سوال اینجا است که از کجا می‌توان به یک منبع موثق آگهی‌های استخدامی دست پیدا کرد، پاسخ کاملا واضح است: سایت کاریابی ! در این مقاله به چگونگی و ماهیت این گونه سایت‌ها خواهیم پرداخت.

با ماهیت سایت‌های کاریابی آشنا شوید

در سایت‌های کاریابی سعی می شود که یک تعامل مستقیم و بدون واسطه میان کارجویان و کارفرمایان برقرار باشد، این سایت‌ها با انتشار آگهی استخدام‌های روز به تفکیک شهر و استان و همچنین استخدام‌های دولتی و خصوصی و نهادهای خاص نظامی تمام اخبار و آگهی‌های استخدامی روز کشور را پوشش می‌دهند، به این ترتیب کارجو می‌تواند با مراجعه به سایت کاریابی، با توجه به طبقه بندی آگهی ها بر اساس شهر، تخصص، مدرک تحصیلی و یا ماهیت دولتی و خصوصی بودن مشاغل به آگهی‌های استخدامی هر بخش دسترسی داشته باشد.

به طور مثال در مورد استخدام بانک، با مراجعه به صفحات مربوط به استخدام بانک‌های کشور می‌توان به اطلاعاتی همچون شرایط ثبت نام در آزمون ورودی، عناوین شغلی مورد نیاز، تخصص‌های مورد نیاز، شرایط عمومی و اختصاصی و همچنین منابع آزمون و سایر شرایط مربوط به استخدام در بانک دست پیدا کرد. به این ترتیب کارجو بدون نیاز به صرف هزینه و یا زمان برای جستجوهای غیر مرتبط خیلی ساده و سریع می‌تواند به آخرین اخبار و اطلاعات منتشر شده از سوی نهاد متقاضی استخدام دسترسی داشته باشد.

ثبت روزمه رایگان

یکی دیگر از خدمات ارائه شده توسط سایت‌های کاریابی به کاربران ثبت رزومه است، برخی از سایت‌ها با توجه به سیاست‌های داخلی مدیریتی اقدام به ثبت رزومه رایگان کارجویان می‌کنند، به این ترتیب کارفرمایان می‌توانند با مراجعه به این سایت‌ها از بانک رزومه موجود در سایت برای استخدام فرد مورد نظر با تخصص و مهارت های مورد نیاز عناوین شغلی استفاده کنند. ضمن این که کارجویان نیز می توانند با توجه به شرایط مندرج در آگهی‌های استخدامی ثبت شده از سوی کارفرمایان اقدام به ارسال رزومه خود برای کارفرما نمایند.

سایت کاریابی

برخی از سایت‌های کاریابی نیز در ازای دریافت مبالغی خدمات بیشتری از جمله نمایش ویژه، ارسال آگهی‌های مورد نیاز، مدت زمان بیشتر برای نمایش رزومه  و ... به کارجویان ارائه می‌کنند.

ثبت آگهی استخدام

از جمله امکانات دیگری که در سایت کاریابی یا کاریابی آنلاین برای کارجو و کارفرما فراهم است، امکان ثبت آگهی استخدام توسط کارفرمایان بخش خصوصی  است، کارفرمایان می‌توانند آگهی‌های استخدامی خود را در ردیف‌های شغلی مورد نظر و شرایطی که برای احراز عنوان شغلی در نظر دارند به همراه اطلاعات تماس و سایر شرایط در قالب یک آگهی استخدامی در سایت منتشر کنند.

با توجه به این که در سایت‌های کاریابی فرصت‌های شغلی بر اساس مدرک تحصیلی و تخصص و شهر محل استخدام طبقه بندی می‌شوند امکان دیده شدن آگهی استخدامی توسط کارجویانی که به دنبال آن هستند بیشتر خواهد بود، به این ترتیب می‌توان یک آگهی استخدامی هدفمند منتشر کرد و با صرفه جویی در وقت و هزینه با دریافت رزومه‌های ارسالی کارجویان و بانک رزومه‌ای که سایت در اختیار کارفرما قرار می‌دهد شانس استخدام یک نیروی باتجربه، متخصص و مرتبط را افزایش داد.

سایت کاریابی ایده‌آل و معتبر چه سایتی است؟

با توجه به اطلاعاتی که در بخش های بالا به آنها اشاره شد مطمئنا به این نتیجه رسیده‌اید که یافتن شغل مورد نظر یا استخدام نیروی مورد نیاز در یک سایت کاریابی قطعا نتیجه بخش خواهد بود، اما با توجه به کثرت این سایت‌ها در فضای مجازی چگونه می‌توان از میان آنها به یک سایت معتبر و ایده‌آل دسترسی داشت؟ برای این کار به برخی نکات مهم اشاره خواهیم داشت که شما را در انتخاب کاریابی آنلاین معتبر راهنمایی می‌کند.

اخبار و آگهی‌های به روز

از جمله مهمترین نکاتی که در استفاده از یک سایت کاریابی باید در نظر داشته باشید به روز بودن آگهی‌ها و اخبار استخدامی آن است، به ویژه در مورد کسانی که به دنبال استخدام در نهادهای دولتی، نیمه خصوصی و خصوصی سرشناس و معتبر هستند باید به آگهی‌های استخدامی روز دسترسی داشته باشند تا فرصت شرکت در امتحان ورودی و یا ارسال مدارک و رزومه به نهاد مورد نظر را از دست ندهند.

کاربری آسان

یکی دیگر از مواردی که می توان به آن اشاره داشت کاربری آسان سایت کاریابی است، استفاده از خدمات سایت به آسانی برای کاربر از جمله مواردی است که باید به آن توجه کنید. در یک سایت کاربردی نظم و قوانین به خوبی قابل مشاهده است ضمن این که کارجو یا کارفرما می‌تواند به سادگی از پنل کاربری سایت برای ثبت آگهی استخدام و یا ثبت رزومه استفاده کند.

پشتیبانی مناسب

پشتیبانی مناسب در ازای ارائه خدمات به کارجو و کارفرما و پاسخگویی به سوالات احتمالی یا برطرف کردن ابهامات آنان از جمله وظایفی است که تیم‌های فعال در سایت های کاریابی باید به آن پایبند باشند، بنابراین باید سایت‌هایی را انتخاب کنید که دارای تیم پشتیبانی برای خدمات ارائه شده هستند.

حفاظت از اطلاعات کاربران

از جمله وظایف بسیار مهم یک سایت کاریابی معتبر بودن آن است، به این معنا که اطلاعات خصوصی کاربران در آن محفوظ بوده و امکان سوءاستفاده از این اطلاعات برای هیچ شخصی مقدور نباشد.

کلام  آخر

مطمئنا هدف تمام سایت‌های فعال در زمینه ارائه خدمات استخدام و کاریابی رفع چالش‌های موجود در مسیر استخدام در کشور است، سایت جاب یابی نیز با همین هدف و امید به سهولت دستیابی به آگهی های استخدامی یا استخدام نیروی متخصص راه اندازی شده است، در جاب یابی همکاری کارجویان با کارفرمایان می‌تواند تعامل میان قشر کارفرما و افراد جویای کار در فضایی ایمن، مناسب و بدون واسطه را فراهم آورد. حضور فعال کارجویان با ثبت رزومه رایگان و کارفرمایان با درج آگهی استخدامی است که اجازه میدهد سایت کاریابی بتواند در مسیری که پیش رو دارد به ارائه بهتر خدمات بپردازد.

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند