دنیای اقتصاد- بندرعباس: عبدالحمید حمزه‌پور افزود: با تلاش‌های شبانه‌روزی و حمایت استاندار هرمزگان، پروژه تامین آب بخش مرکزی و روستاهای واقع در شمال بندرعباس از آب شیرین کن خلیج فارس به مرحله امیدوارکننده‌ای رسیده و انتظار می‌رود که تابستان امسال، مردم از آب پایدار بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به اینکه علیرغم تداوم خشکسالی‌های اخیر و کمبود آب‌های زیرزمینی، همچنان با چالش‌های جدی در تأمین آب مواجه هستیم، افزود: در حوزه آب، چالش جدی داریم و به دلیل وضعیت استان و خشکسالی سال‌های اخیر، در خیلی از روستاها آبی وجود ندارد که چاه حفر کنیم و مجبوریم با هزینه هنگفت آب از دوردست تأمین کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان همچنین به کیفیت بالای آب تولیدی توسط آبفا اشاره کرد و گفت:کیفیت آبی که توسط آبفا تولید می‌شود، بسیار بالاست و هیچ آبی حتی بسته‌بندی‌ها چنین کیفیتی ندارند و اطمینان ۱۰۰ درصدی می‌دهیم که آب سالم و بهداشتی و با کیفیت توزیع می‌کنیم.

حمزه پور در پایان خاطرنشان کرد که با صرفه‌جویی ۲۰۰ لیتری در مصرف آب، می‌توانیم از تابستان به خوبی گذر کنیم و به لحاظ ذخیره آب‌های سطحی و زیرزمینی شرایط مناسبی را فراهم آوریم. وی ابراز امیدواری کرد که با تکمیل پروژه‌های جاری، شاهد پایداری آب در مرکز استان باشیم.