رفع تشنگی قشم با احداث آب شیرین کن

دنیای اقتصاد- بندرعباس: عبدالحمید حمزه‌پوراظهار داشت: اجرای خط انتقال آب از آب شیرین کن باسعیدو قشم تا ۱۳ روستای در مسیر در قالب جهاد آبرسانی به طول ۲۳ کیلومتر پیش‌بینی شده است.

وی افزود: با حمایت ویژه وزارت نیرو و استانداری هرمزگان و تلاش آبفا تاکنون ۲۲ کیلومتر از خط مذکور اجرا و وارد مدار بهره برداری شده و یک کیلومتر باقی مانده نیز در آینده‌ای نزدیک تکمیل خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از اجرای بیش از ۹۰ درصد از خط انتقال آب از آب شیرین کن باسعیدو قشم خبر داد.

حمزه‌پور با اشاره به اجرای پروژه‌های آبرسانی مختلف در قشم در دولت سیزدهم، تصریح کرد: در همین راستا یک باب مخزن در قالب قرارداد قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) با ظرفیت ۳ هزار متر مکعب احداث خواهد شد.وی تاکید کرد: با افتتاح پروژه‌های آب‌رسانی در جزیره قشم که با بیش از ۶ هزار میلیارد ریال اعتبار در دست تکمیل است، طی ۲ ماه آینده مشکل آب این جزیره به حداقل ممکن خواهد رسید.

مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان با اشاره به افزایش ۴۰ درصدی آب تولیدی آب شیرین کن‌های قشم در دولت سیزدهم ، ابراز داشت: این آمارها خود موید نگاه و حمایت ویژه دولت سیزدهم برای رفع مشکل کم آبی در قشم است و به طور یقین با این حمایت‌ها شاهد برقراری شرایط پایدار آبرسانی در این منطقه خواهیم بود.

به گفته حمزه‌پور هم‌اکنون برای آبرسانی شهرها و روستاهای زیرپوشش آبفا در قشم، ۲۳۰ کیلومتر خط انتقال، ۷۴۰ کیلومتر شبکه توزیع، ۷ ایستگاه پمپاژ، ۶ سایت آبشیرین‌کن و ۲۰ هزار مترمکعب مخزن ذخیره در حال بهره‌برداری است.