌های این صندوق تاکنون، سرمایه‌گذاری‌ بر استارت‌آپ نانو واچ، ارائه‌دهندۀ راهکارهای منابع انسانی بوده است. رسولی‌زاده خاطرنشان کرد: دومین سرمایه ‎گذاری این صندوق، روی شرکت دانش‌بنیان ناوش با هدف تکمیل و توسعه محصول، افزایش تولید و افزایش سهم بازار این شرکت است که امروز در حضور معاون رئیس‌جمهور انجام گرفت.

وی گفت: شرکت دانش‌بنیان ناوش در حوزه تکنولوژی مالی، شهر هوشمند و صندوق فروشگاهی فعالیت می‌کند.

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند