شهر شیراز یکی از مقاصد گردشگری مهم ایران‌زمین است که سالانه گردشگران زیاد داخلی و خارجی با خرید بلیط هواپیما شیراز، خود را به‌راحتی به این شهر می‌رسانند.

جاذبه‌های شهر شیراز بسیار زیاد است و مسافران به شوق دیدار اماکن تاریخی، طبیعی و مقبره شعرا و... وارد این شهر می‌شوند. امری مسلم است که برای بازدید از هر کدام از این جاذبه‌ها، باید پول خرج کرد. پس بهتر است با بلیط هواپیما شیراز و خرید ارزان آن در این مطلب آشنا شوید.

انواع بلیط هواپیما شیراز

شما هنگام سفر به شیراز چه نوع بلیطی (چارتر، سیستمی و لحظه آخری) را خریداری می‌کنید؟ برای پاسخ به این سؤال، ابتدا انواع بلیط هواپیما شیراز را که در ادامه معرفی می‌کنیم، مطالعه کنید.

بلیط چارتر شیراز

بلیط چارتر شیراز در بین مسافران این مقصد پرتردد هوایی از محبوبیت زیادی برخوردار است؛ زیرا افراد آن را معادلی بر ارزان بودن قیمت می‌دانند و تمایل دارند که برای سفر خود این نوع بلیط را بخرند؛ اما باید به شما بگوییم که این طرز فکر دیگر قدیمی شده است و اکنون بلیط چارتر دیگر به معنای یک بلیط ارزان قیمت نیست.

بلیط چارتر در نتیجه پیش‌خریدکردن تمام بلیط‌های یک مسیر مشخص هوایی توسط چارترکنندگان به وجود می‌آید. سیاست قیمت‌گذاری این نوع بلیط بر عهده چارترکننده است که البته قیمت تعیین‌شده نباید فراتر از محدوده مشخص شده سازمان هواپیمایی کشور برود.

بلیط چارتر نوسان قیمتی زیادی دارد. قیمت گران بلیط چارتر را باید مربوط به ایام مسافرخیز دانست که تقاضا برای بلیط هواپیما زیاد است. در مقابل در ایامی که حجم متقاضیان بلیط هواپیما کاهش پیدا می‌کند، قیمت آن نیز ارزان‌تر می‌شود.

بلیط سیستمی شیراز

مسافرانی که وقت برای آن‌ها بسیار ارزشمند است و نباید در پروازشان تأخیری به وجود آید، معمولاً بلیط سیستمی شیراز را می‌خرند. بلیط‌های سیستمی به‌صورت مستقیم توسط شرکت‌های هواپیمایی یا ایرلاین ایجاد می‌شوند و آژانس ها شخصاً این نوع بلیط را می‌فروشند. به همین دلیل است که اسامی مسافران سریع‌تر به کادر پروازی تحویل داده می‌شود و پرواز سریع‌تر به آسمان می‌رود.

 این نوع بلیط کمتر دچار نوسان قیمتی می‌شود. چراکه برنامه پروازی آن از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی شده است؛ اما هر چه به زمان پرواز نزدیک می‌شوید، قیمت پرواز سیستمی افزایش می‌یابد.

بلیط لحظه آخری شیراز

از بابت جاماندن از پرواز نگران نباشید. بلیط لحظه آخری راه نجات شما است که خود را به آخرین پرواز روز برسانید و به سفر بروید. ایرلاین‌ها و چارترکنندها، بلیط‌های سیستمی و چارتری را که به فروش نرفته است، به‌صورت لحظه آخری درمی‌آورند و در ساعات نزدیک به پرواز به فروش می‌رسانند. این کار برای جلوگیری از ضرر است تا تمامی بلیط‌های خود را بفروشند.

قیمت بلیط لحظه آخری با زمان و حجم مسافران رابطه مستقیمی دارد. چنانچه مسافر کم باشد و صندلی‌ای از هواپیما به فروش نرفته باشد، بلیط لحظه آخری شیراز با قیمت ارزان‌تری عرضه می‌شود. در مقابل اگر حجم مسافران بالا باشد، مسافران با بلیط قیمت گران‌تری روبه‌رو می‌شوند.

برای اطلاع از قیمت انواع بلیط هواپیما شیراز و مقایسه قیمتی آن، به سایت ره بال آسمان مراجعه نمایید.

بهترین زمان خرید بلیط ارزان هواپیما شیراز

همه ما می‌دانیم که فصل بهار، هم‌زمان با زیبایی خارق‌العاده شهر شیراز است که طبیعت سرسبز، هزاران گل را به دامن زمین هدیه داده و شهر با بوی بهارنارنج پر می‌شود. این زمان مسافران فراوانی را ترغیب کرده تا خود را به شیراز برسانند. همین موضوع شما را از بهترین زمان خرید بلیط ارزان هواپیما شیراز دور می‌کنند. چراکه با توجه به حجم زیاد متقاضیان، قیمت بلیط هواپیما شیراز گران‌تر شده و مسافران را از داشتن یک سفر مقرون‌به‌صرفه دور می‌کند.

برای خرید بلیط ارزان هواپیما شیراز باید روزهای بسیار گرم یا بسیار سرد سال یا ایام خارج از تعطیلات را انتخاب کنید. درست است که آب‌وهوای دل‌انگیزی در این ایام در شیراز حاکم نیست؛ اما شما یک سفر ارزان را تجربه می‌کنید.

قیمت بلیط هواپیما شیراز

قیمت بلیط هواپیما شیراز

دغدغه تمام‌نشدنی همه مسافران، چالش قیمت بلیط هواپیما شیراز است. محدوده قیمتی بلیط هواپیما با توجه به عوامل متعددی تعیین می‌شود که بر روی قیمت آن تأثیرگذار است. معمولاً عوامل زیر در قیمت بلیط هواپیما شیراز دخیل است:

1. نوع بلیط (چارتر، سیستمی و لحظه آخری)؛

2. کلاس پروازی (اکونومی و بیزینس کلاس)؛

3. فصل سفر (زمان اوج سفر یا زمان کاهش مسافران به شیراز)؛

4. شرکت هواپیمایی؛

5. فاصله مبدأ تا مقصد.

راه‌حل‌هایی برای خرید ارزان بلیط هواپیما شیراز

در ادامه راه‌حل‌هایی برای خرید ارزان بلیط هواپیما شیراز ذکر می‌شود که باید هنگام خرید به آن‌ها توجه داشته باشید:

1. برای خرید ارزان بلیط هواپیما شیراز، بهتر است در فصل تابستان یا زمستان، ایام غیر تعطیل یا وسط هفته و ساعت پروازی صبح زود یا نیمه‌شب سفر کنید؛

2. اگر قصد خرید بلیط سیستمی را دارید، از مدت‌ها قبل از پرواز بلیط خود را بخرید؛ زیرا بلیط سیستمی در لحظات نزدیک پرواز دچار نوسان قیمتی شده و گران می‌شود؛

3. بین راحتی، دریافت خدمات بیشتر و سفر ارزان، یک گزینه را انتخاب کنید. هواپیما دارای کلاس پروازی اکونومی و بیزینسی است که تفاوت این دو در داشتن صندلی‌های بزرگ و راحت‌تر و همچنین ارائه خدمات اضافی در طول پرواز است؛

4. زمانی که به‌تنهایی سفر می‌کنید، محدودیتی در انتخاب و خرید بلیط هواپیما ندارید؛ اما اگر با کودکی خردسال به مسافرت می‌روید و به دنبال سفر مقرون‌به‌صرفه هستید، پرواز سیستمی مناسب شما است. زیرا  قیمت بلیط نوزاد و کودک در بلیط سیستمی کمتر از بزرگسال است؛

5. بلیط لحظه آخری را از قلم نیاندازید. گاهی قیمت‌های این نوع از بلیط بسیار مقرون‌به‌صرفه هستند؛

6. قبل از خرید بلیط هواپیما شیراز، قوانین مربوط به استرداد و کنسلی را به خوبی مطالعه کنید. زیرا هر ایرلاین یا چارترکننده، قانون مدنظر خود را در این خصوص وضع می‌کند؛

7. با خرید آنلاین، انتخاب‌های بسیاری پیش رو دارید که می‌توانید مقرون‌به‌صرفه‌ترین بلیط هواپیما شیراز را تهیه کنید؛

8. بلیط هواپیما را آنلاین و از سایت‌های مطمئنی همچون ره بال آسمان خریداری کنید.

معرفی فرودگاه شهید دستغیب شیراز

فرودگاه شهید دستغیب شیراز، چهارمین فرودگاه پرتردد کشور است که روزانه از مسافران داخلی و خارجی در مبادی ورودی و خروجی پذیرایی می‌کند. از این فرودگاه 120 پرواز داخلی و 10 پرواز خارجی روزانه به بیش از 35 مقصد انجام می‌شود. فرودگاه شهید دستغیب دارای امکاناتی همچون سالن CIP و VIP ، پارکینگ، رزرواسیون هتل، باجه ارزی، غرفه‌های خوراکی و سوغاتی و... است.

ایرلاین‌هایی که در این مسیر پروازی فعالیت دارند

به علت توریست‌پذیربودن شهر شیراز، ایرلاین‌های بزرگ ایرانی و خارجی در این مسیر پروازی فعالیت دارند. ایرلاین‌های ایرانی شامل آتا، اترک، کاسپین، ایران ایر، ایران ایرتور، هواپیمایی نفت ایران، آسمان، کیش ایر، ماهان، معراج، قشم، ساها، سپهران، تابان و زاگرس می‌شود.

ایرلاین­های خارجی نیز شامل ایرعربیا، سلام ایر، ترکیش، فلای دبی، قطری و کرندون ایرلاینز می‌شود.

مسیرهای پرتردد پرواز شیراز

روزانه پروازهای متعددی در آسمان شیراز انجام می‌شود که در ادامه به معرفی پرترددترین مسیرهای پروازی شیراز می‌پردازیم.

بلیط هواپیما مشهد شیراز

کلان‌شهر مشهد آمار بسیار بالایی در جابه‌جایی مسافران ورودی و خروجی مسیر مشهد شیراز و بالعکس دارد. یکی از مقاصدی که مسافران مشهدی علاقه‌مند به سفر هستند، شهر شیراز است که با خرید بلیط هواپیما مشهد شیراز خود را به این شهر می‌رسانند.

استفاده از هواپیما برای بسیاری از مسافران در جایگاه نخست وسایل نقلیه قرار دارد. صرفه‌جویی در زمان و وقت را باید مهم‌ترین عامل انتخاب هواپیما دانست. مسافران در طول پرواز قادر هستند به‌راحتی استراحت کنند، غذا بخورند، بخوابند و همچنین از پذیرایی خدمه هواپیما بهره‌مند شوند.

بلیط هواپیما بندرعباس شیراز

مسافت 577کیلومتری بین دو شهر بندرعباس و شیراز، مسافران را بر آن داشته تا برای راحتی و سرعت در سفر، به سراغ خرید بلیط هواپیما بندرعباس شیراز بروند و خود را از جاده و راه خلاص کنند.

بسیاری بر این باورند که استفاده از هواپیما به‌عنوان وسیله نقلیه بسیار گران‌تر است؛ اما اگر شما با چند ترفند خرید ارزان بلیط هواپیما آشنا باشید، سفر ارزانی را تجربه می‌کنید. حتماً به خاطر داشته باشید برای این کار، سایت ره بال آسمان را به‌صورت مداوم رصد کرده و قیمت‌ها را مقایسه کنید و در صورت پیداکردن قیمت ارزان بلیط هواپیما، فوراً آن را رزرو یا خریداری کنید.

بلیط هواپیما تهران شیراز

تهرانی‌ها حجم بالایی در میزان تقاضای بلیط هواپیما در مسیرهای پروازی گوناگون داخلی و خارجی دارند. یکی از بلیط‌های پر متقاضی مربوط به بلیط هواپیما تهران شیراز است.

بلیط هواپیما تهران شیراز در سه نوع چارتر، سیستمی و لحظه آخری در اختیار مسافران این مسیر پروازی قرار می‌گیرد. محدوده قیمتی هر یک از این بلیط‌ها بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌شود که هر مسافر بایستی با توجه به زمان خرید و انتخاب‌های خود آن را بسنجد. مهم‌ترین عامل، مربوط به نوع بلیط و کلاس پروازی است که تأثیر بیشتری نسبت به دیگر عوامل دارد.

بلیط هواپیما اهواز شیراز

شهروندان اهوازی علاقه زیادی برای سفر به شیراز دارند. از این رو پروازهای متعددی از اهواز به شیراز انجام می‌شود و بلیط هواپیما اهواز شیراز در جایگاه اول خریداران قرار دارد.

خرید اینترنتی بلیط هواپیما اهواز شیراز، شما را به سفر ارزان نزدیک می‌کند؛ زیرا انتخاب‌های بی‌شماری برای شما وجود دارد و شما می‌توانید بلیط سیستمی و چارتر را با یکدیگر مقایسه کرده و بهترین قیمت را پیدا کنید.

بلیط هواپیما شیراز را از چه سایتی می‌توان به‌صورت آنلاین خرید؟

خرید آنلاین بلیط هواپیما شیراز

اگر به دنبال یک سایت مطمئن با پشتیبانی 24ساعته هستید که بتوانید در هر زمانی بلیط هواپیما بخرید یا در صورت بروز هر مشکل فوراً جواب دریافت کنید، سایت ره بال آسمان انتخاب ایده‌آلی است. ره بال آسمان با تجارب چندین‌ساله خود در امر گردشگری، بستری امن را برای مسافران فراهم می‌کند تا برای خرید بلیط هواپیما به‌صورت آنلاین، آسوده‌خاطر باشند.

آدرس سایت: rahbal

شماره تماس: 05137170

آدرس ایمیل: info@rahbal.ir

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند